Autor Zpráva
gardener
Profil
Zdravím
Mám problém s odesíláním mailů z localhostu který běží jako distribuce XAMPP, dříve když jsem využíval jiné, tak to běželo ale u XAMPP se tomu moc nechce:)

V php.ini mám nastaveno:
[mail function]
; For Win32 only.
SMTP = smtp.gmail.com
smtp_port = 25

ale při pokusu odeslat mail mi to hlásí vždy warning..

Netušíte někdo, jak má být správné nastavení?
nightfish
Profil
řekl bych, že smtp server gmailu bude požadovat nějakou tu SMTP autorizaci
řešením je buď rozjet nějakou mail proxy, která toto bude řešit a nebo použití jiného způsobu odesílání mailů (např. phpmailer)
gardener
Profil
Vypisuje to ale i u seznamu,nebo smtp,vztahující se k doméně na které hostuji web..a navíc to dříve fungovalo..to jsou novoty,že to nyní nejde:)
suky
Profil
gardener
Nevim, pokud by ti slo jenom o testovani na localhostu mozna se ti to bude hodit. (link)
Mike8748
Profil
gardener
jenom pro zajimavost, jakej warning to vypisuje ?
gardener
Profil
Warning: mail() [function.mail]: SMTP server response: 530 5.7.0 Must issue a STARTTLS command first. y34sm1300904iky.10 in
temistokles
Profil
gardener
No hláška vraví o tom, že nemáš povolené TLS (zabezpečené spojenie), resp. ho nenadviažeš.
gardener
Profil
a jak ho povolit?
nightfish
Profil
a jak ho povolit?
afaik tohle standardní funkce mail() neumí
takže zbývá použití nějaké speciální třídy pro posílání mailů - ať již zmíněný phpmailer nebo třeba swiftmailer (ten se podporou TLS pro gmail servery dokonce chlubí)
gardener
Profil
A třeba ten test-mail-server-tool , jak ho zaimplementovat do PHP, nainstaloval jsme ho, spustil ho ale urcite musim jeste neco nastavit v config.ini nebo ne?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0