Autor Zpráva
b022d
Profil *
Měl bych takový obsáhlejší dotaz - totiž, rád bych si vyzkoušel napsat si naprosto jednoduchou aplikaci v PHP, která by podporovala rozšíření pomocí pluginů, např. primitivní RS s anketou, která by byla udělaná úplně nezávisle a fungovala by jako plugin (rozuměla by si s šablonovacím systémem, mohla by si tahat "systémové" funkce z RS). Otázka zní - jak na to? Jak upravit samotnou aplikaci, aby byla snadno rozšiřitelná pomocí pluginů (tj. například nahráním pluginu do složky s pluginy a jeho povolení v administraci RS)?

Hledal jsem, hledal, ale nejspíš málo, protože buďto jsem nenašel vůbec nic, nebo nic polopatického (a samozřejmě výhradně anglicky).
Alphard
Profil
možností je určitě více, jednou z nich by mohlo být procházet adresář třeba plugins a vypsat v administraci seznam dostupných pluginů s checkboxy, které se mají aktivovat, po výběru si to systém zapamatuje (=někam uloží)

dále už těžko radit obecně, jednodušší věc bude stačit includovat na vhodné místo, složitější třeba i zabudovat do administrace
b022d
Profil *
Ano, tohle je ta jednodušší část. Mně jde spíš o to, jak napsat aplikaci, aby si s pluginy rozumněla. Já vím, že se těžko radí obecně, ale něco málo o tom, jak vepsat do aplikace nějaké to "Plugin API", jako to mají i obyčejné desktopové aplikace, někde přece musí být. Třeba takový wordpress pluginy podporuje - jak to tedy funguje u něj?
Mastodont
Profil
Slušná dokumentace existuje pro Drupal. V podstatě jde o to, že je třeba definovat určité funkce, které může každý modul mít a kkteré jsou volány v určitém místě nebo při určité události. Má-li modul viditelnou část, pak je třeba ho někam umístit v šabloně a volat jeho metodu pro zobrazení dat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0