Autor Zpráva
Toník
Profil *
Chtěl bych se zeptat, jak mám udělat stránku s framy tak, aby se ve zobrazení na menším rozlišení, než je stavěná, dala scrollovat celá a nikoliv její jednotlivé framy?
thingwath
Profil
AFAIK nijak. Vhodným umístěním rámů. Nicméně pokud to chceš scrollovat celé, nebude nejlepší nepoužít rámy (které přesně k tomuto - nezávislému zobrazení více stránek najednou - jsou)?
Toník
Profil *
No ale taky jsou k tomu, aby se mi nemusela načítat vždy celá stránka, když chci měnit jenom její část? Nebo je na to nějaké lepší řešení?
Spikee
Profil
Myslím, že thingwath má pravdu a namiesto framov použi CSS
Spikee
Profil
Toník
Namiesto framov môžeš na vkladanie stránok použiť napr. PHP (skús dať hľadať na tomto fóre include)
thingwath
Profil
Tak ještě třeba je možnost použít iframe. I když, těžko říct co je zrovna pro tenhle účel nejlepší, ani to vědět nemůžu :-)
mat
Profil
ale taky jsou k tomu, aby se mi nemusela načítat vždy celá stránka, když chci měnit jenom její část

to jde udělat více způsoby, ale v podstatě není problém načíst při každém "kliknutí" novou stránku - když vezmeš v potaz, že obrázky, externí .js a podobné srandy se načítají (většinou) už jen z cache (paměti) prohlížeče, není to o tom, že by se stránka musela vždycky načítat moc dlouhou dobu - spíše jde o to, jak ty stránky pak udržovat - u rámů to jde lehce, změníš obsah jednoho rámu (většinou levého, kde bývá menu) a máš vystaráno, bez rámů je to o něčem jiném - nejčastěji o použití php, a to toho nejsnažšího příkazu "include" - projdi si v téhle diskuzi sekci "php", inspiraci určitě najdeš...
Toník
Profil *
mat
Koukal jsem třeba na tuhle URL http://www.golfcard.cz a tak bych si to nějak představoval... Jak na to? :))
mat
Profil
Toník

viz. rada thingwatha - iframe (ten tvůj příklad)... ale jak říkám zkus si nastudovat něco o include v php, je to to nejsnažší, co můžeš pro budoucí snadnou údržbu stránek udělat...
Leo
Profil
"ale taky jsou k tomu, aby se mi nemusela načítat vždy celá stránka, když chci měnit jenom její část"

Kdyz budete psat HTML kod rozumne a dusledne od nej oddelite CSS (pripadne JavaScript) tak nakonec muze byt ta cast, ktera se na strankach opakuje docela mala / rekneme 15%, a zbytek je to, co se od stranky ke strance meni. Takze to pak neni zadna tragedie, Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0