Autor Zpráva
Rada
Profil *
Ahoj mam dve tabulky "jmeno" a "nazev". V kazde z techto tabulek je ruzny pocet radku. Chtel jsem vytvorit kod, ktery vypíše vsechny radky z tabulky jmeno a zaroven bude porovnávat jestli se neshoduji nejake dve hodnoty mezi obema tabulkama. Kdyz se neshoduji vypise treba neshoduji nebo shoduji.
Vytvoril jsem takovto kod:

<?
include ("mysql_connect.php");
echo "<table align='center' cellpadding='2' cellspacing='2' border='1'><thead>
<th>jmeno</th><th>vratit</th></thead>";
$sql = mysql_query("SELECT * FROM jmeno ORDER BY id Desc");
$sql_nazev = mysql_query("SELECT * FROM nazev");
while ($a=mysql_fetch_array($sql_nazev) and $b=mysql_fetch_array($sql))
{
if ($a["name"]=$b["name"])
$vratim="shoduji";
else
$vratim="NEshoduji";

echo "<tbody><td>".$jmeno_b."</td>
<td>".$vratim."</td>";
}
?>

Tento kod funguje spravne, ale nedela to co chci. V tabulce "jmeno" je radku 10 a v tabulce "nazev" jsou radky pouze tri. Jelikoz je to spojuji operatorem "and" tak se vypisou jenom ty tri radky a vsude je "shoduji". vypsalo mi to pouze radky kde se shoduji jmena. Ja bych potreboval aby se vypsali vsechny jmena (vsech 10 radku) a tam kde se neshoduji by se vypaslo "NEshoduji" a kde shoduji vypsalo by se "Shoduji".
Chce to zrejme pouzit nejaky jiny operator, ale zadny me nenapada. Proto vas zadam o radu. Spojeni obou tabulek do jedne mi ani za boha nejde, proto bych vas zadal o radu jak to udelat aniz bych musel ty dve tabulky spojit.

Predem vam dekuji za jakoukoli odpoved.
Rada
luka
Profil *
skus nieco take
<?

include ("mysql_connect.php");


$sql = mysql_query("SELECT name FROM jmeno j, nazev n WHERE j.name = n.name ORDER BY id DESC");

while($a=mysql_fetch_array($sql)){

echo $a['name'];
}
?>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0