Autor Zpráva
gardener
Profil
Zdravím
Chtěl bych se zeptat, pokud mám klasický SQL dotaz, ve kterém předávám obsah proměnných formuláře, jak bych prosím mohl použít fci strtolower jednorázově na více proměnných?

Tzn. tyto proměnné hromadně převést na malé znaky.
VALUES ('$interpret','$album','$styl','$rok','$zeme_puvodu','$zaloha_mesic','$zaloha_rok','$kde_najdu','$nazev','$poznamka') ");

Jediné co mě napadá je buď je spojit pomocí tečky v jeden řetěžec a ten převést a rozdělit.
Nebo možná pomocí pole a pak implod a explode..ale to bych raději v tomto případě vynechal..


Díky za každou radu..
ReduxCZ
Profil
Jediné co mě napadá je buď je spojit pomocí tečky v jeden řetěžec a ten převést a rozdělit.
nvm jak si to predstavujes, jedina moznost kterou chces je dat tam nejaky oddelovaci znak, prevest to na male pismena, a pak pomoci toho oddelovaciho znaku to rozdelit ale to je myslim zbytecne...

Opravdu je to tak tezke u kazdeho to prevest zvlast ??
Chces vypadat jak profesional kdyz to prevedes v jednom kroku ?
Nechapu, proc si zbytecne pridavat praci...
igamenir
Profil
A řekl bys nám, co s těmi proměnnými budeš pak dělat?
Pokud je budeš dál používat odděleně, tak je rozhodně převeď zvlášť. případně si na to udělej funkci, abys to udělal na oko jednorázově.
Ale pokud je budeš vkládat jenom do toho SQL příkazu, pak určitě můžeš sestavit tu závorku s hodnotami a tu převést celou.
Majkl578
Profil
VALUES ('" . strtolower("$interpret','$album','$styl','$rok','$zeme_puvodu','$zaloha_mesic','$zaloha_rok','$kde_najdu','$nazev','$poznamka')") .  ");
gardener
Profil
Hodlam je pak vlozit do db a jelikoz se tam nejspise pouziji fulltext vyhledavani, tak si myslim, ze bude lepsi kdyz bude vse prevedeno na mala pismena a odstranena diakritika..
Asi bych to měl udělat jak říká igamenir to bude asi nejlepší, psát strtolower u každé proměnné řešení je, ale to mi připadá zbyečné..nehledě, že pak budu chtít třeba v budoucnu provést změnu...
AM
Profil *
Tak si nastav porovnávání na case insensitive (*_*_ci, jestli používáš win1250 tak cp1250_general_ci), a problém máš vyřešen.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0