Autor Zpráva
Sasik13
Profil
Chci si udelat rozlozeni stranky omoci tabulky a nejde mi to!
Jde o tabulku 5x5 tak, aby krajni a prostredni sloupce a radky byly samozvetsovaci podle velikosti okna.
v tuto chvili je jeden pokus na www.a13.cz/index_5tab.php
Nemohl by mi nekdo rict, proc se mi neroztahne tabulka na celou vysku okna? V Safari a IE to jde, ale ve FireFoxu ne. A kdyz pak pridam min-width zacne to zlobit uz vsude.
Plaváček
Profil
Musíš si shodit prohlížeče do quirk modu, postačí třeba odebrat definici DTD, jinak řečeno, v hlavičce dokumentu ponechej jenom tohle

<html>
<head>

....

Důkaz zde: http://klient.plavacek.net/tabulka.html


Nebo použij HTML 4 Transitional . Více o modech prohlížečů zde: http://www.jakpsatweb.cz/css/mody-prohlizecu.html
Sasik13
Profil
Teda, takhle jsem chtel, aby to fungovalo! :-)) Diky. Doma vecer vyzkousim. :-))
To znamena, ze ten DOCTYPE dela to co uvidi clovek na druhe strane zemekoule?
Sasik13
Profil
Pro Plavacka: A nechces mi to cele, za malou uplatu, udelat?
nonewood
Profil
:-D
HeWeR
Profil
Sasik13
Pro Plavacka: A nechces mi to cele, za malou uplatu, udelat?
hehe, to mě rozesmálo :D - radím ti, jdi do toho (nevím však, co pro tebe znamená pojem "malá úplata")

Pomocí DOCTYPE můžeš přepínat (pokud se nemýlím, abych pak nebyl pod tvrdým útokem Chamurappiho a podobných) režimy prohlížečů. Dáváš v něm (lidově řečeno) informaci klientům podle jakých pravidel (specifikace) se stránka napsána.

PS: Taky se vám vždycky, když začnete psát o W3C, validitě, doctype, speifikacích začnou třepat ruce :D
Sasik13
Profil
Uz mi to ted docela jde, i kdyz tomu moc nerozumim. Jen v prohlizeci Safari mi to nezere min-width cele tabulky. Ale ve Firefoxu je to super! IE nemam a Netscape take ne. Take me trochu zarazi, ze kdyz bude novejsi verze prohlizece, nemusi to vynechani Doctype zabirat. :-)
t
Profil *
t
t
Profil *
fdgdfg
dfgdfg
HeWeR
Profil
t
No, myslím, že máš pravdu, ale dovolím si nesouhlasit:
fdgdfg
sadasd
Sasik13
Profil
Ve Firefoxu to ted funguje celkem dobre! Ale ostatni prohlizece s tim zapasi! :-( www.a13.cz/index_5tab.php
Zkousel jsem to vytvorit i v CSS stylovani, ale nepovedena ukazka je na www.a13.cz/index_5styl.php
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0