Autor Zpráva
misa-s
Profil *
Prosím poraďte, jaký je rozdíl mezi registrování domény s www.něco.cz a bez pouze něco.cz. Jsou to dvě různé domény nebo se to nějak nastavuje při tvorbě stránek?
misa-s
Profil *
Je to hloupý dotaz, nebo už to tady bylo někdě řešeno? Proč mi nikdo neodpoví?

Zajímá mě totiž, jestli stránky které sem registrovala bez www budou k nalezení i s www nebo musím registrovat novou doménu?
*Čvachta*
Profil *
Jsou to stejné domény, ale vždy si vyber jen jednu verzi a z té druhé přesměruj na tu první, aby nedošlo k duplicnímu obsahu.
misa-s
Profil *
Jak přesměruj, když tu s www nemám založenou?
Mistr
Profil
Musíš být vlastníkem domény "neco.cz", nebo se alespoň s jejím majitelem domluvit, aby Ti tam umožnil hostovat.

V tomto případě si budeš registrovat doménu "neco.cz". To, co bude před "neco.cz" už bude v kompetencích majitele stránky. Je obvyklé (nikoli ovšem povinné) zajištění, aby se na "neco.cz" a "www.neco.cz" zobrazovaly ty samé stránky.

Koneckonců si to zkus tady:
www.jakpsatweb.cz
jakpsatweb.cz
polopate.jakpsatweb.cz
diskuse.jakpsatweb.cz

Takže, abych to nějak uzavřel. V registrování "neco.cz" a "www.neco.cz" v podstatě rozdíl není. Jedná se o registraci té samé domény, a sice "neco.cz".
Mistr
Profil
misa-s
Ty máš stránky na adrese "neco.cz"?
Mistr
Profil
misa-s
Tak aby to bylo na "www.neco.cz", musíš provést menší úpravy na serveru. Pokud nejsi správcem serveru (což spíš nebudeš), kontaktuj na to toho, kdo Ti umožnil, abys stránky k nim nahrál/nahrála.
misa-s
Profil *
Jo budu mít stránky na něco.cz
Takže pokud to dobře chápu, tak musím kontaktovat správce kde bude webhosting a tam mi to pak upraví, aby to lidi vyhledali i otevřeli s www a bez www. Chápu to dobře?
Mistr
Profil
misa-s
Jsi snad génius; je to přesně tak!
misa-s
Profil *
Genius nejsem, jen mám občas světlé chvilky...:o)
Díky za vysvětlení zas sem o píď chytřejší :o)
Mistr
Profil
misa-s
Mimochodem, Ty budeě mít stránky na neco.cz?

Jak jsi ten hosting získal/získala? Mají nějaké podmínky? Na webu jsem nic nenašel a nebo mám temnější chvilku zas já.
zimmi
Profil
No nejhorší je, když stránky fungují pouze s variantou www, to mě opravdu dokáže vytočit.
misa-s
Profil *
Nééé to byl jen příklad. Náplň stránek sem ještě nezačala dělat, tak raději ani nepíšu adresu. Pak se pochlubím na diskuzi o zhodnocení. Bude to mé první větší dílo, ale ještě před tím se zde mnohokrát objevím s hloupými dotazy začátečnice, protože stránky chci mít co nejdokonalejší.
misa-s
Profil *
Jo a sem holka :o)
Mistr
Profil
misa-s
Jo a sem holka :o)
Já jsem si to myslel, že nebudeš Michal... :-)
Radek Hrabůvka
Profil
Je to hloupý dotaz, nebo už to tady bylo někdě řešeno? Proč mi nikdo neodpoví? Takhle ráno lidi už pracují, nebo ještě spí.
neco.cz je doména druhého řádu, te se musí registrovat, pokud je to na serveru, kde hostuješ, nebo budeš hostovat, dovoleno, subdomén třetího, čtvrtého ..., řádi můžeš mít, kolik chceš, nikde se to reregistruje. Adresa www.neco.cz je doména třetího řádu.
clt
Profil *
tak teraz zase ja nerozumiem. Mistr hovoril ze je to jedno a ty hovoris ze jedno je domena druheho a druhe tretieho radu. Aky je potom medzi tym rozdiel? Doteraz som bol v tom, ze domena tretieho radu je nieco.nieco.cz
RadimH
Profil *
To clt) Pokud správně chápu, jak funguje problematika domén, tak je to takto:


Doména druhého řádu: neco.cz
Doména třetího řádu: treti.neco.cz
Doména čtvrtého řádu: ctvrta.treti.neco.cz
Doména pátého řádu: pata.ctvrta.treti.neco.cz

Obvykle se používá doména druhého řádu (neco.cz) a doména třetího řádu (jinak také označována jako subdoména).
koudi
Profil
RadimH
Já bych spíš řek, že
Prvního: cz
Druhého: neco
Třetího: treti
atd.
JPAS
Profil *
2koudi: Však on to tak myslel ne?
Timy
Profil
To je dobrá otázka...

Je doména druhého řádu jakspatweb.cz nebo jenom jakpsatweb?
djlj
Profil
Timy
jakpsatweb.cz ... jakpsatweb není nic.
Mistr
Profil
clt
Doteraz som bol v tom, ze domena tretieho radu je nieco.nieco.cz
V pořádku. Ano, tak to je.

Mistr hovoril ze je to jedno a ty hovoris ze jedno je domena druheho a druhe tretieho radu. Aky je potom medzi tym rozdiel?
Jde o to, že rozdíl není v registraci. Abys mohl registrovat doménu třeba moje.jakpsatweb.cz, musíš se dohodnout s vlastníkem jakpsatweb.cz, aby Ti to umožnil. Bez jeho souhlasu máš prostě smůlu.

Už rozumíš?
Mistr
Profil
Vaše problémy rozsekne Yuhů: www.jakpsatweb.cz/domeny.html
thingwath
Profil
DNS je hiearchicky system, tvori strom a na vrcholu je korenova domena pod kterou jsou ty narodni a nadnarodni (.cz, .com ...) a pod nima... a tak dal, wikipedie udava teoreticky limit 127 urovni, asi bych si to mel overit, ale neni to tak dulezite, tak tomu budu verit. Kdyz se prohlizec (nebo neco jineho, to neni podstatne) dotazuje treba na www.jakpsatweb.cz, napred se zepta korena (.), ten jenom vi, ze zaznam cz se deleguje kamsi do prcic, tak tam posle i tazatele. Tazatel se tedy pta v prcicich (toho kdo spravuje .cz) na www.jakpsatweb.cz. Tam uz vedi, kdo se stara o jakpsatweb.cz., tak ho tam poslou. No a konecne onen DNS server uz bude vedet i IP adresu konkretniho zaznamu www.jakpsatweb.cz, tak definitivne odpovi IP adresou a spojeni lze navazat.

Postup je samozrejme teoreticky, kdyby se necachovalo, uz by to cele asi slo do kyticek.

Mimochodem, vyzkousejte si i adresu www.jakpsatweb.cz. (jo, i s tou teckou na konci)
Mistr
Profil
thingwath
vyzkousejte si i adresu www.jakpsatweb.cz. (jo, i s tou teckou na konci)
Nic se neděje, resp. rozjede se klasický Jak psát web. To je celé?
thingwath
Profil
Ano, to je cele :-)
jozob
Profil
thingwath
Dík za info. Nevedel som, že TLD .cz sa spravuje v Prčiciach. To je dobré vedieť. :-D
thingwath
Profil
Kazdy preci vi, ze Prcice jsou nejdulezitejsim bodem v Cesku, taky proto tam pan prezident neustale porada pochody, ne?
jozob
Profil
thingwath
:-) Nemám čo dodať.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0