Autor Zpráva
Ráďa
Profil *
Poslední dobou se mi čím dál častěji stává, že mi tzv. "zamrzne" PC. K tomuto jevu dochází kdykoli během práce, nebo i v okamžiku, kdy na PC zfrovna nepracuji a není ani otevřené okno žádného programu. Pokud mám např. puštěnou hudbu ve VMP, kousne se a vydává zvuk podobný samopalu (jen pro představu). Při takovém zamrznutí se netočí ani HDD. Pomáhá jen "tvrdý" restart. Navíc ani po něm někdy PC nechce znovu nabootovat (tehdy pomáhá třeba jen otevřít a zavřít prázdnou CD mechaniku, která předtím při rebootování chvíli zvláštně cvaká). Počítač bezchybně pracoval asi dva roky, tento jev se začal vyskytovat až v poslední době, nepomohlo ani přeinstalování celého obrazu disku pomocí Acronis True Image zálohou vytvořenou před dvěma lety při plné funkčnosti PC. Tak si říkám, jestli třeba takto postupně nemůže odcházet HDD...
Joker
Profil
Ráďa
Navíc ani po něm někdy PC nechce znovu nabootovat
Tohle už vypadá spíš na hardwarový problém.
Pokud to bootování "blokuje" CD mechanika, předběžným odhadem bych tipoval na nějaký problém s mechanikou, možná s harddiskem. V horším případě s řadičem na desce.
Zkusil bych tu mechaniku odpojit, co to udělá.
Tomasds
Profil
jestli třeba takto postupně nemůže odcházet HDD...

Může. Další možností je, že se třeba počítač přehřívá.
jrm
Profil
Někdy pomohou při rozhodování o závadě i programy typu Motherboard Monitor, které z MB vyčtou teploty některých komponent, otáčky ventilátorů, napájecí napětí...
tomas657
Profil
to isté sa stáva aj mne, počítač zamrzne a potom nechce nabootovať, musím ho na niekoľko minút odpojiť od el. siete a vtedy už ide
jrm
Profil
Doporučuji zkontrolovat elektrolytické kondenzátory ve zdroji a na MB. Nesmí být vyboulené. Už mne jejich výměna 2x zachránila před důkladnějším hledáním závad...
Jogi
Profil
já doporučuju prověřit úplně vše i to co nevypadá podezřele. Na začátku prázdnin se mě pc začal také kousat jednou za 30min. Později každejch 10 - 5minut a pak se kousal už i v biosu, při načítání linuxu i windousu. skusil jsem všechno druhej hdd. Odpojit mechaniku, odpojit novej monitor, vyčistit grafiku (celej pc) a nic. Přemýšlel jsem o grafice třeba to chce novou ale pak mě jen tak napadlo koupit novej zdroj protože ten starý pěkně vrněl :). Zdroj sem koupil za měsíc a když jsem ho chtěl zapojit zjistil jsem že propojka na základku ze starého je odepsaná nějak se dostal prach do toho napájení to částečně vyhořelo a umělá hmota se stekla ... takže doporučuji vyzkoušet všechno podezřelé, ale mrkni i na ostatní člověk nikdy neví

PS) když je něco s pc v nepokoji první co dělám je přeinslovat win tím tomu neublížíš !
no i když to vypadá jak bylo psáno na hardware.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zvažte, zda se neobrátit na specializované fórum, toto se zabývá především webovou problematikou.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0