Autor Zpráva
errr
Profil *
Ahoj, přemýšlím že bych webové stránky dal na interserver.net. Je to zahraniční z USA. Myslíte že to bude mít vlvi na rychlost - třebas pomalejší načítání, apod?
Kajman
Profil
Rozdíl v prodlevách při přenos z ČR tam bude z důvodu omezení díky maximální rychlosti světla. Pokud to hosting kompenzuje výkonem při generování dynamických stránek, může být i lepší řešení než velice špatný hosting, co je blízko. Změřte si to a podle toho se rozhodněte. Hodně hostingů první týden nebo měsíc neúčtují, případně vráti peníze, pokud nejste se službami spokojen (edit: tak přímo oni nic takového nemají, tak ten test bude něco stát).
errr
Profil *
Kajman:
z důvodu omezení díky maximální rychlosti světla.
To je vtip? Já už jsem si ten webhosting koupil dávno, ale nezbyl mi čas to tam přesunout... a teď už je to více jak měsíc abych požádal o vrácení.... navíc bych přesouval domenu a to by něco stálo... více než webhosting samotný v začátku nákupu, kde je sleva...
anonym_
Profil *
errr:
Aspoň to můžeš přesunout beze strachu, jestli o peníze prijdes. Jinak ano, čím dále je geograficky server, tím je pomalejší. Jednoduchá fyzika.

Zaplatil sis školení ve výši roční platby webhositngu, to je ještě vcelku dobra cena ;-)
Radek9
Profil
errr:
To je vtip?
To samozřejmě není vtip. :D Traffic mezi Amerikou a Evropou putuje optickými kabely taženými po dně Atlantiku. To jejich datacentrum je údajně v Secaucus, NJ, což je vzdušnou čarou do Prahy cca 6 580 km. Tomu světlu by za optimálních podmínek zabralo 22 ms urazit tuhle vzdálenost. Takže HTTP požadavek by za optimálních (naprosto nerealistických) podmínek trval minimálně 44 ms. To samozřejmě nebere v potaz zpoždění způsobené serverem, kódováním, metalickými linkami apod. Reálně podle mě můžeš počítat třeba se 100 ms. (Snad jsem v těch výpočtech nic nepokonil, kdyžtak mě někdo opravte. :D)

Načítání statického obsahu (HTML stránky, CSS, JS, obrázky) se samozřejmě dá urychlit skrze CDN typu Cloudflare, to se pak načte někde z cache v rámci Evropy. Neřeší to ale POST požadavky apod. Ty by reálně musely do té Ameriky doputovat.
Kajman
Profil
errr:
navíc bych přesouval domenu a to by něco stálo

Doménu můžete mít koupenou jinde než hosting. Tuhle větu nechápu, jen změníte v DNS záznamech, že se má chodit na jiný server. Co chcete platit, netuším. Navíc na koupený hosting si můžete zkopírovat web ale DNS si můžete změnit i jen lokálně u sebe. Ostatní půjdou na původní server, Vy můžete testovat kopii na stejné adrese na jiném serveru.

Radek9:
Reálně podle můžeš počítat třeba se 100 ms
Ping na jejich datacentrum v NJ (69.10.46.218) vychází na 90ms, takže dobrý odhad.
errr
Profil *
Kajman:
vychází na 90ms, takže dobrý odhad.
a to je hodně nebo málo? V současnosti mám hosting na active24

Radek9:
se samozřejmě dá urychlit skrze CDN typu Cloudflare, to se pak načte někde z cache v rámci Evropy
Pokud vím, tak oni tam mají cache...

, jen změníte v DNS záznamech,
U jednoho webu jsem to udělal, ale nefunguje když napíšu nazev domeny bez "www." tak mi to vypíše: ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID
Nevím jak to vyřešit a jejich podpora mi taky nepomohla.
errr
Profil *
Tohleto mi vyšlo... co z toho je lepší?






neni tam česko... ale položka server speed, to je rychlost načítání jejich stránek? Odkud se to počítá? Našel jsem to na www.bitcatcha.com


Ale německo je poblíž a tam má lepší konektivitu...
Keeehi
Profil
Měření active24 vždy probíhá oproti "jednomu" serveru v čr. Takže z Německa je nepřekvapivě konektivita nejlepší.
Interserver má servery (nebo CDN) po celém světě, takže ten testovací nástroj se připojuje vždy ke geograficky nejbližšímu serveru. Proto jsou ty časy tak podobné.

Nicméně tenhle test je úplně irelevantní. Měříš rychlost načítání homepage těch služeb. Ale ty budou obsluhovat jiné servery než na kterých bys pak byl ty. Takže se o budoucí výkonnosti toho moc nedozvíš. Může to být podobné a taky to to může být úplně jinak.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0