Autor Zpráva
MarekOdehnal
Profil *
Ahoj,
potřeboval bych poradit.

Mám databázi ve které jsou sloupce jmeno, prijmeni, birthday.

Ve sloupci jmeno je křestní jméno člověka, ve sloupci prijmeni je jeho příjmení a ve sloupci birthday je datum narození člověka uložený jeko počet sekund o r. 1970.

a já bych potřeboval skript, který by mi z této databáze vypsal jméno a příjmení člověka, který bude mít v následujících x dnech narozeniny (např. 30 dnů) a zároveň zobrazil datum těchto narozenin a věk, který ten den daná osoba bude mít a tyto údaje seřadil od toho, kdo bude mít narozeniny nejdříve, mělo by to vypadat např. takto:

Pepa Starý 3. září 2007 (20 let)
Anna Kolářová 7. září 2007 (5 let)
Marek Odehnal 1. října 2007 (30 let)

Napíšete mi to někdo? Děkuji.
Jirin
Profil
tak datum narozeni bych predne ukladal jako date a ne jako timestamp, co lidi starsi nez 1970....
No a pak by melo jen stacit odecist od NOW() v databazi ten rok a je to - pripadne si s tim jeste pohrat v samotnem php...
MarekOdehnal
Profil *
tak datum narozeni bych predne ukladal jako date a ne jako timestamp, co lidi starsi nez 1970....
No a pak by melo jen stacit odecist od NOW() v databazi ten rok a je to - pripadne si s tim jeste pohrat v samotnem php...


Nj, jenže já mám tu databázi takhle zavedenou od nějakýho borce, co mi ji dělal a nyní bych si tam rád doplnil tuto funkci, ale nevím jak na to..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0