Autor Zpráva
Pavlisko
Profil
Už asi 3 hodinky se štvu s jedním "redakčním systémem", přitom jde jen o aktualizaci novinky, tady je kus kodu. Já jsem už marnej, děkuji za pomoc. Pavel :(


if($_GET[update]){
if ($_POST[zabezpeceni] =="heslo")
{
$res = mysql_query("UPDATE novinky SET obsah ='$_POST[obsah]' WHERE id = '$_GET[update]'");
$res = mysql_query("UPDATE novinky SET datum ='$_POST[datum]' WHERE id = '$_GET[update]'");
$res = mysql_query("UPDATE novinky SET nazev ='$_POST[nazev]' WHERE id = '$_GET[update]'");
$res = mysql_query("UPDATE novinky SET hraje ='$_POST[hraje]' WHERE id = '$_GET[update]'");
if($res){
echo "Změny byly uloženy.";}
else{
echo "Změny nebyly uloženy!";}
}
else {
echo "ŠPATNĚ";
}
}
if($_GET[edit]){
$novinka = mysql_fetch_array(mysql_query("SELECT * FROM novinky WHERE id = '$_GET[edit]'"));
$datum = mysql_fetch_array(mysql_query("SELECT * FROM novinky WHERE id = '$_GET[edit]'"));
$nazev = mysql_fetch_array(mysql_query("SELECT * FROM novinky WHERE id = '$_GET[edit]'"));
$hraje = mysql_fetch_array(mysql_query("SELECT * FROM novinky WHERE id = '$_GET[edit]'"));
$obsah = mysql_fetch_array(mysql_query("SELECT * FROM novinky WHERE id = '$_GET[edit]'"));
?>

<form action="?update=<?echo $novinka[id]; ?><?echo $datum[datum]; ?><?echo $nazev[nazev]; ?><?echo $hraje[hraje]; ?><?echo $obsah[obsah]; ?>" method="POST">
<table>
<tr>
<td><input type="text" size="10" name="datum" value="<?echo $datum[datum]; ?>"></td>
<td><input type="text" size="25" name="nazev" value="<?echo $nazev[nazev]; ?>"></td>
<td><input type="text" size="20" name="hraje" value="<?echo $hraje[hraje]; ?>"></td>
</tr>
<tr>
<td colspan="3"><textarea name="obsah" cols="50" rows="10"><?echo $obsah[obsah]; ?>></textarea><br>* HTML znaky zapnuty</td>
</tr>
<tr>
<td colspan="3"><input type="text" size="20" name="zabezpeceni" value="kontrolní heslo"></td>
</tr>
<tr>
<td colspan="3"><input type="submit" value="Odeslat"></td>
</tr>
</table>
</form>
nightfish
Profil
Už asi 3 hodinky se štvu s jedním "redakčním systémem", přitom jde jen o aktualizaci novinky, tady je kus kodu. Já jsem už marnej, děkuji za pomoc.
a s čím chceš pomoct? co ve výše uvedeném kódu nefunguje?
btw řetězcové konstanty se uzavírají do apostrofů nebo uvozovek

EDIT: a další otázkou je, jestli za krátkou otevírací značkou PHP kódu (<?) může bezprostředně, bez mezery, následovat nějaké volání nebo výraz
Joker
Profil
Pavlisko
Nejde update novinky, kde je chyba?
Nejede mi auto, kde je chyba?
Je potřeba trochu blíž popsat problém:
- Co nejde
- Chybové hlášky
- Pokusy zjistit chybu, jaký byl výsledek (nemusíme všichni hledat zase od začátku)
- Testovací výpisy apod. (za tři hodiny snažení snad nějaké byly)

To by podle mého názoru urychlilo odpověď.
Z vlastní zkušenosti vím, že jenom nahodit kód většinu lidí odradí, třeba já sem mrknu, když mám zrovna chvilku volna, a tuna kódu bez nějakého popisu mě spolehlivě odradí od nějakého dalšího zkoumání problému.
Pavlisko
Profil
Chová se to, jakoby to bylo správně, vypíše mi to, že to je proběhlo ok, ale přitom se na tom nic nezměnilo. Chybové hlášky to nepíše...
Pavlisko
Profil
- ve formuláři se objeví vše co je uložené v databázi, ale po jakékoliv úpravě se nic nezmění, to je ten problém.
Pavlisko
Profil
Problém vyřešen. AHoj :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0