Autor Zpráva
Alastor_Kopal
Profil *
Mám script který mi po odeslání změní heslo podle toho které si nastavím ale nemůžu potom to session aktualizovat

$_SESSION['email'] = $novemail;
$_SESSION['poznamka'] = $novpoznamka;
$heslo = $_SESSION['heslo'];
$email = $_SESSION['mail'];
$novheslo = $_POST["heslo"];
[$_SESSION['heslo'] = $_POST["heslo"];
$novemail = $_POST["email"];
$novpoznamka = $_POST["poznamka"];
$id = $_SESSION['id'];
Alphard
Profil
:-) takové procvičování přiřazení hodnot jsem už dlouho neviděl

Ale k problému, proč ta levá hranatá závorka na začátku šestého řádku?
Alastor_Kopal
Profil *
ta tam nepatří

[ pre ] omylem jsem zmáčkl místo tlustě (b)
kód
potom jsem to vymazal a ona tam zůstala takže tu hranatou závorku v kódu nemám a problémy nedělá protože neexistuje :-)
Nox
Profil
Alastor_Kopal
Jaký to má smysl tahle akce kulový blesk? $novemail není o moc kratší jak $_SESSION["email"] a pak nebudeš muset dělat takovéto podivnosti a bude to přehlednější
Co myslíš tím "aktualizovat session"?
Alastor_Kopal
Profil *
Co myslíš tím "aktualizovat session"?
příklad:
V databázi bude
Jméno - 1
Kč - 12

poté přijde uživatel 1 a změní pomocí mého scriptu sloupec Kč z 12 na 15
A když to session zobrzím tak tam bude 12 Kč dokud se znovu nepřihlásím nebo nezměním session na 15 (aktualizace sesion)
AM_
Profil
$_SESSION['heslo'] = $_POST["heslo"]; přiřadí to $_SESSION['heslo'] to co máš v $_POST['heslo'] a ne že ne. Chybu máš zřejmě jinde, pokud se divíš, že v $heslo máš staré heslo, pak je to tím, že přiřazení je předtím, ale to asi zase je schválně, protože tam máš taky proměnnou $noveheslo. Uf, netušil jsem, že se na devíti primitivních přiřazovacích příkazech dá vyrobit tolik zmatku.
Alastor_Kopal
Profil *
tak oddělat přeměnu hesla ?

$heslo = $_SESSION['heslo'];
AM_
Profil
Podívej, já se v těch přiřazeních moc nevyznám a hlavně nevím, co chceš mít ve které proměnné. Zkus se nad tím ZAMYSLET a napsat to tak, aby v každé proměnné zůstalo to, co tam být má.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0