Autor Zpráva
pavelt
Profil *
Zprovoznil jsem Apache, php i MySQL, vše chodí bez problémů, jen php a mysql nechce spolupracovat.
Když nastartuji PhpMyAdmin, hlásí mi
phpMyAdmin:
phpMyAdmin - Chyba
nelze nahrát rozšíření mysql, zkontrolujte prosím nastavení PHP
a v nápovědě PhpMyAdmina pak:
To connect to a MySQL server, PHP needs a set of MySQL functions called "MySQL extension". This extension may be part of the PHP distribution (compiled-in), otherwise it needs to be loaded dynamically. Its name is probably mysql.so or php_mysql.dll. phpMyAdmin tried to load the extension but failed.

Když načtu phpinfo, je ve výpisu jediná zmínka o MySQL
phpinfo.php:
pdo_mysql
PDO Driver for MySQL, client library version 4.1.7
Je to v pořádku?

V php.ini mám načtení php_mysql.dll konfiguované samotným instalátorem. Při instalaci jsem zaškrtnul že podporu MySQL chci a tak se automaticky do php.ini zapsalo tohle
php.ini:
[PHP_MYSQL]
extension=php_mysql.dll
Věřím, že je to tedy v pořádku.
Netušíte, kde je chyba? Díky Pavel
Mastodont
Profil
Když načtu phpinfo, je ve výpisu jediná zmínka o MySQL
phpinfo.php:
pdo_mysql
PDO Driver for MySQL, client library version 4.1.7
Je to v pořádku?

Není. Podívej se na v phpinfo na "Loaded Configuration File", jestli upravuješ správný php.ini.
AM_
Profil
občas bývá problém s knihovnou libmysql.dll, která je k běhu mysql potřeba, ale někdy se sama nenainstaluje. Zkontroluj, jestli jí máš (pokud tedy běžíš na windows), pokud ne, nahraj jí do složky PHP nebo do windows/system32
pavelt
Profil *
Phpinfo ukazuje, že php.ini je to, které upravuji. Mám ho jen v instalaci php a nikde jinde v systému žádnou jeho kopii. Libmysql.dll si do adresáře php instalátor nahrál sám, je tam.
pavelt
Profil *
Tak už mi to funguje. Nějaká starší knihovna libmysql.dll byla ve windows/system32, tu jsem smazal a nakopíroval tam tu z php adresáře a po restartu mysql naskočila a jede i s php.
Pavel

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0