« 1 2 »
Autor Zpráva
soucmi
Profil *
Nevíte někdo jak vytvořit fungující hodiny na web. Jedny jsem už udělal, ale jakoby se "zasekávaly". Občas fungují, občas ne. K prohlídce na www.zsdyjakovice.cz .
Railbot
Profil
K čemu jsou na webu školy hodiny, můžeš to nějak odůvodnit? Je to kravina.
Joker
Profil
LOL

K čemu jsou na webu školy hodiny, můžeš to nějak odůvodnit? Je to kravina.
Tak už tam má marquee, obrázky létající kolem kurzoru a pokus o zvuk na pozadí , teď ještě dodělat ty hodiny a potom ještě přidat "Dnes má svátek ..." a pár animovaných GIFů a bude to dokonalá stránka :o)))))
Mistr
Profil
soucmi
http://www.pcsvet.cz/art/article.php?id=591

Railbot
K čemu jsou na webu školy hodiny, můžeš to nějak odůvodnit?
Třeba aby věděli, kdy zvonit. Pak si jen stačí přenastavit systémový čas počítače...
soucmi
Profil *
K čemu jsou na webu školy hodiny, můžeš to nějak odůvodnit? Je to kravina.

(tak už tam má marquee, obrázky létající kolem kurzoru a pokus o zvuk na pozadí , teď ještě dodělat ty hodiny a potom ještě přidat "Dnes má svátek ..." a pár animovaných GIFů a bude to dokonalá stránka :o)))))[i][/i]


Odpověď je jednoduchá. Protože to chce ředitel. Chápu, že tyto stránky mají k dokonalosti daleko, ale jsou to moje první.

Z kritiky si beru ponaučení, ale potřebuji spíše poradit.
Joker
Profil
Chápu, že tyto stránky mají k dokonalosti daleko, ale jsou to moje první.
Ne, v pohodě; moje první stránka taky obsahovala hodiny i se sekundami, dokonce digitální (přes obrázky), kdo má dnes svátek a nějaký ten animovaný GIF ;-)

I když se přiznávám, že třeba ty kuličky létající kolem kurzoru mě překvapily, na nějakém "růžovoučkém blogííísku" to beru jako normálku, ale od webu školy bych přece jen čekal řekněme "formálnější" úroveň.

Dobře, tak k hodinám: Problém s nimi je, že mi vůbec neukazují. Mám v nich čas "20:04:01" (zvláštní, to je nějaký výchozí?) a vůbec se nemění.
Koukám, že ty hodiny jsou udělané nějakým staženým skriptem, ve kterém se mi moc nechce se vrtat, ale jde to udělat celkem jednoduše nějak takhle:

function datumCas(){
var dt = new Date();
var vystup = dt.getDate() + ". " + (dt.getMonth()+1)+". " + dt.getFullYear() + "<br>" + dt.getHours()+":";
if(dt.getMinutes() < 10) vystup += "0";
vystup += dt.getMinutes();
if(dt.getSeconds() < 10) vystup += "0";
vystup += dt.getSeconds();
return(vystup);
}

function nastavCas(){
var cas = datuMCas();
if(document.getElementById && document.getElementById("datumcas"))
document.getElementById("datumcas").innerHTML = cas;
setTimeout("nastavCas()",1000);
}

První nástřel, omlouvám se za případné překlepy či chyby a určitě by se to dalo ještě vylepšit
soucmi
Profil *
Děkuji za skript. Hodiny jsou vložené z FRONT PAGe. Chvíli jdou chvíli, nejdou.

Takže doporučujete: vyhodit kuličky, nedávat hodiny...... a co ještě doporučujete?


Jak pokročit dále? Čím se inspirovat? Co "frčí"? Co nastudovat? Díky za rady!!!
Plaváček
Profil
soucmi

Viz třeba http://www.moderniweb.cz/kategorie/3 .
Joker
Profil
Takže doporučujete: vyhodit kuličky, nedávat hodiny...... a co ještě doporučujete?
Takhle:
1) se zbavit zvuku na pozadí. Má přes půl megabajtu a návštěvník, který má při surfování puštěný třeba WinAmp (a nemá jako já v Opeře vypnuté "povolit audio na webových stránkách") se bude docela divit.
2) kuličky létající kolem kurzoru jsou řekněme... infantilní :) Jak říkám, na "růžovoučký blogíííísek" by se to i hodilo (jestli nevíte co myslím, tak si dejte do Google hledat "blogííísek", případně zvyšujte počet "í") na školní web bych to nedával.
Další problém s těmi kuličkami je, že při prudším pohybu myši vyletí kousek pod spodní okraj stránky a objeví se posuvník, který vzápětí zmizí, když kuličky vyletí zase nahoru, aby se zas objevil, když vletí dolů... To způsobí, že celá stránka několikrát poskočí sem a tam.

No a pak bych se zamyslel nad těmi hodinami a marquee... jde taky o to, k čemu tam budou dobré hodiny, když skoro každý má hodiny v pravém dolním rohu obrazovky? Případně jestli je potřeba je aktualizovat skriptem- nestačily by třeba hodiny hh:mm, které se aktualizují jen při načtení stránky?

Ale to je spíše do kritiky stránek...
Mistr
Profil
soucmi
Jak pokročit dále? Čím se inspirovat? Co "frčí"? Co nastudovat? Díky za rady!!!
Už Ti radili kolegové.
(1) Hudba je sice hezká, hezky se poslouchá, ale přesto bych ji vyrazil. Nemusela by být příjemná.
(2) Stránky by měly mít nějaký jednotný layout (stejně vyvedenou hlavičku, menu atp.) Máš obrovský rozdíl mezi titulní stránkou - http://www.zsdyjakovice.cz - a třeba výchovným poradcem: http://www.zsdyjakovice.cz/VP.html
(3) Nepodtrhávej nic, co není odkazem. Mateš tím návštěvníky.
(4) Je vhodné psát názvy souborů cesky a malými písmeny.
(5) Zapracoval bych ještě na elektronické omluvence. Jako myšlenka se mi to jeví zajímavé, ovšem provedením je to celkem pod psa.
(6) Vyoď to písmo z nadpisku "Z historie školy" ve stránce http://www.zsdyjakovice.cz/HS.html
soucmi
Profil *
Díky za rady. Budu se jimi řídit, ale jak např. provést onu elektronickou omluvenku. Toto je v podstatě služba, kterou nabízí http://www.blueboard.cz, odesíláním pošty přes server. Když jsem to řešil klasicky přes mailto"..." tak mě to chodilo jako neodeslaná pošta do mého vlastního Outlooku. A ještě k radám JOKERA - jak na ty hodiny, které se aktivují při načtení stránky? Ty, které tam mám jsou z FronT Page.

Původně de mně ty stránky, když jsem je stvořil líbili, ale musím uznat, že máte pravdu. poučil jsem se a postupně je předělám. Díky!!!!
Mistr
Profil
soucmi
Toto je v podstatě služba, kterou nabízí http://www.blueboard.cz,
Vím, vím. Ono se to z toho dá snadno poznat. Alespoň pro nás, kteří se již nějakou dobu po webu pohybujeme. Proč nezkusit služby Mailformu? Tam si přece můžeš navolit políčka formuláře podle vlastní libosti.

Když jsem to řešil klasicky přes mailto"..." tak mě to chodilo jako neodeslaná pošta do mého vlastního Outlooku
Jak to, že Ti to chodilo do Tvého Outlooku? Že by špatně nastavená adresa?

A ještě k radám JOKERA - jak na ty hodiny, které se aktivují při načtení stránky? Ty, které tam mám jsou z FronT Page.
Dovolím si reagovat na tuto otázku za kolegu Jokera. Zkus se podívat na stránku www.jakpsatweb.cz/priklady/datum.js.html. Myslím, že je to přesně to, co měl kolega Joker na mysli.
soucmi
Profil *
Mistr
[b][/b]

Mailform momentálně nefunguje.
Mistr
Profil
soucmi
Mistr
[b][/b]

Když klepneš na přezdívku některého z účastníků této diskuze, automaticky se Ti překopíruje jeho přezdívka do políčka pro odpovědi.

Mailform momentálně nefunguje.
Vidíš, již dlouho jsem jejich služeb nevyužíval, tak jsem tuto skutečnost nevěděl.
soucmi
Profil *
Když klepneš na přezdívku některého z účastníků této diskuze, automaticky se Ti překopíruje jeho přezdívka do políčka pro odpovědi.

Nemůžu si pomoci, ale mně to nefunguje. Můžu maximálně pod prezdívkou
Mistr klepnout na člen, aby to vyvolalo nějakou akci.
Railbot
Profil
soucmi
Nepoužíváš operu? :)
soucmi
Profil *
Nepoužíváš operu? :)

Ne, nepouživám. Mám IE asi 7.0.
soucmi
Profil *
Joker a mistr

Vážení, dle vaší rady jsem předělal hodiny, které zatím vypadají, že by mohli jít, ale mám zase jiný problém, a to jak mám posunout den, datum, a čas, aby byly každý na samostatném řádku. Díky za shovívavost a radu. www.zsdyjakovice.cz
Railbot
Profil
soucmi
Třeba tam mezi to nasázej <br>
Joker
Profil
Railbot
Nepoužíváš operu? :)
Já Operu používám a klikání na přezdívky mi funguje

soucmi
Vážení, dle vaší rady jsem předělal hodiny, které zatím vypadají, že by mohli jít, ale mám zase jiný problém, a to jak mám posunout den, datum, a čas, aby byly každý na samostatném řádku.
hodiny mohlY jít ;)
Jo, takhle jsou ty hodiny podle mě OK a přitom podstatně jednodušší v kódu.
Jak radí Railbot, stačí tam dát <br>
Railbot
Profil
Joker
Já Operu používám a klikání na přezdívky mi funguje
Dobře. Já jen když v Opeře nefunguje "Citovat", tak jestli aspoň tohle.
Joker
Profil
Offtopic:
Já jen když v Opeře nefunguje "Citovat"
Kde je "citovat"? Jsem se schválně přepnul do IE a nikde to nevidím...
Alphard
Profil
Taky OT :-)
Joker
Kde je "citovat"? Jsem se schválně přepnul do IE a nikde to nevidím...
na pravé straně u příspěvků, funguje mi v IE 6 a Firefoxu 1.5, což je k ničemu, protože používám Operu
Joker
Profil
Alphard
Díky, fakt to tam je... předtím jsem na to koukal v IE7 a ten text "citovat" tam vůbec není... ani v Opeře.
Geni
Profil *
Čaudy lidi,
líbí se mi vaše názory, to s tim blogíííííškem je mazanec,
dneska je to asi v módě nebo co..
Ale jinak to s těma hodinama, taky bych potřeboval asi poradit,
nejlepší na to bude asi Java co? Ale jak na to...
Už jsem to zkoušel v PHP, ale nejni to ideální a ti Javu moc netušim..
Bubák
Profil
ten text "citovat" tam vůbec není... ani v Opeře.
Opera 9.xx už citovat umí, ale diskuse s tím nepočítá. Stačí kliknout pravým myšítkem na stránku, zvolit:
Editovat místní nastavení... > Připojení > Maskovat se jako Firefox
Identifikovat se jako... nestačí, to je odhalitelné.
Yrrah
Profil
nejlepší na to bude asi Java co? Ale jak na to...
Už jsem to zkoušel v PHP


Ne, jsi naprosto vedle. Zřejmě máš na mysli JavaScript, co je něco jiného než Java.
A PHP s hodinama na stránce opravdu nemá nic společného.

Jinak, hodiny má snad každej na liště, ne? K čemu jsou na stránce?
hacker
Profil *
Vy jste ale kretýňové!
porek
Profil *
a co tak se zaregistrovat na webtools.artysite.net a vytvorit si hodiny tam a pak si nej vyhenerovat kod, ktery vlozit na sve stranky... tak to mam i ja na svym hernim webu
tulda
Profil *
www.fifa07ea.webgarden.cz koukněte se je tam toho hodně hodiny bohužel ne
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0