« 1 2
Autor Zpráva
AM_
Profil
Majkl578:
Myslel jsi mě? :)
jo, sorry, nějak jsem sě překoukl :) opravím
DoubleThink
Profil *
Aesir:
Jen jsem chtěl upozornit, že tomu tak (bohužel) není, že by se v Nette eval nepoužívalo vůbec.
Proč bohužel?
Všichni nadávají na eval, ale v preg_replace už se přepínač e použít nestydí. Nebo ještě hůř, stydí a radši bastlí šílené reguláry pro neco, co by vyřešila jedna funkce.
V AS3 osvícení vývojáři eval zrušili, bez náhrady. Když teď chci kreslit grafy na základě uživatelské rovnice, musím řetězec parsovat ručně.
O
Profil *
Proboha proč bohužel? S voláním eval se při NORMÁLNÍ konfiguraci není šance setkat, je tam jen jako nouzovka pro speciální příklad. To je snad lepší nenechat aplikaci spustit?
O
Profil *
Tedy, jinak řečeno, lze využít VŠECH funkcí Nette Framework(tm) a při správném nastavení se eval NIKDE nepoužije.
Aesir
Profil
[#2] DoubleThink:
Nevím jaká je situace na poli PHP hostingů dnes, ale před pár lety to byla jedna z častých zakázaných funkcí. Bylo to myšleno tímto směrem.
Proti použití eval v tomto případě nemám vůbec nic, naopak.
DoubleThink
Profil *
Aesir:
před pár lety to byla jedna z častých zakázaných funkcí
Máš pro to nějaký podklad? V životě jsem totiž na zakázanou funkci eval nenarazil - a to už jsem instaloval weby na hodně hostingů.
Aesir
Profil
[#6] DoubleThink:
Nepíšu si deníček, takže podklad nemám, pouze zkušenost :)
Bylo to v době cca tři roky zpět, kdy začali hostéři objevovat suhosin, který dovoluje eval zakázat. Pamatuju si to jenom proto, že jsem řešil aplikaci, která se měla šířit jako open source, takže bylo potřeba počítat s aktuálním "běžným" nastavením hostingů a tato možnost byla mezi nimi.

edit: teď mě tak napadá, že to bude déle jak tři roky...okolo 2005 :)
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0