Autor Zpráva
fireball_
Profil
mám návrh nechcete rozdělit PRÁCE a ZAKÁZKY na solidární(zdarma, výměné) práce a na normalní PLACENÉ a seriózní zakázky. Je to skvělá sekce a rád sem každý den zajdu ale vadí mi zde jedna věc. Pokud tu položím seriozní nabídku, kterou mám v úmyslu poctivě a kvalitně odvést a nechat se náležitě ocenit, vyžene moji nabídku nějaký nezkušený rádoby GRAFIK, WEBDESIGNER KÓDER, PROGRAMÁTOR atd. To stejné je podle mě i z jiné strany, pokud tu nějaké studio vloží nabídku neočekává že se mu ovzou tito uchazeči. Nechci nikoho urazit!!! Chápu že se nějak začít musí, taky sem tak začínal.

Asi příspívám špatně, můžete to soudit jako OT, ale nevěděl jsem kam jinam to napsat a taky sem se chtěl podělit se svým názorem s ostatními

Díky za pochopení a za zvážení mého návrhu fireball_
Railbot
Profil
To už tu minimálně jednou bylo a návrh byl zamítnut.
Rico89
Profil
Ale je to dobrá myšlenka :)
fireball_
Profil
Railbot
a nevíš náhodou z jakého důvodu to bylo zamítnuto?? dík ;-)
armin
Profil
myslenka je to skvela, ovsem dle me nic neresi - das si semka seriozni nabidku ze udelas to a to za tolik a tolik a hnedka ti nakej PROFI odbornik, co dela ve fachu 2 tydny napise ze to same udela za 1/10 ceny, pricemz ani nema sajnu o co jde, jeho ukolem je jen prudit...
Ale jednoznace bych byl za pridani sekce " Práce a zakázky ZDARMA " - zde by se mohli realizovat zacinajici lidi co skoci i z mosta zdarma jen aby meli referenci. Stejne tak by tato sekce byla vhodna pro chytre lidi co poptavaji neco zdarma...
fireball_
Profil
armin
přesně to mám na mysli! S tím že to někdo nabídne za menší cenu už nic nenaděláme, ale i tak to bude značné vyfiltrování zakázek pro POPTÁVKU i NABÍDKU
Casero
Profil
Ale jednoznace bych byl za pridani sekce " Práce a zakázky ZDARMA " - zde by se mohli realizovat zacinajici lidi co skoci i z mosta zdarma jen aby meli referenci.
Od tedy, co působím na tomto fóru, mi příde, že těchto nabídek dost ubylo. Kdysi zde bylo každý den něco takového, ale nyní už jen jednou za týden (měsíc). Prostě už skoro každý má referenci. ;)
armin
Profil
No nejvetsi sranda je, ze ja kdyz jsem tady do par threadu napsal veci jak bych to resil ja a jak nesouhlasim s tim co se zde rozebira, tak jsem byl malem ukamenovan, to bylo same: no jo pan "vsechno vim", nejlepsi programator na svete se ozval, ...
Me je jedno zda tech par lidi zde mi zavidi nebo co. Dyt kdyz me neco zajima, tak je samozrejme ze se snazim do toho dostat co mozna nejhloubeji, a tomu odpovidaji i me (nebo kohokoliv) dovednosti. Me osobne je fuk co tady kdo nabizi a za kolik, ja znam svoji cenu pod kterou nejdu. Doposud vsichni mi klienti pro ktere jsem doposud cokoliv delal, tak nikdo z nich nemel jedinou vyhradu k nicemu. Proto zde ani nedavam sve nabidky, co vse nabizim a za kolik. To nema cenu, bo se najde x chytraku co napisou jak jsem drahej, a ze kamarad maminciny sesternice ze 4. kolena udela to same zadarmo (kdyby jeste zil) a buhvi co jeste.
fireball_
Profil
Casero
bohužel s tím co jsi napsal nemůžu souhlasit...vždy bude někdo kdo se sem dostane poprvé a bude ze sebe dělat všeumělce

armin
jj všim sem si že se vždy nabídka nebo poptávka změní v diskuzy o tom kdo a jak co dělá a za co nebo co nabízí. Ale je to taky těma nabídkama...lidi kdo sem píší namají vůbec páru co chtějí dělat. Neumí ani pořádně napsat 3 řádky o tom co umí, co chtějí dělat, co už udělali a co za to budou chtít...takže potom bude asi těžko seriózní nabídka a poptávka. Poslední souvětí je nářez :-D a velice pravdivý.

A co kdyby se předělal formulář na nabídku - poptávku?? Byla by povině nastavena nějaká šablona, to by šlo zařídit ne?
YoSarin
Profil
fireball_
A co kdyby se předělal formulář na nabídku - poptávku??
Měnit v kódu fóra formulář jen pro jednu konkrétní sekci? IMHO nepraktické řešení. To rozdělení by bylo šikovnější, i když i tak zbytečné (dle mého).

To že zde bude někdo neustále plakat nad konkurencí, která mu ani nemůže konkurovat (když někdo nic neumí, je jedno jak levně se nabízí - dřív nebo později na to dojede), je jiná věc a oddělení sekcí tomu stejně nepomůže.
armin
Profil
YoSarin: zde ani nejde o konkurenci. Nejvetsi potiz je v tom, ze prosperujici generace (ve veku 40+) co evidentne vidi, ze by nakej webik nebo cokoliv s pc potreboval, tak se v tom vubec nevyzna, proto uprednostni nejlevnejsi nabidku. Kdyz ale zjisti, ze to co chtel, mu clovek ktereho uprednostnil neudelal vubec, nebo udelal jen castecne, nebo uplne spatne a jen vzal zalohu, tak pak si pomysli: no jeste ze jsem nevyvalil x-krat vice jeste vetsimu sracovi, kdyz to co pozaduji NELZE ANI UDELAT. Hotovo, smitec. Jeho neduvera vuci e-svetu se jeste prohloubi a nepomuze nic. Pritom to ze mesicne plati x tisic za telefony, to nikoho netrapi. Proste se to musi zaplatit, hotovo smitec. Ale hosting, domenu, web, toto vse bud zadarmo, nebo za nerealizovane castky. Ale aby si nekdo nechal skutecne odborne poradit, rozebrat problem, to ne. Ja vim moc dobre o cem mluvim.
fireball_
Profil
for all
bacha chytrolín je tady ;-)


YoSarin
neplaču nad konkurencí, je mě to jedno jaká je tu "konkurence". Ale není mi jedno že se mýchají dvě větve do jedné ;-). Zřejmě nechápeš můj záměr!
YoSarin
Profil
armin
Z tohohle pohledu máš pravdu - ale tady už jde spíš o obchod. Lidé, o kterých ty mluvíš (ti 40+ ), budou IMHO většinou živnostníci nebo něco takového (málokdo si nechá dělat stránky jen pro sebe a o sobě). A živnostníci mají (snad) alespoň elementární inteligenci (když už sehnali tu tisícovku na živnostňák). Jde mi o to, že podobná situace je v jakémkoli oboru. Když budu chtít například něco opravit v autě, zajdu do nějakého servisu kde mi řeknou, že tak jak já si to představuju to nejde, že se to musí udělat jinak, taky jim to hned nesežeru - poohlédnu se jinde. A to autům rozumím asi stejně jako politické situaci v deltě Gangy.
Je na tobě přesvědčit danou skupinu klientů, že to jde lépe, ale za vyšší cenu a že se jim to vyplatí. Pakliže nejde o tvou cílovou skupinu, nemá cenu to vůbec řešit. :)

fireball_
Já vím že nepláčeš nad konkurencí. To byla narážka na, armin promine, armina.
Ale nadále si myslím, že oddělení obou větví by ničemu nepomohlo...
Pouze by se všechny poptávky přesunuly do sekce zdarma a v případě že by se dostatečně brzo neozval nikdo kdo by daný úkol zadarmo vypracoval tak by ho zadavatel přesunul mezi placené.
Mistr
Profil
tak by ho zadavatel přesunul mezi placené.
Čímž by docházelo k dublování témat, což zde (rozuměj na tomto diskuzním fóru) není žádoucí.
DoubleThink
Profil *
Uzavřel bych to tak, že rozdělení tématu nenaučí lidi rozlišovat seriózní zakázky od těch, řekněme, neseriózních.
Takže je na každém jednotlivci, jak si z nabídek/poptávek vybere.

(...) tak se v tom vubec nevyzna, proto uprednostni nejlevnejsi nabidku.
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že to není pravda. Ne u větších společností s větším cash-flow. To, že takové společnosti nehledají v tomto fóru, je ovšem věc druhá.

Jsem proti návrhu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0