Autor Zpráva
paja
Profil
Pořeboval bych poradit. Potřebuji udělat odkaz a to kliknutím na obrázek (to vím jak udělat), jenže bych to navíc chtěl udělat tak, že se mi ten obrázek zvětší např: z 218x155 na 281x200, a ještě k tomu aby se po zvětšení střed obrázku neposunul někam jinak..tak jinak když mám position: absolute; top: 400px; left: 200px; tak aby se mi obrázek posunul po zvětšení na top: 369px; left: 178px. Vše se má odehrát na jedné a týž stejné stránce až po kliknutí skočí na novou stranu. Doufám, že chápete o co se jedná. Pokud si s tím budete vědět rady, byl bych rád, abyste mi odepsali a přiložili možné řešení.
Leo
Profil
JavaScript, plus obrazek na pozadi (background-image v CSS) - ve skutecnosti ho nebudete zvetsovat, jen zmenite vyrez, ktery je videt, Leo
Petra
Profil
Tu změnu, resp. nezměnu pozice bych dělala tak, že bych ten původní obrázek umístila do nějakého elementu velikosti rovné nebo větší tomu velkýmu obrázku a jeho obsah bych vycentrovala. Ta absolutní pozice by pak nepatřila tomu obrázku, ale tomu obklopujícímu elementu.
Leo
Profil
No ja bych pouzil ten background-image, nastavil mu background-position v procentech (50% a 50%) a na onclick menil jenom velikost toho divu, v nemz to bude obrazek na pozadi, a fertig. Pokud teda nevadi, ze se background-image netiskne... Leo
paja
Profil
Tak to jo ale chápu z toho kuloví..jsem totální začátečník a na mě musíte laicky...zkuste mi nasat nějaký ten kód..
paja
Profil
Jo tak Petřin postup chápu, ale ty ostatní ne, díky Petro...zkusím to.
Leo
Profil
Kdyz kod tak kod. V HTML je ho hodne malo:

<div id="obrazek" onclick="zvetsit(400,400,this)">&nbsp;</div>

v CSS trochu vic:

#obrazek {
width: 200px;
height: 200px;
background-image: url(foto.jpg);
background-position: 50% 50%;
}

skutecne rozmery obrazku jsou treba 400px x 400px, tohle z nej ukaze 200px x 200px kolem stredu.

V JavaScriptu:

function zvetsit(sirka,vyska,ramecek) {
ramecek.style.width = sirka+"px";
ramecek.style.height = vyska+"px";
}

Mohlo by to behat i kdyz jak ctu puvodni dotaz tak si nejsem uplne jisty jestli na neho vlastne odpovidam... Leo
paja
Profil
Díky Leo, už to mám vyřešené...ale pomohl jsi mi s něčím jiným...dikes
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0