Autor Zpráva
Milos
Profil
Dobrý den,
snažím se zprovoznit APACHE 2.0.54, PHP 4.3.11 a MySQL 4.1.12a na WinXP. A problém mám s MySQL.

Když zadám do prohlížeče http://localhost/index.php (tzv. PHPINFO) tak mi vypíše u položky MySQL že mám nainstalovanou verzi 3.23.49 což je blbost, protože mám nainstalovanou verzi 4.1.12a, tada pokud si spustím "MySQL Command Line Client" a přihlásím se heslem "root".

A pak mi nefunguje phpMyAdmin 2.6.2 - hlásí:
#1251 - Client does not support authentication protocol requested by server; consider upgrading MySQL client

Myslím, že bych měl někde přinutit PHP aby používalo novější MySQL, ale nevím kde.
krteczek
Profil
pokud by ti stačilo tohle: PHPHOME/
instalace je jednoduchá a je tam:
* Webový server Apache 2.0.x
* jadro PHP 4.3.x
* Databázový server MYSQL 4.0.x
* Administračný nástroj phpMyAdmin 2.5.x
* doplnkové knižnice a pluginy
krteczek
Anonymní
Profil *
Víte co je na tom nejhorší...
mám v PC dva disky - DISK 1 (80 PATA) - XP SP1 a na DISKU 2 (160 SATA) čisté XP SP2.

Na tom prvním jsem měl zprovozněný (nevím jak po velkém boji tzv. Triádu + MySQL + různé APACHE) že mi to fungovalo, ale problém byl, že jsem si nebyl jistý žádným konfiguračním souborem.

Teď se PHP+APACHE+MySQL snažím nainstalovat na druhý disk, kde mám XP SP2 (oba dva disky zapnuté, jen zvolím, ze kterého se má bootovat) a světe div se, už mi nefunguje ani MySQL na tom prvním disku (PHP+APACHE funguje). Tohle fakt nechápu.

Takže momentálně jsem .... víte kde:(

Jestli někdo poradí, budu moc rád nebo alespoň vysvětlí, jak je možné, že při práci na disku 2 se samostatným systémem se záhadným způsobem cosi změnilo i na disku 1 (jen to SQl, že nefunguje)

Díky.
krteczek
Profil
skus to php home... nebo koukni na http://hulan.cz/blog/category/apache-php
ke tam návod jak něco takového udělat
krteczek
Kaifman
Profil
mysql 4.1 ti na windowsech pude jen s php 5...... v linuxu to normalne bezi s jakymkoliv php ale na widlich nikoliv....


phphome, phptriad atd .... jsou veci na prd .... kdyz uz se chci naucit programovat tak si musim taky umet udelat pro to prostredi .... dyk na internetu je tolik zdroju, co konkrente instalaci popisujou ....
Anonymní
Profil *
TO: Krteczek
- podle toho návodu jsem to zkoušel, ale místo PHP 5 jsem dal PHP 4.3.11 - dle hostingu
TO: Kaifman
- díky, to je asi ten můj problém :)
- ještě se zeptám, zda-li co funguje na PHP 4.3.11 bude stejně fachat i na PHP 5 nebo budu muset něco měnit???
Milos
Profil
Ještě jeden dotaz:
co mám tedy obětovat - co bude více podobné konfiguraci na serveru:
mám si nainstalovat PHP 5.0.4 a MySQL 4.1.12???
nebo
PHP 4.3.11 nebo MySQL 4.0.x???

aby mi to fachalo na XP. předpokládám, že ta druhá možnost - tj. vyhnout se PHP5

PS: ten anonym, to jsem stále já :) tj. Milos
Kaifman
Profil
no zaleze na tom jak si tu aplikaci psal, pokud pises objektove tak muzes narazit na chybky ze se ti predava odkaz na objekt misto kopirovani nebo par dalsich mensich ale to je otazka par minut to odladit .....co se tyce mysql tak petka prave podporuje starsi api mysql_ pokud je zaple ... jinak musis pouzivat mysqli_ ktere ma trochu jine parametry u funkci, vetsinou ale na hostingach jede i to starsi api kdyz uz je tam php5
Kaifman
Profil
php5 ti taky pobezi na xp .... zalezi jaky featurky z te 4.1 chces pouzit ..... pokud chces pouzivat treba subselecty nebo transakce tak holt musis na 4.1 pokud to nepotrebujes staci ti 4.0
BoneFlute
Profil *
php4 + mysql41

Aktualizovat heslo pomocí:


UPDATE mysql.user SET Password = OLD_PASSWORD('heslo') WHERE Host = 'localhost' AND User = 'jmeno';
FLUSH PRIVILEGES;
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0