Autor Zpráva
Dife
Profil
Zdravim vsechny

jakym zpusobem lze zalohovat db aby vytvorila soubor kde budou sql export.

dekuji
joejoe
Profil *
treba mysqldump, zalezi to na typu databaze, v phpmyadmin je napriklad tlacitko export nebo treba neco takoveho: http://www.volny.cz/joejoe/download/createsql.rar
Dife
Profil
joejoe

nejak se mi nedari je rozbalit jsou poskozene ty soubory :-(
Banta
Profil *
Taky přihodím dotaz:

zkusil jsem tenhle skript, ale bohužel mi špatně exportuje diakritiku. Když exportuji přímo v phpMyAdmin, tak vše bez problémů, stejně tak i export v záložním subsystému phpRS (pokud znáte)- také bez problémů. Zkoušel jsem hledat různě na netu, ale zatím bez úspěchu. Pokud víte, jak exportovat DB správně i s diakritikou, tak se prosím podělte.

Ještě musím dodat, že potřebuji exportovat DB pomocí php, skript spouštět cronem a výsledně vygenerovaný soubor zasalt na můj email (popř. uložit na ftp webu).

Zkoušel jsem to pořešit sám a dospěl jsem ke stejným výsledkům, jako s tímto skriptem - vygeneruji soubor se zálohou DB, cronem spustím a odešlu na mail. Všechno proběhne v pořádku, ale diakritika je zmršená. Struktura tabulky by při tom měla být v pořádku, znakovou sadu v tabulce mám také nastavenou a navíc ta záloha v phpRS to taky exportuje bez problémů... Už si s tím nevím rady :(
nothrem
Profil
Banta: Výše uvedený sqldump totiž nenastavuje kódovou stránku spojení, takže pokud se liší CP databáze a php tak se tím ničí diakritika.

Doplň si tam (např.)
mysql_query('SET NAMES CP1250');
Banta
Profil *
funguje to, díky moc. Tušil jsem, že to bude něco takovýho, ale nevěděl jsem přesně co.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0