Autor Zpráva
Hudeczek
Profil *
Mám, nejspíš pro většinu zvláštní, dotaz. Přečetl jsem spoustu návodů a pár knih o OOP v PHP. Dokonce jsem si několik skriptů vyzkoušel udělat a všechno mi fungovalo. Ale nikde jsem se nedočetl a nepochopil výhody OOP oproti funkčnímu programování. OOP mi přijde náročnější a zabere mnohem víc řádků. Tak najde se tu někdo kdo by mi prosím vysvětlil v čem je lepší a proč programovat v OOP?
Mastodont
Profil
Ano, to je klasický problém, knihy toto opravdu moc nevysvětlují. Bohužel teď nemám čas, tak stručně:

teoreticky:
- objekty umožňují lépe modelovat reálné věci/osoby/entity a jejich činnosti, to je prostě otázka koncepční
prakticky:
- u objektů můžeš volat různé metody, které si mohou interně předávat proměnné (vlastnosti), tím se vyhneš globálním proměnným
- vynikající věcí je dědičnost, ta výrazně zjednodušuje kód všude, kde je použitelná
lucas
Profil *
Nezalezi ci pises v OOP alebo nie, dolezity je vysledok. Ak Ti tvoj styl pisania kodu vyhovuje, tak ostan pri nom. Ak by si vsak robil v nejakom time, tak objektom sa asi nevyhnes, kedze to sprehladnuje pracu.
Timy
Profil
Hudeczek
Je to přehlednější, jiná výhoda prakticky není.

Můžeš se zkusit podívat na můj miniseriál o OOP, ale ukázky jsou v C#, což by snad nemělo moc vadit. Především pak tu praktickou část, myslím si, že hezky ilustruje některé výhody OOP.
blizz_boz
Profil
hlavná výhoda OOP je bezpečné programovanie a dobrá rozšíritelnost systému, na troch riadkoch sa výhody OOP nedajú vysvetliť, musíš zmeniť myslenie, zožeň si knihu Objektovo-orientovaná tvorba systémov a jazyk C++ z roku 1994 (!) je tam všetko podrobne vysvetlené(abstraktné typy dát, zapúzdrenie, polymorfizmus), je to aktuálna kniha aj keď sa zmenili niektoré pojmy (napr. parametrické typy -> generické typy). btw OOP najlepšie pochopíš v praxi v nejakom plnohodnotnom objektovom jazyku napr. C#, v PHP sa OOP neuč nemá to zmysel...
H13
Profil
Hudeczek
V OOP moc zběhlej nejsem, ale zrovna teď jsem potřebal trochu upravit chování jednoho velkého projektu. Stačilo pouze rozšířit třídu, do které jsem si poupravil stávající metodu a vše bylo hotovo. Do základních velmi rozsáhlých skriptů jsem vůbec nemusel šáhnout. To znamená, že při jakýmkoliv upgradu nebudu muset pořád dokola upravovat základní skript. A to díky objektům
srigi
Profil
Velkou vyhodou OOP su vynimky. Uz ziadne podivne navratove hodnoty funkcii ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0