Autor Zpráva
Měsíček
Profil
Zdravím,

rád bych se naučil zacházet s regulárními výrazy .. ovšem určité weby mi nepomohly v tom co zrovna potřebuji.

Dejme tomu, že mám tento META tag:

<meta name="robots" content="nofollow,noindex">
jak mám nyní pomocí PHP funkcí a regulárního výrazu vytáhnout:

1.) Atribut s obsahem (jako položku pole) [ name="robots" .. content="nofollow,noindex" ]?
2.) Obsah atributu např.: [ robots ]
3.) Jak poskládat regulární výraz tak, aby tag <meta> šel vybrakovat i pokud je napsán v různých velikostech písma .. např.: [<mEtA nAME=" ... ]

snažil jsem se studovat, ale něják mi to i přes snahu nejde .. spíše se učím z ukázek, našel by se tady někdo kdo by mi ukázal alespoň 2 body ze tří?

Již dopředu děkuji těm co mi s tím pomůžou.
Akacko
Profil
Měsíček
Sry že poradím jen jeden (nad ostatními bych musel chvíli popřemýšlet. Pokud se nikdo jiný neozve tak popřemyšlím). Ten třetí bod se žeší tak, že řekneš aby to bylo case isenitive a to tak že za regulární výraz napíšeš i
/reg_vyraz/i
lordfrikk
Profil
Uplně triviální regex, má spoustu chyb ale to co chceš dokáže... S regulárními výrazy mám docela hodně zkušeností, tak pokud budeš potřebovat, klidně se ptej a myslím, že nebudu určitě jediný...:

<?php
$str = '<meta name="robots" content="nofollow,noindex">';
preg_match_all('_([a-z]+?)="([a-z,]+?)"_i', $str, $regs);
var_dump($regs);


Jinak prakticky nejlepší kniha, která o regulárních výrazech existuje je Mastering Regular Expressions, nevím ale jestli existuje česká verze.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0