Autor Zpráva
Lion76
Profil *
Zdravim, neustale zkousim ruzne kombinace na nize uvedenou podminku, ale pri vypnutych cookies se proste promenna $chyba nevypise. Proc? Lze vubec testovat zachyceni $_SESSION?

$_SESSION['test'] = "aktivni";

if(!empty($_SESSION['test'])){
unset($_SESSION['test']);
} else {
$chyba = "Nemáte povolené cookies, některé funkce nebudou dostupné!";
}
Taps
Profil
Lion76
nešlo by to třeba jen takto

$_SESSION['test'] = "aktivni"; 

if($_SESSION['test']){ 
unset($_SESSION['test']); 
} else { 
$chyba = "Nemáte povolené cookies, některé funkce nebudou dostupné!"; 
}
Kajman_
Profil *
Pokud to máte takto v jednou souboru, tak to je nesmysl. Musíte to v jednom požadavku nastavit a až ve druhém testovat, zda jsou cookie zapnuté.
Lion76
Profil *
Taps

To uz jsem taky vyzkousel a nefungovalo to.
Lion76
Profil *
Kajman_

Dobre. Udelal jsem to nasledovne, v souboru index.php jsem to nastavil a testoval jsem to v souboru, ktery do souboru index.php vkladam, ale stejne to nepomohlo.
Kajman_
Profil *
Musíte to v jednom požadavku nastavit a až ve druhém testovat, zda jsou cookie zapnuté.
Lion76
Profil *
Kajman_

To jsem prece udelal. Ale ted jsem si vsimnul, ze do slozky, kam se ukladaji soubory cookies, tak pri zapnutych se vytvori jeden soubor a pri vypnutych se vytvori dva, jeden o velikosti 0 kb a druhy 1 kb. Nemuze v tomto byt problem? A pokud je v tom problem, tak ho vyresit?
Lion76
Profil *
A v tom druhem souboru o velikosti 1 kb je test|s:7:"aktivni";
Kajman_
Profil *
Psal jste, že jste to dal do dvou souborů, ale oba se podle všeho zpracovávají při jednom http požadavku.

Musíte to v jednom http požadavku nastavit a až ve druhém testovat, zda jsou cookie zapnuté.
Lion76
Profil *
Kajman_

Jo tahle jste to myslel. Dekuji za pomoc. Vyreseno.
Lion76
Profil *
Ale stejne moc nechapu, proc se neustale vytvareji prazdne soubory, kdyz mam v prohlizeci zakazane cookie. Vyzkousel jsem si na uplne prazdne strance dat jen session_start(); a 2x jsem tuto stranku nacetl a vytvorily se dva prazdne soubory. Proc se nevytvoril jen jeden soubor, do ktereho se muze potom zapisovat, kdyz cookie zapnutu? Vysvetli me to prosim nekdo?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0