Autor Zpráva
mat
Profil
Malý dotaz (a nekamenujte mě) - co přesně vyjadřuje pojem permalink, tj. trvalý odkaz na blogu? Jaký přesný má význam a jaké je jeho využití? Z toho, co jsem vygoogloval, nejsem moudrý. Díky za odpovědi...
P.S. chápu, že jde o nějaký odkaz na dotyčný spot v archívu blogu, ale jak se s tímto odkazem dá později pracovat?
Yuhů
Profil
Mate, dobrý dotaz.

Permalink se překládá jako trvalý odkaz a znamená to trvalý odkaz. Využívá se třeba v případě, když na nějakém zpravodajském serveru vycházejí články. Zaujme mě jeden článek. Jeden den se ten článek objevuje na hlavní stránce, ale druhý den nebo později už na té hlavní stránce není. Kdybych na takový článek/příspěvek chtěl odkázat, tak nemá smysl odkazovat třeba na www.novinky.cz nebo na hlavní stránku blogu. Ten konkrétní obsah tam už prostě nebude.

Když někam přidávám odkaz s textem "trvalý odkaz" nebo permalink, tak tím dávám každému, kdo mě chce odkázat, na vědomí něco ve smyslu "tady to bude vždycky, sem odkazuj". Odkaz typicky vede na samostatnou stránku nebo do archivu.
mat
Profil
Děkuji za vyčerpávající odpověď :)
pyty
Profil
aha
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0