Autor Zpráva
farradox
Profil
Zdravím,
Potřeboval by poradit s hromadným přejmenování položek u formulářu. Nechám si vypsat více pložek a u každého bude třeba popis.

< input type="text" name="popis[123]">
< input type="text" name="popis[124]">

nasledně by jsem potřeboval do databáze zapsat hodny popisu pro objety s ID 123 a 124.

Můžete mi poradit jak na to? tuším, že to bude něco přes array_filter, ale nemůžu to dát do kupy.... díky moc
Taps
Profil
farradox
pokud máš více formulářových polí a chceš jednotlivé položky dát do pole tak použij tento zápis
< input type="text" name="popis[]"> 

hodnoty které budou v poli pak projdeš pomocí foreach a zapíšeš do databáze např. níže uvedeným zápisem
$sql=mysql_query("update  tabulka set  nazev_sloupce='novahodnota' where id='$id'");
farradox
Profil
Tak jsem to dal do kupy, ale pořád nechápu z čeho si mám vytáhnout $id. Foreach mi vzhledá hodnoty v poli, ale jak poznám, kde mám provést Update v databazi?
Akacko
Profil
farradox
Zkus to trochu změnit. Třeba takto:
<input type="text" name="popis[$id]"> 


pak bude foreach() vypadat takto:
foreach ($_POST['popis'] as $id => $value)
{
   $sql=mysql_query("update  tabulka set  nazev_sloupce='$value' where id='$id'");
}
AM_
Profil
Taps
pokud máš více formulářových polí a chceš jednotlivé položky dát do pole tak použij tento zápis
< input type="text" name="popis[]">

Ne. Sice to funguje taky, ale nezachová se ID - to, co psal sám farradox, bylo pro jeho účely dobře, tak ho nepleť :)

ten dotaz co psal akacko je potom dobře.
farradox
Profil
Paráda. Tak to je hodně jednoduché. Jsem myslel, že to bude mnohem složitější. Děkuju mnohokrát za pomoc

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0