Autor Zpráva
tom39k
Profil
Zdravím, poprvé se snažím používat imagick (zatím jen pro zmenšení obrázku).

Mám kód:
$thumb = new Imagick();
$thumb->readImage('big.jpg');    
$thumb->resizeImage(320,240,1);
$thumb->writeImage('mini.jpg');
$thumb->clear();
$thumb->destroy(); 


ale na serveru se mi vypisuje pouze hláška:

Fatal error: Uncaught exception 'ImagickException' with message 'Safe mode restricts user to read image: big.jpg' in /usr/local/hosting/home/.cz/web/www/test/imagick/index.php:153 Stack trace: #0 /usr/local/hosting/home/.cz/web/www/test/imagick/index.php(153): Imagick->readimage('big.jpg') #1 {main} thrown in /usr/local/hosting/home/pribram.cz/web/www/test/imagick/index.php on line 153

Nevíte někdo co s tím?

Zkoušel jsem i jiné skripty a některé fungují, např tohle:
$im = new Imagick();
$im->newPseudoImage( 40, 200, 'gradient:red-black' );
$im->rotateImage(new ImagickPixel(), 270);
$im->setImageFormat('png');
header( "Content-Type: image/png" );
echo $im;
nightfish
Profil
Fatal error: Uncaught exception 'ImagickException' with message 'Safe mode restricts user to read image: big.jpg'
Fatální chyba: Nezachycená výjimka 'ImagickException' se zprávou 'Safe mód zabraňuje uživateli v načtení obrázku: big.jpg'

doporučuji zkontrolovat, zda-li je vlastníkem souboru stejný uživatel, pod jakým běží php (teda alespoň předpokládám, že takhle nějak se projevuje Safe Mod)
tom39k
Profil
Tak bohužel jsem si s tím neporadil. Nevím jak zkontrolovat "vlastníka souboru", ale zkoušel jsem přidat formulář pro upload obrázku a obrázek zmenšit hned po uploadu. Ta samá hláška. Zkusil jsem pomocí chmod nastavit práva (nejprve 0646, pak 0777) ale nic nepomáhá. Pořád ta samá hláška.. Nevíte někdo čím by to mohlo být?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0