Autor Zpráva
starburst
Profil
zdravím vás. mám dotaz - dá se nějakým způsobem udělat tzv zapamatování přihlášení pouze pomocí session? jasny pomoci cokies ale jde mi o to session.
jestli je to blbej dotaz tak se predem omlouvam :-)
Beduin
Profil *
Musel bys nastavit v php.ini životnost sessions na neomezenou. Případně cronem spouštět skript, který bude session obnovovat, dřív, než vyprší (ale to je spíš takový teoretický řešení - nevím o nikom kdo by to dělal takhle, první postup je poměrně častý). Jinak to nepůjde.
Radim24
Profil *
Kdybych to chtěl udělat na session db, tak asi bych dal dotaz uživatli, zda si to přeje to aktivovat, a session by mohl zůstat uložená v db.
Radim Hejhal
Profil
Beduin
Radim24
To vyřeší uložení dat, ale nechápu, jak bez cookies identifikujete uživatele až po restartu prohlížeče vyťuká NejakouAdresu.cz, na který měl být trvale přihlášenej. Na serveru budou jen data, která nemůžete jednoznačně přiřadit k uživateli.
Ať přemýšlím jak přemýšlím, nenapadá mě žádný způsob jak bez sušenek plnohodnotně zařídit trvalé přihlášení.
Radim24
Profil *
Já generuju session_id() z hashe adresy, který si vytvořím. Mohu tam mít např. název adresáře nebo ip. Jestliže klient používá trvalou ip adresu, mohl bych zkusit vygenerovat session_id() z ip adresy. Ale myslím si, že by to nebylo bezpečné.
Radim Hejhal
Profil
Ano, z IP je to nebezpečné a nepříjemné. Jinak nechápu jakou adresu to hashuješ. Adresa počítače? To je to samý jako s IP. Jaký název adresáře? Má to fungovat jako např. na seznamu: zadáš www.seznam.cz a už se ti na hlavní stránce zobrazujou tvoje maily. Sry za blbý otázky, ale pořád nechápu jak to může nahradit cookies ;o)
Radim24
Profil *
No, já si vytvářím sessid z "...server/seznamka", ty bys to mohl mít z toho ip, ale nebylo by to dobré. Tak nevím jak to dělaj na seznamu. Ale já seznam nepoužívám a když, tak se musím přihlašovat.
srigi
Profil
Robi sa to cca takto.
Radim Hejhal
Profil
srigi
No právě, pořád je třeba uložit něco do cookies, ať už token při dočasných sessionech, nebo klidně session id při neomezené trvanlivosti session, ale cookies jsou pořád potřeba.
Beduin a Radim24 - podle mě je to blbost, bez cookies pořádný trvalý přihlášení neuděláte. Ukažte mi prosím alespoň jednoduché použitelné řešení jak se při trvalém přihlášení hodláte obejít bez cookies, já tomu prostě nevěřím.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0