Autor Zpráva
siginigin
Profil *
dobry den,
skusim vas najprv oboznamit s mojim, trosku sofistikovanym problemom:
mam na serveri zopar webovych aplikacii a nad nimi som vytvoril jednotny prihlasovaci system, cize raz sa prihlasim a budem prihlaseny vsade. zalezi vsak na pristupovych pravach, kde vsade sa dostanem a co budem moct robit.
jedna z tychto aplikacii je aplikacia na spravu ostatnych aplikacii, userov, skupin a prav. zaroven je k nej vytvoreny subor funkcii, ktore spravuju databazu tejto manazovacej aplikacie.

co potrebujem, je mat moznost zavolat nejaku funkciu, napr. funkciu, ktora vrati meno uzivatela v roznych aplikaciach. tato funkcia je definovana prave v tom subore funkcii, ktore spravuju databazu uzivatelov a vsetky funkcie v tomto subore su urobene tak, aby kontrolovali, ci ma user, ktory sa snazi spustit tuto funkciu, na to pravo. a toto pravo musi patrit k tejto aplikacii.

a tu je prave problem. uzivatel, ktory nema pristup k stranke manazovania userov tak nemoze vyuzit funkciu na ziskanie mena uzivatela, nech by chcel len ziskat svoje vlastne meno, pretoze nieje zaradeny ako uzivatel aplikacie, ktora spravuje uzivatelov, tym padom nema na to pravo.

napadli ma dve riesenia: vytvorit prava rovnakeho nazvu vo vsetkych aplikaciach, kde chcem danu funkciu pouzit, alebo jednoducho urobit kopiu vsetkych funkcii, ktore chcem pouzivat a to v kazdej aplikacii. ani jedna z tychto moznosti sa mi nejako nepozdava. je to uz celkom robustny system, ale som ochotny to prerobit, ak by mi niekto poradil lepsiu variantu, ako tento problem vyriesit...

Dufam, ze som to popisal dostatocne jasne.
Za pomoc a rady vopred dakujem.
orava
Profil
skus include

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0