« 1 2
Autor Zpráva
Leo
Profil
Co je to za vysokou skolu, ze chcete delat diplomku z PHP, MySQL, HTML a neznate zaklady? Leo
danny
Profil *
btw preci si nestiahnes nejake hotove forum a neprerobis to na svoj obraz? to by mohlo byt jednoduchsie...
Lukáš M
Profil
Omlouvám se, ale bohužel jsem generace, která s bratry Slováky v jednom státě žila pouhých 8 let, takže se vůbec nechytám na to, co chtěl autor říci poslední větou :(

jinak doporučuji http://www.php.net/manual/sk/ a http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/index.html nebo případně seriály o php a mysql na www.linuxsoft.cz - ty jsou vážně čtivě napsané!
Anonymní
Profil *
doporučuji začít tímto dílem (kvuli urychlení): http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=538
je to serial o stavbě inetového portálu, zde je vyřešeno jak registrovat uživatele
v případě nejasností přečíst předchozí/další díly :-)
krteczek
adam
Profil
krteczek dik za stranku. Smiem sa TA spýtať jak dlhosa už tomuto venuješ????
Anonymní
Profil *
adam ja su lamer... já jen cca 10měsíců php a tak 6 měsícu válčím s mysql... a to znám jen ty základy, složitější věci řeším LAMERSKY :-D
krteczek
ps: ten serial mi DOST pomohl...
adam
Profil
krteczek:
robím si tu stránku podľa tej stranky čo si mi poradil. ale ...! ako zväčším tabuľku na celú plochu, teda ako veľká môže bzť aby to ešte prehliadač zobral???? Zadaľšie: ako dám do pozadia jednej bunky obrázok???? A do tretice: ak mám nejaký java script ktorý sa mi spustí po nalogovaní na stranku, ako docielim toho aby aby mi po jednom cikle skoncil (stratil sa z obrazovky) a abz nebol na každej stránke po kliknutí na odkaz. (to asi ten java script nema byt umiestnený v <body> ....java... </body> ). diki
adam
Profil
vlastne este nieco: aký je pre mna naj program na písanie php?????? mám CSE HTML Validator, 1st Page 2000, PHP Coder pro a PHP editor. Pravda este aj Front Page. tak ktorý?????
krteczek
Profil
vystačíš si s PSPADem www.pspad.com
Nevím na co tam cpeš javascript, můžeš ukázat co máš???
krteczek
Lukáš M
Profil
adam
1. velká může být třeba 5000 pixelů, zobrazí se pak dole posuvník, dá se to taky nastavit <table width="velikost">. velikost se udává v pixelech nebo procentech. ještě lepší je to řešit pomocí css, viz http://www.jakpsatweb.cz/css - vystětlovat to tu od začátku by bylo zbytečné
2. buď <td background="pozadi.jpg"> nebo opět a důrazně doporučuju styly!
3. tak pokud tam není cyklus a script máš někde v hlavičce a jen ho zavoláš na <body onload="funkce()"> tak by se opakovat neměl. nevím, co to znamená, aby zmizel z obrazovky - upřesni zadání. :) a tomu aby nebyl na každý stránce se dá zabránit tak, že ho tam prostě nedáš. :)) do body opravdu nepatří. do hlavičky nebo externího souboru.
4. stačí notepad - já používám třeba www.pspad.com, ostatní popravdě an neznám, ale to je věc každého, co mu vyhovuje
Lukáš M
Profil
krteczek
správná připomínka. taky si nedovedu představit, k čemu tam má být, ale nějak mi to nedošlo a jen jsem tupě odpovídal na dotaz :)
krteczek
Profil
hm, tabulkový layout nemám rád, mužeš použít třeba tohle:

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
<meta name="generator" content="PSPad editor, www.pspad.com">
<title>Dva sloupce</title>
<style type="text/css">
<!--
body
{
text-align:center;
color:#491e1e;
background:url("./img/pozadi.jpg") repeat-y;
font-family:sans-serif;
text-align:left;
font-size:85%;
}
#vsechno
{
margin:0 auto;
width:100%;
border:0px solid black;
}

#siroky
{
width:73% ;
float:right;
border-left:0px solid black;
}

#uzky
{
width:25% ;
float:left;
text-align:left;
}

#paticka
{
clear:both;
width:100%;
border-top:1px solid black;
}

-->
</style>
</head>
<body>
<div id="vsechno">
<div id="hlavicka">
<h1>Dva sloupce</h1>
</div>
<div id="siroky">
<h2>Široký sloupec</h2>

</div>
<div id="uzky">
<h2>menu</h2>
<ul>
<li><a href="index.php?sekce_clanku=1" title="klepnutím na tento odkaz otevřete obsah sekce: Vesmírné dálavy">Vesmírné dálavy</a></li>
<li><a href="index.php?sekce_clanku=2" title="klepnutím na tento odkaz otevřete obsah sekce: Válečníky proti své vůli">Válečníky proti své vůli</a></li>
<li><a href="index.php?sekce_clanku=3" title="klepnutím na tento odkaz otevřete obsah sekce: Šílená planeta">Šílená planeta</a></li>
<li><a href="index.php?sekce_clanku=4" title="klepnutím na tento odkaz otevřete obsah sekce: Koniny">Koniny</a></li>
</ul>
</div>
<div id="paticka">
<p>
vytvořil &copy;krteczek 2005
</p>
</div>
</div>

</body>
</html>


krteczek
error414-
Profil *
adam
Jestli to zvladne stak ti koupim flasku. Ty jo, to je odvaha ted zbyva nejakych 12 dni do te prvni funkcni verze.
Byt tebou tak to udelam obracene, necham si to od nekoho napsat a pak vysvetlit.
Aby si vedel o co jde.

Mysli ze pokud neco takovyho spichnes tak to nebude na prakticke pouziti, protoze to bude mit hodne bezpecnostnich chyb.

Nevim jak to zvladnes stim regisrovanim, ja bych nejdriv udelal tu anketu a az pak to doplnil o prihlasovani.

Potrebujes:
1. Tabulku do ktere se budou zanamenavat prizpevky,
2. script ktery do toho bude zapisovat
3. script ktery bude vypisovat

ad1. tabulka by mela byt jednoducha
sloupce
ID, AUTOR, TEXT, muzes doplnit i o ostatni ale jde o jednoduchost
tabulku vztvoris treba v phpadminovy,
- ID bude unikatni a bude mit hodnotu autoincrement
- AUTOR muze byt typu VARCHAR s max. delkou treba 50 znaku
-TEXT bude typu TEXT

ad2. vytvoris si formular

<form action="zapis.php" method="post" enctype="text/plain">
<input type="text" id="autor">
<input type="text" id="text">
<input type="submit" value="odeslat">
</form>
[pre]
ten uloz treba do souboru form.php
pak si vytvoris script na zapisovani
[pre]
$host = "localhost" // adresa mysql sqrveru nejcasteji lacalhost
$login = "root" // prihlasovaci jmeno do databaze
$pass = "heslo" // heslo do -||-
$db = "test" // databaze

// pripojime se
$pripojeni = mysql($host, $login, $heslo) or die (echo 'nepripojeno');

// vybrani databaze
$vybrat = mysql_select_db($db) or die (echo 'nevybrano');

//zapasani prispevku
$sql = "INSERT INTO `table (AUTOR,TEXT) VALUES($autor,$text)"; // tohle predpoklada ze mas REGISTER_GLOBAL = ON

musql_query($sql) or die (echo "dotaz se nezdaril");

// tak a mame zapsan prvni udaj v tabulce.


na dalsi nemam cas snad nekdo bude pokracovat
error414-
Profil *
Jo, jeste psal jsem to yhlavy tak mozna nejaka chybka
kompot3
Profil *
hm, adam aj ja by som to tak robil, neviem ci nahodou nie sme na rovnakej skole, mame rychlokurzy vsetkeho ale nic poriadne.
adam
Profil
každá vysoká škola začína preferovať "rychlokurzy" teda aspon na slovensku. chcu z nás mať vševedov :o))))))

zo mna asi ťažko :o))))))))))) (neviem prečo mi to je tak smiešne :o)))))) )

dik error 414, síce som to neskúšal ale aj tak díky. teraz som nechal svoje "programovanie" na chvílu tak, treba spraviť skúšky :o)))))
Anonym
Profil *
Kup si kniu PHP a MySQL od Computer pressu (autor Larry Ullman) tam je to nejpodstatnější z tvory dynamických stránek pomocí PHP 3 a 4 a MySQL taktéž 3 a 4. Na netu tuhle knihu najdeš .. stojí 439 Kč .. no ty jsi slovák tak 679 Sk ..

Nebo se koukni na tuthle adresu tam jsou všechny zdrojové kódy které jsou v té knize obsaženy .. no na té adrese si vlastně ku knihu můžeš i koupit ..

nebo pokud umíš obstojně anglicky tak se koukni na http://www.dmcinsights.com/phpmysql/ tam toho je taky dost ..
adam
Profil
tu knihu mam :o)))
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0