Autor Zpráva
Pan X
Profil
Dobrý večer.
Chtěl bych se zdejších programátorů zeptat jestli umí PHP zpracovávat POP3 a SMTP.

Potřeboval bych nějak na svém webu zobrazovat emaily, které mi chodí na email.seznam.cz. Vím, že by se to dalo přes PHP IMAP, ale ten není zdarma.

Vzhledem k tomu že si z Seznam emailu stahuji zprávy přes Outlok a tam se to stahuje zdarma přes POP3 (pop3.seznam.cz) a správy se odesílají pomocí SMTP (smtp.seznam.cz). Potřeboval bych část toho co Outlok umí zapojit do svého webu. Jen by zobrazoval zprávy, které by chodily na na mojí adresu na seznam.cz (např.mujemail@seznam.cz).

Nemohl by mě někdo nasměrovat jestli to PHP umí a pokud ano, pomocí čeho se to vytváří.

Předem díky

Pan X
bohyn
Profil
Pan X
IMAP v php je free knihovna, neni tedy promlem. Se SMTP PHP primo nepracuje (pokud vim), ale mail() popripade fsockopen() to jisti
Měsíček
Profil
Reaguji na bohyna:

"IMAP v php je free knihovna, neni tedy promlem."

Je. IMHO tím nemyslel knihovnu, ale zapnutí služeb a už jen zprovoznění IMAPu u Centrumu mě stálo 50,- Kč.
bohyn
Profil
Měsíček
Asi jo, ale nic nemeni na tom ze IMAP knihovna v PHP umi i POP3
jakubroz
Profil
nicméně, pouště se do toho chce odvahu. já ted dělam mail klient. už je skoro hotov, ale chce to nervy.
bohyn
Profil
jakubroz
Nebo nezacinat od zacatku a zkusit treba SquirrelMail nebo RoundCube a popripade upravit podle svych potreb.
Pan X
Profil
Už se mi to povedlo rozchodit pro Seznam.cz, stáhl jsem si z Interval.cz jeden email a upravil podle potřeb. Ale pořád mi to nejde napojit na centrum.cz. Na Centrumu píší že POP3 je zdarma.

Nenašel by se tu jedinec, který by mi pomohl to rozchodit i na emailu od Centrum.cz?

Ještě jednou předem díky a děkuji všem co mi zatím poradili.
Pan X
Profil
Už jsem to vyřešil. Děkuji všem za rady.
bohyn
Profil
Pan X
Myslim ze je to treba povolit v nastaveni schanky. Adresa je pop3.centrum.cz
Měsíček
Profil
"Ale pořád mi to nejde napojit na centrum.cz. Na Centrumu píší že POP3 je zdarma. "

Tady snad mé příspěvky nikdo nečte. Centrum má možná POP3 zdarma, ale bude potřebovat povolení IMAPu jako takového, ten je, ale placený. A jen tak btw. POP3 je povolen defaultně.
bohyn
Profil
Měsíček
Tady snad mé příspěvky nikdo nečte. Centrum má možná POP3 zdarma, ale bude potřebovat povolení IMAPu jako takového, ten je, ale placený
Dyt ale IMAP nepotrebuje, PHP zvlada i POP3.
srigi
Profil
Měsíček, bohyn

Neviem ako to je riesene interne, ale POP3 sa vyuziva prostrednictvom IMAP rozsirenia. IMO pri spravnom zapise to pojde aj bez IMAP. Kod na pripojenie sa k POP3 schranke vypada takto:
$ms = imap_open("{pop3.example.com:110/pop3/notls}", "username", "password");
bohyn
Profil
srigi
Presne tak, uz sem to tu psal 2x ze PHP umi POP.
Pan X
Profil
Měsíček a ostatní

Tady snad mé příspěvky nikdo nečte. Centrum má možná POP3 zdarma, ale bude potřebovat povolení IMAPu jako takového, ten je, ale placený

Ano PHP pracuje s POP3 pomocí funkce IMAP, ale když chcete používat POP3 na Centrum.cz nebo někde jinde nemusíte mít IMAP aktivovaný! To znamená že je to zdarma i na Centrumu, kde se jinak za IMAP musí platit.


A jen tak btw. POP3 je povolen defaultně.
Není. Na Seznamu, Centrumu i na Atlasu jsem ho musel nejdříve aktivovat. Než jsem to udělal nefungoval POP3
Měsíček
Profil
Reaguji na Pana X:

"Není. Na Seznamu, Centrumu i na Atlasu jsem ho musel nejdříve aktivovat. Než jsem to udělal nefungoval POP3"

Je, kvůli tobě jsem si teď registroval novou adresu (pouze na Centrum).

"Ano PHP pracuje s POP3 pomocí funkce IMAP, ale když chcete používat POP3 na Centrum.cz nebo někde jinde nemusíte mít IMAP aktivovaný! To znamená že je to zdarma i na Centrumu, kde se jinak za IMAP musí platit. "

Netušil jsem, díky.
Pan X
Profil
Není zač já do dneška také ne :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0