Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím Vás. Dělám si multijazyčnou verzi svého webu. Vycházím přitom z kódu, který jsem již napsal dříve a v něm je přepínač verzí - vlaječka - v souboru html.php. Dříve byly jednotlivé jazyk. verze v samostaných adresářích, teď bych rád měl jen jeden soubor každé podstránky, do něhož se budou načítat jazykové verze z adresáře /lang/ v rootu webu + chci zajistit, aby pokud uživatel bude na jakékoliv podstránce, aby kliknutím na vlaječku obdržel stejnou podstránku v jiné jazyk. verzi. Můžete mi zkusit poradit jak na to ? Jde mi především o vyřešení toho přepínání v html.php (jakým způsobem to mám zařídit - stačí mi to obecně). Zatím to vypadá nějak takto:

root webu:

/config/
/css/
/lang/
/libs/

index.php
html.php
podstranka1.php
podstranka2.php
atd.

v /libs/ je skript check_language.php

v /lang/ bude něco jako czech.php, english.php atd.

v html.php je mimo jiné toto:

session_start();
require_once("libs/check_language.php");

function wrt_header() {
     teď se načítá hlavička s metatagy atd.
     <body>
     <div id="switcher">
        <p><a href="<?php echo $_GET['page'].'.php?lang='.$_GET["lang"]; ?>" >Česky</a></p>
        <p><a href="<?php echo $_GET['page'].'.php?lang='.$_GET["lang"]; ?>" >English</a></p>
    </div>
    atd.
}


postránky pak obsahují na začátku tento kód:

<?php

session_start();
$_GET['page']='nazev_stranky';
require("html.php");

wrt_header();
wrt_menu();

?>

následuje normální HTML kód - ten pak ještě upravím o vkládání textů
Kalby
Profil
nechci ti do toho rejpat ale kdyz v prepinaci vypises toto

<p><a href="<?php echo $_GET['page'].'.php?lang='.$_GET["lang"]; ?>" >Česky</a></p>
<p><a href="<?php echo $_GET['page'].'.php?lang='.$_GET["lang"]; ?>" >English</a></p>

tak bude jazyk obou odkazu stejny, takze to prepis nejak takhle:

<p><a href="<?php echo $_GET['page'].'.php?lang=cs' ?>" >Česky</a></p>
<p><a href="<?php echo $_GET['page'].'.php?lang='en' ?>" >English</a></p>

no a podle promene lang pak bud budes stale predavat ten samy parametr, nebo si napr. nastavis session, kterou na kazde strance zkontrolujes a podle toho includnes texty budto v anglictine nebo v cestine, ale existuje spoustu jinejch reseni

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0