Autor Zpráva
m4rky
Profil *
Jaké mám zadat kódování textu v MySQL databázi, případně v dokumentu aby když do DB v phpMyAdmin vložím nový řádek a použiju např. "ž" nebo "ť" aby mi to ve vysledném echo v php zobrazilo tyto znaky správně? Předem díky.
pitomec
Profil
musis pouzit mysql funkci set names

a pokud mas celej web v UTF8 tak pouzij mysql_query("SET NAMES `utf8`") nebo pokud mas win1250 tak pouzij mysql_query("SET NAMES `cp1250`")
peta
Profil
m4rky
To je dost tezka otazka
jde nastavit kodovani
- MYSQL databaze
- MYSQL pripojeni
- MYSQL tabulky
- MYSQL sloupce
- PHP header content-type (cz.php.net/header)
- HTML head meta content-type
A jeste v PHP myadminu, jak se to ma zobrazovat, coz jsou vlastne vsechny jmenovane moznosti.

Problem je v tom, abys mel vsechna kodovani nastaveny stejne, prooze obvykle jinak to nefunguje.

Pokud jsi prodelal prechod ze stareho SQL na nove, je dobre nastavit kodovani na latin1 a ve svych souborech nenastavovat zadne krome PHP/HTML header, ktere bude v tom, co jsi pouzival pred tim. Tim padem bys nemel mit problem s kodovanim, max v phpmyadminu pri spatnem nastaveni.

Druha moznost je prevest vse na UTF, coz je v podstate snadne, ale take ne. Musis zjistit, jake kodovani bylo pred tim. Vzit originalni export databaze a prekodovat pre "iconv" nebo nejaky win encoder a napsat tam obe kodovani. Dobre je si to potom prekontrolovat.
Konkretne u PHP-RS je to dost orisek, oni pouzivaji ve starem jine kodovani pro menu a jine pro clanky. Mam dojem.
Resp. k tomu jsem dospel jinak. U PHP-RS je treba provest upgrade sql a pak import do ciste verze po instalaci noveho phprs (aby ses zbavil zbytecnych veci)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0