Autor Zpráva
MrKolouch
Profil
Proč mi nikdy a:active nefunguje a přitom a:hover, a:link, a:vidited funguje.Nechápu
dám příklad: mám div class .left tak dám do css
.left a:hover{background-color:yellow;}
.left a:link{background-color:yellow;}
.left a:visited{background-color:black;}
.left a:active{background-color:blue;}

vše mi funguje kromě a:active
Můžete mi někdo říct proč,
díky
venca163
Profil
MrKolouch
edit: záleží na pořadí link, visited, hover, active
tiso
Profil
Pretože :active funguje inak ako si myslíš, keď prejdeš naspäť tak by odkaz mal byť modrý...
pmasarik
Profil
Problém bude najskôr v poradí zápisu.
Správne to musí byť takto:
1. a:link
2. a:visited
3. a:hover
4. a:active
Aldred
Profil
tiso
nene, active znamena ze kliknes a nez pustis tak to mas zbarveny ;) zadny ze po odjeti se to zbarvi
tiso
Profil
Aldred - ja som to myslel inak: poznáš tlačítka Back a Forward v prehliadači? Ty si popísal jednu polovicu funkčnosti active, ja tú druhú.
MrKolouch
Profil
Já myslel,že a:active určuje,jak bude odkaz vypadat,když bude např. odkaz Home zmáčknut,tak se odkaz po otevření přebarví na modrý odkaz.Když se to nedělá přes a:hover tak přes co?
tiso
Profil
MrKolouch - tak že mu pridelíš triedu a oštýluješ ju ako chceš...
swah
Profil
Pseudotřída :active slouží k nastylování např. právě stisknutého odkazu, tiso popisuje :visited, naposledy jsem to použil v navigaci např. zde <reklama>http://sars-airsoft.net</reklama>
tiso
Profil
swah - mýliš sa, nepopisujem :visited...
Aktívny odkaz je totiž práve stlačený odkaz na momentálne zobrazenej stránke (ako písal Aldred), ale i odkaz ktorý si stlačil na predchádzajúcej stránke pokiaľ stlačíš back v prehliadači.
jojoj
Profil *
Tu to je
esemeska
Profil
jojoj
to se vubec netyka toho, co tu resime :)

jinak plne souhlasim s tiso
swah
Profil
Ale funkcí :active není zobrazení odkazu, který jsem stlačil na předchozí po stlačení back v prohlížeči, takto to nějaké tři vteřiny zobrazuje chybně pouze IE, žádný jiný prohlížeč pokud vím.
tiso
Profil
swah trvalo (kým nekliknem na oblasť stránky), žiadne 3 sekundy, ale práve som zistil že to fakt robí iba IE, Opera + FF zobrazujú hover stav, kým neprejdem myšou nad oblasť stránky. Takže sorry že tu píšem nesprávne informácie. Opäť budem kúsok múdrejší...
venca163
Profil
v IE6 funguje a:active dokud neklikneš někam mimo
MrKolouch
Profil
jojoj
na tom odkazu,to menu vlevo jak je tam aktivní odkaz,to jsem myslel.
esemeska
Profil
MrKolouch
no jo:) tak to je jina :D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0