Autor Zpráva
Arnie
Profil
Caf all.

Mam problem s iframe. potrebuju aby se řídil pevně zadavanou šířkou př.: width="500", ale výška aby se sama nastavovala podle velikosti zobrazované stránky.... Když zadám šířku a výšku nechám nezadanou tak mi výška iframu zůstane někde na 200 pixelech.... nevíte čím to je???

Děkuji za radu ....
Dero
Profil
Je hledat tak složité?

http://www.google.com/search?q=iframe+auto+height&sourceid=mozilla-sea rch&start=0&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-a&rls=org.mozilla :cs-CZ:official odkazu
http://www.webmasterworld.com/forum21/7779.htm
Arnie
Profil
Je hledat tak složité?

Prominte,... sem jeste lamka.... ale z toho odkazu co jste mi poslal jsem do stylu pridal tohleto
iframe {height:expression(frames("gotime").document.body.scrollheight + 25);} ale nic se nestalo vyska iframu zustala na tech 200 px nebo kolik to priblizne je.....

Nemohli byste nekdo uvest presny funkcni prikaz ktery funguje jak v IE tak v Mozille ???

Moc dekuji
Fred
Profil
je potřeba ho loadnout do divu http://xy.wz.cz/iframe/demo.html
Arnie
Profil
je potřeba ho loadnout do divu

Dekuji za pomoc ale znovu opakuji ze sem zacatecnik proto to davam do teto kategorie pro zacatecniky....... Prominte ale nechapu jak to loadnout do divu.... v tom odkaze jsem tomu taky moc nerozumel :((.... taky nechapu to, ze ty stranky co jste mi poslal jsou stranky cecha a rizenou vysku iframu vysvetluje anglicky, :( lol.

Proto jeste jednou zadam jestli by mi nekdo nemohl uvest konkretni priklad primo sem na forum,... dekuji !
Fred
Profil
Arnie Je to tam vpravo ke stažení, odkaz download. Až si nebudeš vědět rady, tak se ozvi. BTW pokud ten iframe co u něj potřebuješ nastavit výšku není na tvém webu, tak je bohužel nemožné nastavit jeho výšku. Je to bezpečností omezení prohlížečů, myslím že se tomu říká cross site scripting, nebo tak nějak.
Yuhů
Profil
Arnie, prosím, zkus prohledat tuto diskusi. Tohle už se tu řešilo na podzim asi třikrát.
Arnie
Profil
Arnie, prosím, zkus prohledat tuto diskusi. Tohle už se tu řešilo na podzim asi třikrát.

Máte pravdu že se to řešilo, bohužel nedořešilo. Použil jsem následující scirpt: (který sem prvně vložil do body, ale po zjištění že to nejde sem to zkusil dat do head,.. ale tam to bohuzel taky neslo..... kdyz jsem u iframu zadal vysku (pr height="2000") stránka byla dlouhá díky i fraku a vůbec se to nezarovnalo k zobrazované stránce,,.... a když jsem výšku vůbec nezadal tak si tu výšku snad prohlížeč vucacal z prstu... prostě to náhodně vhodilo tak výšku něco kolem 200 px. teď k tomu scriptu:

SCRIPT:

<script type="text/javascript">


//tu zadajte idecko framu
var iframeids=["ifrejm"]

Recommended):
var iframehide="no"
//ked das yes w opere sa wobec nezobrazi fram.... ked no tak sa len nebude zvecsovat dal by som no

function resizeCaller() {
var dyniframe=new Array()
for (i=0; i<iframeids.length; i++){
if (document.getElementById)
resizeIframe(iframeids[i])
//reveal iframe for lower end browsers? (see var above):
if ((document.all || document.getElementById) && iframehide=="no"){
var tempobj=document.all? document.all[iframeids[i]] : document.getElementById(iframeids[i])
tempobj.style.display="block"
}
}
}

function resizeIframe(frameid){
var currentfr=document.getElementById(frameid)
if (currentfr && !window.opera){
currentfr.style.display="block"
if (currentfr.contentDocument && currentfr.contentDocument.body.offsetHeight) //ns6 syntax
currentfr.height = currentfr.contentDocument.body.offsetHeight;
else if (currentfr.Document && currentfr.Document.body.scrollHeight) //ie5+ syntax
currentfr.height = currentfr.Document.body.scrollHeight;
if (currentfr.addEventListener)
currentfr.addEventListener("load", readjustIframe, false)
else if (currentfr.attachEvent){
currentfr.detachEvent("onload", readjustIframe) // Bug fix line
currentfr.attachEvent("onload", readjustIframe)
}
}
}

function readjustIframe(loadevt) {
var crossevt=(window.event)? event : loadevt
var iframeroot=(crossevt.currentTarget)? crossevt.currentTarget : crossevt.srcElement
if (iframeroot)
resizeIframe(iframeroot.id);
}

function loadintoIframe(iframeid, url){
if (document.getElementById)
document.getElementById(iframeid).src=url
}

if (window.addEventListener)
window.addEventListener("load", resizeCaller, false)
else if (window.attachEvent)
window.attachEvent("onload", resizeCaller)
else
window.onload=resizeCaller

</script>



IFRAME: (se zadanou výškou)

<iframe src="systemmessages.htm" frameborder="0" name="ifrejm" scrolling="no" width="651" height="2000" valign="top"
id="ifrejm" class="ram" noresize marginheight="0" marginwidth="0" vspace="0" hspace="0">
Alternativní obsah: Máte napiču prohlížeč (pořiďte si IE nebo Mozillu)
</iframe>


IFRAME: (bez výšky)

<iframe src="systemmessages.htm" frameborder="0" name="ifrejm" scrolling="no" width="651" valign="top"
id="ifrejm" class="ram" noresize marginheight="0" marginwidth="0" vspace="0" hspace="0">
Alternativní obsah: Máte napiču prohlížeč (pořiďte si IE nebo Mozillu)
</iframe>


Prostě se to nikdy výškově nezarovná se zobrazovanou stránkou :(((, pokud se najde nejaky zkuseny odbornik ktery je schopny poradit jen za podekovani tak at tak ucini :))) PREDEM DEKUJI !!!!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0