Autor Zpráva
Apostolus
Profil
slyšel jsem, že podmínka "<?if():?> <?endif;?>" bude prohlášená za zastaralou v další verzi PHP, chtěl bych se zeptat, co je na tom pravdy? Zkoušel jsem to vyhledat, ale nic jsem nenašel, tak doufám, že třeba někdo bude vědět.
BetaCam
Profil
No podle toho co sem slyšel já tak nejde o podmínku ale o syntaxi. Měla by být odstraněna alternativní syntaxe a zůstat pouze syntaxe

if()
{
...
}
Apostolus
Profil
BetaCam

a mohl by si mi hodit link, kde je to napsaný?
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
Apostolus zdravim,
tomu bych nijak neveril. Nelze rusit neco co je zivotne dulezite... Prikaz IF je velice rychly, narozdil od alternativy...
souki
Profil
Pavel Prochazka.zde.cz
IMHO zde nejde o IF, ale o dvojtečkový zápis
djlj
Profil
Prikaz IF je velice rychly, narozdil od alternativy...
Co že to? Jaké alternativy? :D

Jinak jsem to taky někde četl, a je to jen dobře ;).
BetaCam
Profil
Co že to? Jaké alternativy? :D

Stejnej názor na to mám i já :)
Protože pro mě tahle alternativa zápisu v podstatě neexistuje. Maximálně když po nekom něco předelavam :)
BetaCam
Profil
Co že to? Jaké alternativy? :D


Stejnej názor na to mám i já :)
Protože pro mě tahle alternativa zápisu v podstatě neexistuje. Maximálně když po nekom něco předelavam :)
djlj
Profil
BetaCam
Co? Já to myslel tak, že Pavel Prochazka.zde.cz zřejmě předpokládal, že se budou v php rušit podmínky; alespoň tak soudím z:
Prikaz IF je velice rychly, narozdil od alternativy...“ Proto by mě zajímalo, jak se dá ještě podmínka zapsat jinak, když ne pomocí if (tedy nějakou tou alternativou, jak píše Pavel Prochazka.zde.cz).
BetaCam
Profil
Aha já myslel, že to myslis ironicky ohledne samotné alternativní syntaxe IF.

No a prochazka měl na mysli asi SWITCH.
djlj
Profil
No a prochazka měl na mysli asi SWITCH.
Pravda, to mě nenapadlo.
Apostolus
Profil
BetaCam

prosím, hoď mi ten link, chtěl bych si o tom přečíst, nedokážu to vygooglovat
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
Zdravim,
se nestacim ani divit, ze by tu nekdo kadazal cist myslenky :):):).
Mel jsem na mysli alternativu, to je ty neprehladne dvojtecky. Ten zapis je krajne neprehledny. Prikaz switch (prepinac) ma take sve velke opodtatneni....
Apostolus
Profil
Pavel Prochazka.zde.cz

není nepřehledný, když víš jak s tím zápisem dobře pracovat:-) proto se ptám, protože ho používám.
souki
Profil
Apostolus
No nevím. Chlupatky mají výhodu už v tom, že editory zobrazují jejich párovost
BetaCam
Profil
se nestacim ani divit, ze by tu nekdo kadazal cist myslenky :):):).

Ani né tak myslenky jako to, že sem psal logickou odpověd na tu tvou vetu.

Mel jsem na mysli alternativu, to je ty neprehladne dvojtecky.

pak je, ale následující věta blbe napsaná a říká úplně něco jiného.

Prikaz IF je velice rychly, narozdil od alternativy...

měla by znít takto :

Příkaz IF je velice rychlý, narozdíl od jeho alternativní syntaxe
či ješte lépe
Klasická syntaxe IF je velice rychlá, narozdíl od její alternativní syntaxe ...


Takže by ses měl vyjadřovat tak, aby tebou napsaná věta opravdu říkala to co si měl na mysli a né něco jiného. Jinak si totiž na tvé posty opravdu budeme muset vzít křištálové gule.

Ten zapis je krajne neprehledny

O tom se dá dost polemizovat. I když tento zápis nepoužívám sou situace kde je tento zapis přehlednější. Například v tpl filech atd. Každému vyhovuje něco jiného.
v6ak
Profil
Zajímavé. Moc mi to nevadí, taky mám rád párování složených závorek v editoru a tu alternativní syntaxi nepoužívám.

BTW: asi půjde i o další příkazy jako while apod., že?
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
v6ak nic jsem necet co se bude odstranovat a podobne. Ale, urcite se budou odstranovat neperspektivny zapisy, zastarale konstrukce a podobne. Ale urcite necekejte ze se budou odstranovat jednotlive prikazy. Pokud budete dodrzovat zapis ktery je vseobecne uznavan, tak kod pojede "temer na kazdem " interpretu php. Ja pouzivam zapisy php, co se bezne pouzivaji v jazyce C.
Jedine co muze nastat je ze urcite postupy co jsou v php bezne budou nahrazeny, logickou alternativou. Urcite v boudoucich php interpretu bude vice prikazu a moznosti. Videl jsem ze v PHP 6 bude zrusen safe mode...
http://cz.php.net/features.safe-mode
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
djlj
prikaz if muzete zapsat takto:


if (podminka){

//telo
}
else{
// telo jinak}

nebo // toto nepouzivam...
if (podminka){

//telo
end if}


nebo jeste pomoci dvojtecek, to nepouzivam pac je to dle me totalne nelogicke... A ani jsem to nejak nepochopil jak to ma fungovat....
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
oprava:

if (podminka)


//telo

end if


nebo tak nejak se to pise....
v6ak
Profil
Ale urcite necekejte ze se budou odstranovat jednotlive prikazy.
Jasně, já jen čekám, že se bude odstraňovat podobný zápis i jinde než u if.
ah01
Profil
Docela by mě zajímala odpověď na původní otázku.

Souhlasím s tím, že v čistém PHP kódu není dvojtečkový zápis moc přehledný, i když to je otázka vkusu. Kde mi ale přijde tento zápis velmi vhodný, je v kombinaci s HTML. Např. jak je to ukázáno přímo u Zend Frameworku - ukázka.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0