Autor Zpráva
Glumik
Profil *
Zdravim, mam jeden sql dotaz a pri vypisu se data nezobrazuji spravne. Napr.

<?

$vypis = mysql_fetch_array($query);

echo $vypis['neco'];
echo $vypis['neco2'];
echo $vypis['neco3'];

while ($vypis = mysql_fetch_array($query)){

// cyklu while vzdy chybi jedna hodnota

echo $vypis['neco4'];
echo $vypis['neco5'];
echo $vypis['neco6'];
}
?>
djlj
Profil
Jo, protože tu první sis už z $query vzal nahoře.
Glumik
Profil *
djlj

Ale ja potrebuji oboji. Jak to vyresit?
wnc
Profil
no způsobů je několik třeba takto:


<?

$vypis = mysql_fetch_array($query);

echo $vypis['neco'];
echo $vypis['neco2'];
echo $vypis['neco3'];

echo $vypis['neco4'];
echo $vypis['neco5'];
echo $vypis['neco6'];


while ($vypis = mysql_fetch_array($query)){


echo $vypis['neco4'];
echo $vypis['neco5'];
echo $vypis['neco6'];
}
?>
TFSi
Profil
$i = 0;

while($vypis ....) {
if(!$i) {
echo $vypis['neco'].$vypis['neco2'].$vypis['neco3'];
$i++;
}
echo $vypis['neco4'].$vypis['neco5'].$vypis['neco6'];
}
Glumik
Profil *
Asi jste to spatne pochopili, protoze ja potrebuji urcita data vypsat bez cyklus a zbytek v cyklu while.
temistokles
Profil
Pravdepodobne si dosť neozrejmil problém ("nezobrazuje správne" - čo konkrétne by to malo robiť inak ako to robí?). Každopádne ti možné riešenie už bolo navrhnuté od wnc a TFSi.
koudi
Profil
Možna by ti mohla pomoct fce mysql_data_seek
BetaCam
Profil
pri vypisu se data nezobrazuji spravne

To je popis asi jako bych přišel do krámu a řekl, že potřebuju to kulaté.

// cyklu while vzdy chybi jedna hodnota

Jaká ??
Glumik
Profil *
temistokles

Pravdepodobne jsi necetl tohle:

// cyklu while vzdy chybi jedna hodnota

Jo, protože tu první sis už z $query vzal nahoře.

Kazdy ma jine vyjadrovaci schopnosti a nekomu nepomuze, kdyz mu ten problem clovek rozebere do detailu, kazdopadne pri pohledu na ten kus kodu je ihned jasne, kdo dela do php, co to dela a nedela.

Ano to mas pravdu, ze od TFSi bylo mozne reseni navrhnute, ale ja chci mit php a html oddelene a nechci moc php do html tahat.

A v prispevku od wnc pokud me muj zrak neklame se nic nezmenila ve srovnani s mym prispevek.
Glumik
Profil *
koudi

Dekuji, na tu funkci se podivam.
Glumik
Profil *
BetaCam

A u Tebe budu velice strucny, z Tveho prispevku je citit utocny ton, takze " POKUD DELAS DO PHP, TAK MUSIS IHNED VEDET CO TO DELA, NEDELA A MIT ALEPSON MALICKO LOGICKE MYSLENI, KTERE K PROGRAMOVANI NEOMYSLYTELNE PATRI."

Jaká ??

no prece kulata. :o)
temistokles
Profil
Glumik
Pravdepodobne jsi necetl tohle:

// cyklu while vzdy chybi jedna hodnota

Jo, protože tu první sis už z $query vzal nahoře.



Práve naopak, pre49tal som si to, ale zjavne som to nepochopil, lebo tvoj problém s chýbajúcou hodnotou riešili oba príspevky (od wnc aj TFSi). Keď si raz vrátiš záznam z mysql (riadok) a následne požiadaš o ďalší, o ten prvý logicky prídeš.



Kazdy ma jine vyjadrovaci schopnosti a nekomu nepomuze, kdyz mu ten problem clovek rozebere do detailu, kazdopadne pri pohledu na ten kus kodu je ihned jasne, kdo dela do php, co to dela a nedela.

Problém si do detajlov nerozobral, káždemu zo zúčastnených práveže je jasné, čo kód robí a čo nie, som tretí, čo ťa na to upozorňujem.


Ano to mas pravdu, ze od TFSi bylo mozne reseni navrhnute, ale ja chci mit php a html oddelene a nechci moc php do html tahat.

V tom prípade ti doporučujem vytvoriť si ďalšie (nové) pole, kde si uložíš položky, ktoré neskôr vypíšeš.



A v prispevku od wnc pokud me muj zrak neklame se nic nezmenila ve srovnani s mym prispevek.

Zrak ťa klame, príspevok rieši tvoj problém, nakoľko v ňom bola doplnená pasáž na výpis prvého záznamu ešte pred cyklom, ktorý ti ho prepíše v danej premennej.
echo $vypis['neco4'];


echo $vypis['neco5'];

echo $vypis['neco6'];
Glumik
Profil *
temistokles

Proc tady resime takovou banalni vec, ze jsem neco "velice strucne napsal", kdyz jsi napsal Keď si raz vrátiš záznam z mysql (riadok) a následne požiadaš o ďalší, o ten prvý logicky prídeš. Co jeste jsem k tomu mela nedodat, kdyz Ti to bylo od prvopocatku jasne???

Problém si do detajlov nerozobral, káždemu zo zúčastnených práveže je jasné, čo kód robí a čo nie, som tretí, čo ťa na to upozorňujem.

Proc neco rozebirat do detailu, kdyz jak jsi ted potvrdil, Ti bylo vsechno od prvopocatku jasne.

V tom prípade ti doporučujem vytvoriť si ďalšie (nové) pole, kde si uložíš položky, ktoré neskôr vypíšeš.

Dobry napad. Dekuji za nej.

Zrak ťa klame, príspevok rieši tvoj problém, nakoľko v ňom bola doplnená pasáž na výpis prvého záznamu ešte pred cyklom, ktorý ti ho prepíše v danej premennej.

Ano, mas pravdu, zrak mne klamal, dival jsem pouze do toho cyklu.
BetaCam
Profil
z Tveho prispevku je citit utocny ton

Tak Attack to rozhodně nebyl. Ten by vypadal uplně jinak např takhle :

POKUD DELAS DO PHP, TAK MUSIS IHNED VEDET CO TO DELA, NEDELA A MIT ALEPSON MALICKO LOGICKE MYSLENI, KTERE K PROGRAMOVANI NEOMYSLYTELNE PATRI.


POKUD DELAS DO PHP

Já dělám třeba do své přítelkyně, ale V PHP zásadně scriptuju. Ty si snad vývojář PHP, že DELAS DO PHP

MUSIS

Já musim akorát umřít nic víc nic míň.

TAK MUSIS IHNED VEDET CO TO DELA, NEDELA A MIT ALEPSON MALICKO LOGICKE MYSLENI

Já nemusim vědět do to delá a co to nedelá, protože ten script neni můj a mé scripty delají co chci já a pokud něco nedělají tak z důvodu že to nemaj delat, ale TY by si měl mít dostatek logického myslení na to, aby si věděl proč to nedela to co to má dělat.

Tohle je ukázka attacku a to včetně toho tvého attacku na mě.
temistokles
Profil
BetaCam, Glumik
Glumik, fakt mi to príde tak, že jediný, kto tu útočil si bol ty, alebo bola (neviem či to bol preklep, alebo nie).


Proc neco rozebirat do detailu, kdyz jak jsi ted potvrdil, Ti bylo vsechno od prvopocatku jasne.

Minimálne je prejavom základnej slušnosti svoj problém opísať, nebyť lenivým... Ak ti niekto odpovedá na tvoje dotazy a trávi s nimi svoj čas, robí to akurát tak z dobrého pocitu, že niekomu mohol pomôcť, nič iné z toho nemá, ak sa ti nepáči, že ostatní nemajú krištáľové gule, doporučujem vyhľadať nejakú platenú diskusiu.

Keď som si tvoj príspevok rpečítal, pochopil som ho tak, ako si ho s najväčšou pravdepodobnosťou myslel, keď som si však prešiel odpovede a tvoju reakciu na ne, tak sa tento dojem o mojom pochopení okamžite stratil, lebo obe riešili problém a obe boli zavhrnuté. Keď niekto chce poradiť, je taktiež slušné si jeho odpoveď prečítať pozorne.



Dobry napad. Dekuji za nej.
Nemáš za čo.



BetaCam
Já musim akorát umřít nic víc nic míň.

Na svete sú isté len dve veci - smrť a dane.
Glumik
Profil *
BetaCam


To je popis asi jako bych přišel do krámu a řekl, že potřebuju to kulaté.

Attack, vedomny utok na nekoho, kdo proste polozil jednu pitomou strucnou otazku, kterych jsou na teto diskuzi stovky. Attack, ve kterem chybela slusnost, takze reakce byla takova, jaka byla.

Já dělám třeba do své přítelkyně, ale V PHP zásadně scriptuju. Ty si snad vývojář PHP, že DELAS DO PHP

Tvuj partnersky vztah nebudu resit. Slovickareni Ti je vytecne a ja se tomu muzu jen usmat. :o)

Já musim akorát umřít nic víc nic míň.

To my vsichni, neboj, nebudes v tom sam. Nic vic??? Sobecke vuci tem, ktere budes jednoho dne opoustet.

ale TY by si měl mít dostatek logického myslení na to, aby si věděl proč to nedela to co to má dělat

Logicke mysleni a programovani jsou dve odlisne veci, muzes byt profesionalni programator a bude Ti chybet logicke mysleni - Tvuj projekt bude stat za psi stek, budes mit logicke mysleni k nezaplaceni, ale Tvoje zkusenosti v programovani budou mizive, tak opet nad Tvym projektem stekne pes.
Ja osobne se odvazuji tvrdit, ze mam dar od Boha a tudiz mam velice vyvinute logicke mysleni, ale bohuzel me chybi Ty zkusenosti v programovani. Nebo si myslis, ze pul roku staci na to, abych Ty zkusenosti jiz mel???? Clovek se uci neustale.

Tohle je ukázka attacku a to včetně toho tvého attacku na mě.

To neni ukazka attacku, to je ukazka slovickareni.

Timto prispevkem se s Tebou loucim, preji Ti do zivota vse jen dobre a mnoho prispevku, ktere nebudou ve vzoru mem a budou do detailu rozebrany.

PS: NEZAPOMINEJ, ZE TUTO DISKUZI NAVSTEVUJI HOJNE ZACATECNICI, KTERI SE SNAZI NAUCIT SCRIPTOVACI JAZYK A POKUD NECHCES POMOCT, TAK ANI PRISTE NEPIS TAKOVOU ******* HLASKU, KTEROU JSI NAPSAL, PROTOZE TE HLASCE CHYBELA SLUSNOST.
Glumik
Profil *
temistokles

Slusnost v mem prispevku byla a pokud jsem chtel nekoho pomoc, tak jsem mel ten problem do detailu rozebrat. Neucinil jsem tak, moje chyba. Musis si ten prvotni prispevek od BetaCam pozorne, slovicko po slovicku precist a treba zmenis nazor.
Nebylo zrejme, ze me chce BetaCam v jeho prispevku pomoct.

Opet nechapu, co ve svem prispevku resis. Chces jit ve stopach temistokles??? O co se Ti jedna???

Keď niekto chce poradiť, je taktiež slušné si jeho odpoveď prečítať pozorne.

Jejda, to vypada na utok, ze jsem neci odpovedi pohrdal. 15" monitor dela divy. 12 hodin u pocitace denne, dela taky sve. Timto se Ti hluboce omlouvam, ze jsem nekym pohrdal.

Hodne stesti v zivote.
BetaCam
Profil
To je popis asi jako bych přišel do krámu a řekl, že potřebuju to kulaté.

Attack, vedomny utok na nekoho, kdo proste polozil jednu pitomou strucnou otazku, kterych jsou na teto diskuzi stovky. Attack, ve kterem chybela slusnost, takze reakce byla takova, jaka byla.


Jakej vědomej útok?? Je to normální přirovnání, kterým sem te chtěl pouze upozornit na to, že ta otázka nebyla položena zrovna nejštastnějš.

Nic vic??? Sobecke vuci tem, ktere budes jednoho dne opoustet.

Mám takovej pocit, že nechápeš rozdíl mezi "MUSIS" a "MUZES". Pokud pro ty delás pro nejáké své blízké něco protože MUSIS tak bych nechtel bejt v tvé kůži. Já dělám věci z důvodu protože MUZU, CHCI, ale nikdy je nedelam z důvodu, že bych musel.

To neni ukazka attacku, to je ukazka slovickareni.

To je ukázka attacku a k jeho realizaci sem použil slovičkaření.
Glumik
Profil *
BetaCam

Jakej vědomej útok?? Je to normální přirovnání, kterým sem te chtěl pouze upozornit na to, že ta otázka nebyla položena zrovna nejštastnějš.

Tobe se nelibila moje strucnost a me se zase nelibilo to Tvoje 'upozorneni'. Ty se vyjadrujes tak, jak jsi ukazal ve svem prvotnim prispevku a ja osobne jsem se domnival, ze moje 'strucnost' bude dostatecna k tomu, abych nalezl pomoc od nekoho zkusenejsiho. Pokud se Ti moje strucnost nelibila, tak jsi mel na to upozornit jinym zpusobem, napr. 'muzes svuj problem blize specifikovat .......'.

Mám takovej pocit, že nechápeš rozdíl mezi "MUSIS" a "MUZES".

A ja nechapu, co tim basnik chtel rict, protoze tady

Já musim akorát umřít nic víc nic míň.

neni zadne "MUZES".

To je ukázka attacku a k jeho realizaci sem použil slovičkaření.

Proc slovickareni, mel jsi prece ukazat, ze mas lepsi vyjadrovaci schopnosti nez ten druhy. Hacker, taky nepouziva 'slovickareni', pokud chce ukazat, zranitelnost nejake sve obeti. Me jsi svoji ukazkou attacku nezpusobil zadnou ujmu, jen mne rozesmiva, ze si tady prehazujeme horky brambor, ktery by jsi mel v prvni rade byt schopen udrzet ve svych rukach jen Ty SAM, protoze ja jsem nenapsal:

To je popis asi jako bych přišel do krámu a řekl, že potřebuju to kulaté.

ja jsem pouze napsal svuj STRUCNY dotaz.
djlj
Profil
ja jsem pouze napsal svuj STRUCNY dotaz.
A už je vyřešen, nebo ne?
Asek
Profil *
djlj

A už je vyřešen, nebo ne?

Ano, uz je vyresen a verim, ze dnesnim dnem jsem i vyresil problem s BetaCam, kteremu ocividne lezelo v zaludku, ze jsem si vubec dovolil tuto diskuzi poctil svym STRUCNYM dotazem. Sklidil takovou urodu, jakou si zasadil, ale otazkou zustava, jestli s tim vubec pocital, protoze ja jsem nepocital s tim, ze budu nadelovat nekohu urodu, ja jsem sem prisel POUZE s prosbou o pomoc v mezich slusnosti, tot vse.
BetaCam
Profil
A ja nechapu, co tim basnik chtel rict, protoze tady

Já musim akorát umřít nic víc nic míň.

neni zadne "MUZES".


Tak si to přecti hezky znova vsechny tvé reakce od mé věty "
Já musim akorát umřít nic víc nic míň." a pak možná pochopíš jak to bylo myšleno.

Hacker, taky nepouziva 'slovickareni', pokud chce ukazat, zranitelnost nejake sve obeti.

Tak to sme se tak trochu dostali někam jinam, ale když to chces máš to mít. Oběti?? Myslim, že by sis měl uvědomit rozdíl mezi Hackerem a C.r.a.c.k.e.r.e.m.

Například si pro zacatek mužete pročist tento članek

http://www.root.cz/clanky/hacker-kdo-to-je/

Přestat sledovat novu s jejich "Headlajny" typu "Hacker vykradl 15 bankovních účtů". A když už mluvíš o obětech

Hackerův manifest (pouze část)


"Toto je teď náš svět... Svět elektronů a spínačů, krása baudu. Využíváme existujících služeb bez placení, mohly by být skoro zadarmo, kdyby nepatřily smelinářským hltounům, a vy nás nazýváte zločinci. My objevujeme... a vy nás nazýváte zločinci. Dychtíme po vědomostech... a vy nás nazýváte zločinci. Existujeme bez barvy pleti, bez národnosti, bez náboženských předsudků a vy nás nazýváte zločinci. Vy stavíte atomové bomby, vy vedete války, vy vraždíte, podvádíte a lžete nám a chcete, abysme věřili tomu, že je to pro naše vlastní dobro, přesto jsme my zločinci.

Ano, jsem zločinec. Mým zločinem je zvědavost. Mým zločinem je posuzování lidí podle toho co říkají a co si myslí a ne podle toho, jak vypadají. Můj zločin je to, že jsem chytřejší než ty, což je věc, kterou mi nikdy neodpustíš. Jsem Hacker a toto je můj manifest. Můžete zastavit jednotlivce, ale nemůžete nás zastavit všechny... konec konců, všichni jsme stejní.
Glumik
Profil *
BetaCam

Jejda, opet roman na pokracovani, ja to beru, tak jdeme tedy na to.


Tak si to přecti hezky znova vsechny tvé reakce od mé věty "
Já musim akorát umřít nic víc nic míň." a pak možná pochopíš jak to bylo myšleno.


Cetl jsem tu vetu slovicko po slovicku, pismenko po pismenku jako blazen, ale "MUSIS" a "MUZES", opakovani je matka moudrosti "MUSIS" a "MUZES" jsem v te vete nenasel. Opet jsem tam pouze nasel slovicko "MUSIM" a to je prece velky rozdil ve srovnani s opevovanym slovickem "MUSIS".

Tak to sme se tak trochu dostali někam jinam, ale když to chces máš to mít. Oběti?? Myslim, že by sis měl uvědomit rozdíl mezi Hackerem a C.r.a.c.k.e.r.e.m.

To bylo pouze prirovnani, co funkovalo jinde, nebude fungovat vsude. Ani do jedne skupiny nepatrim, nenahouram jednotlivcum ci spolecnostem weby a pokud si chci koupit software, tak si ho koupim legalni cestou, kdyz ten software ma treba takovou cenu, za jakou se prodava.

Například si pro zacatek mužete pročist tento članek

Dekuji, ale ja si zadny clanek nemusim cist, protoze hackerem ani ********* nikdy nebudu, protoze cas ztraceny u pocitace ucenim se, ja osobne vyuziji lepsim zpusobem, pro mne prinosnym, kazdeho cloveka bavi neco jineho a ja jeho zajmy plne respektuji a on musi respektovat ty moje. Tento svet je plny zla, tak proc by do toho sveta nepatrili hackeri a ********, pokud chce clovek nekoho krizivovat, tak by mel v prvni rade zacit u sebe sameho a potom soudit ty druhe. Vsichni placou nad tim , ze prichazeji o miliardy, tak proc tem lidem nedaji dobre placenou praci??? Jiz nekolikrat, i na teto diskuzi jsem cetl, ze nekdo nekomu nahoural web a kolik mela ta obet na svem pocitaci nelegalniho softwaru a dvd filmu, tak proc tady placou, kdyz i oni jsou v te skupine, ale pozor, NE V TE SKUPINE CHYTREJSICH.

Hackerův manifest (pouze část)

Znovu opakuji, clovek by mel v prvni rade zacit u sebe a potom soudit ty druhe. Ja osobne proti hackerum nebo ********* nic nemam a kdyz me nekdy nekdo naboura moje weby, i kdyz s tim budu mit velke problemy, tak se vzprimenou hlavou reknu "Ano, Ty jsi byl chytrejsi nez ja", nekomu to dela problem, me ne, ja dokazu prijmout svoji porazku, protoze ona je to vlastne porazka, kdyz je nekdo chytrejsi nez ja. Pokud se dokaze clovek ke sve porazce postavit celem, dokaze z ni take hodne vytezit.

Ty jsi na mne pouzil attack, ja jsem Ti predvedl, ze se dokazu branit s usmevem na tvari, otazkou je, kdo je z nas dvou chytrejsi. Odpoved je "NIKDO", takze nashledanou ci ahoj u dalsi diskuze a muzu Ti slibit, ze se budu snazit svuj problem do detailu rozebrat. A pokud me budes chtit pomoct a ukazat tim, ze jsi chytrejsi, tak me pomoz, budu Ti za to moc vdecny, v opacnem pripade se prosim zdr veskerych komentaru, protoze uz nechci psat dalsi romany na pokracovani.
BetaCam
Profil
Cetl jsem tu vetu slovicko po slovicku, pismenko po pismenku jako blazen

Rekl sem, že si maš přečist reakce od této věty a né tuto větu.

Dekuji, ale ja si zadny clanek nemusim cist, protoze hackerem ani C.r.a.c.k.e.r.e.m nikdy nebudu

Nejde o to jestli jimi někdy budeš či nebudes. Jen by ti to pomohlo, aby si vůbec vědel kdo to je a jaky je mezi nimy rozdíl. Aby si nežil v milné představě, že Hacker je ten svinák co se nabourává lidem na weby a c.r.a.c.k.e.r je jenom ten svinák co prolamuje softwarové ochrany. Jen sem chtel, aby sis uvědomil, že než použiješ nejaké slovo ( v tomto případě Hacker ) měl by si vědět co to slovo znamená, kdo to je a co dělá, aby si tyto lidi nedával neúmyslně do spatných souvislostí.

A jeste jedna věc celá vytučněná část v mém předchozím příspěvku je citace The Conscience of a Hacker, nebyl to útok na tebe ani konstatování toho, že já sem chytřejší než ty nebo že ty si chytřejší než já. Šlo o pouhou citaci.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0