Autor Zpráva
Miraňák
Profil *
Zdravím,
Nevíte nekdo jak zamezit přístup lidem z různých zemí???
kajaman
Profil
Je to vůbec legální? ;-)
Miraňák
Profil *
:D to netuším, moje vec to není... jen sem byl požádán abych to zjistil....
kajaman
Profil
no, ono to nějak půjde přes IP adresu, nebude to ale asi nikdy 100%, stačí hledat, třeba tady je jedno vlákno: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=17&topic=3 8412
Miraňák
Profil *
díky moc zkouknu to :)
roberta
Profil
Miraňák
nedá sa to. aj keby sa našiel nejaký spôsob, vždy sa dá obísť. napr. cez anonymné proxy servre...
Miraňák
Profil *
:) dobra však ty lidi o tam prijdou je to třeba přesmeruje na google nebo tak a ani nemusi vedet že tam neco je :)
Taps
Profil
Miraňák
co třeba přes .htaccess

# soubor .htaccess
Deny from .ru # rusko
Deny from .au # ukrajina
Deny from .cn # cina
Deny from .in # indie
Deny from .sa # saudska arabie
roberta
Profil
Miraňák
a ešte mi napadla situácia, že napr. pôjdeš na služobnú cestu do ruska so svojím notebookom a v kaviarni sa pripojíš. tiež si potom neprečítaš stránky...

vyrieš to cez registráciu/prihlasovanie
DoubleThink
Profil *
Je to vůbec legální? ;-)
Je to stejné rozhodnutí, jako že si nebudeš pouštět do bytu cikány.
Miraňák
Profil *
takže nelegalní.... :D
no to že nekdo pojede na sluzebni cestu už není muj problem je to problem tech co to po me chtejí :) ale tyto veci sou spíše kvuli bezpečnosti stránek... no už bych to dale neřešil :) ale diky za rady
kajaman
Profil
DoubleThink
hmm, nebo do restaurace.... takže NElegální
DoubleThink
Profil *
hmm, nebo do restaurace.... takže NElegální
Nemáš pravdu.
kajaman
Profil
mám ... srry, ale Ty taky neargumentuješ, ale tvrdíš...
Měsíček
Profil
"hmm, nebo do restaurace.... takže NElegální"

Když si stránku zabezpečíš nějákým skriptem pro autorizaci, tak je to taky nelegální? (nemůže tam nikdo, kromě tebe)
kajaman
Profil
Když si stránku zabezpečíš nějákým skriptem pro autorizaci, tak je to taky nelegální? (nemůže tam nikdo, kromě tebe)
já ale myslím segregaci na základě příslušnosti k nějakému národu
Měsíček
Profil
"já ale myslím segregaci na základě příslušnosti k nějakému národu"

To je stále stejný princip.
kajaman
Profil
nechápu... můžeš nepustit do svojí restaurace člověka, který není čistě oblečený, např. ale nemůžeš ho tam nepustit, protože je cikán, nebo rus. Jen mě napadlo, že když to zobecním na "cokoliv", tak vyloučení rusů z prohlížení www stránky je stejný princip. ... Koneckonců ale nejsem právník a toto téma o tom nebylo. takže to je asi tak všechno, co k tomu chci ještě napsat.
DoubleThink
Profil *
kajaman
Tak až k tobě příjde cikán a bude si chtít jít sednout na tvou pohovku, protože jinak by to byla očividná diskriminace, tak ho pustíš?

mám ... srry, ale Ty taky neargumentuješ, ale tvrdíš...
Já nemusím argumentovat, od toho tu je legislativa. Prostuduj si prosím rozdíl mezi Občanským a Obchodním zákoníkem. Zjistíš, jaké nesmysly z tebe lezou.
Měsíček
Profil
"nechápu... můžeš nepustit do svojí restaurace člověka, který není čistě oblečený, např. ale nemůžeš ho tam nepustit, protože je cikán, nebo rus. Jen mě napadlo, že když to zobecním na "cokoliv", tak vyloučení rusů z prohlížení www stránky je stejný princip. ... Koneckonců ale nejsem právník a toto téma o tom nebylo. takže to je asi tak všechno, co k tomu chci ještě napsat."

Ne. S osobními věcmi můžeš nakládat jak chceš .. pokud máš autíčko můžeš ho půjčit komu chceš a pokud to nechceš půjčit cikánovi - nepůjčuj je to tvoje rozhodnutí vážící se na tvůj majetek - a pokud má někdo svou vlastní zakoupenou stránku je to jeho osobní majetek se kterým může nakládat jak uzná za vhodné.
kajaman
Profil
Zjistíš, jaké nesmysly z tebe lezou.

Možná, že máš pravdu a nemusíš argumentovat. Máš přeci patent na rozum. Nemusíš se ani slušně chovat. Klávesnice snese hodně.
Jinak k tématu už nemám co napsat. Byla to jen úvaha, a byla s otazníkem.
YoSarin
Profil
kajaman
Já nevím, dle mě to DoubleThink celkem vysvětlil - a už v tom prvním příspěvku to bylo celkem jasné... S takovou bys ani nemohl psát stránky jen česky, protože bys tím automaticky vyřadil všechny co česky neuměj...
Bubák
Profil
Nevíte nekdo jak zamezit přístup lidem z různých zemí?
Jde to pouze omezit.

spíše kvuli bezpečnosti stránek...
Zvýšit takto bezpečnost stránek nelze.
lordfrikk
Profil
Se svými stránkami si můžeš dělat, co chceš. Kecy o segregaci, rasismu, xenofobii a dalším patří někam jinam.

Jinak společnost Maxmind zajišťuje geolokaci dle IP adresy, nevím, jestli zdarma či za poplatek.
kajaman
Profil
YoSarin
já jsem tady nic netvrdil, byla to jenom taková úvaha. Všechny ty argumenty o tom, že si doma na svoje kanape taky nemusíš pustit cikány, mě nepřesvědčí. Svůj domácí gauč nedáváš "volně k použití všem, co jdou okolo, kromě cikánů". Zkus postavit svůj gauč doprostřed ulice a dej k němu ceduli: "pro všechny, kromě cikánů". Zastavíš se až ve Štrasburku :)


á nevím, dle mě to DoubleThink celkem vysvětlil
DoubleThink nic nevysvětlil, DoubleThink něco tvrdí. Kdyby alespoň napsal, z jakého titulu vyplývá jeho jistota. Např." já jsem právník a tohle prostě vím, načti si to v par.123..." ... to by mě přesvědčilo

Já jsem tady nic netvrdil, Já jsem napsal jen úvahu. Dočkal jsem se pokulhávajících analogií a trochu (nejsem nějak útlocitný, ale číst umím) povýšených tvrzení. A tím končím.
Timy
Profil
Ona i restaurace může být pro všechny kromě „určité množiny lidí“, akorát už se to nesmí jmenovat restaurace, ale třeba „soukromý klub blabla“.
imploder
Profil
Třeba Google cenzuruje podle požadavků čínské vlády vyhledávání Číňanům a taky je to legální (ovšem nevím, jestli mají takové servery i u nás).
smajli
Profil
Již jsem zažil, že jsem se chtěl podívat na nějaké stránky a tam na mě baflo - Your country not allowed
Zřejmě několik dobráků tam dělalo bordel a odnesli jsme to všichni.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0