Autor Zpráva
Greenhorn
Profil *
Ahoj,
chtěl bych se zeptat lidí znalých problematiky, jaké jsou výhody a nevýhody, rozdíly, při programování www stránek a aplikací pro .asp a .jsp, co má budoucnost napoměry ČR, Evropy, Světa???.

Dále zda byste neměli tip na poskytovatele webhostingu s těmito technologiemi (phpčkářů je jak hub po dešti, ale např. jsp za solidní cenu jsem nenašel)

Dále jakou knihu, knihy, případně kurzy byste mi doporučili jak pro .jsp, tak pro .asp a poslední věc,

jaké vývojové prostředí je pro tyto jazyky nejoptimálnější, zatím jsme slyšel pouze o Netbeans u .jsp.
Keilew
Profil
Greenhorn
1) ASP vs. JSP spíš nesrovnávat. Radši ASP.NET 2.0 a JSP;-) Staré ASP jsem nikdy nepoužíval, ale prej není o co stát. Takže bych osobně řek, že je to skoro stejné. Akorát že v ASP.NET, pokud máš dobré vývojové prostředí, tam se tak nenadřeš jako v JSP, i když Sun snad přišel taky s něčím jiným než jen tím, co je pod Netbeans. Dle mého jsou výhody ASP.NET v poměrné jednoduchosti, když s tím začínáš. JSP byl trošku porod, protože je tam toho hodně potřeba ručně udělat, aby to vůbec fungovalo... Oba jsou kompilovaný.
Programátoři ASP.NET říkaj, že ASP je nej, programátoři v J2EE zase že to jejich je nej. Já jsem nakouk do JSP a teď nakoukávám do ASP a zatím zjišťuju, že je to dost podobný;-)

2) Osobně si myslím, že jediný rozdíl je v tom, že podpora JSP je tristní. S ASP.NET je to lepší, ale zase se providerům nechce držem servery s Mrkvosoftem. JSP běhá na Tomcatu (pod Apachem), takže tam není zas tak moc práce, ale zase správně nastavit Tomcat, to chce fištrón;-) JSP taky žere dost paměti, ASP nevím.
ASP.NET najdeš třeba na aspweb.cz, JSP třeba g-hosting.cz. Oboje za rozumné ceny.

3) Knihu JSP - viz zde, na ASP.NET jsem dostal od zdejšího člena Fantomasmaga - ASP.NET a ADO.NET 2.0 - Hotová řešení. Můžu doporučit.

4) Na ASP.NET je Mrkvosoftí Visual Web Developer - Express Edition (zdarma), na JSP je tuším něco od Sunu a taky zmíněné NetBeans.

5) Budoucnost: JSP a ASP.NET je vyšší dívčí co do programování internetových aplikací. Nedovedu si představit e-banking v PHP:-) Dá se tím poměrně solidně živit, třeba na JSP je poptávka větší než nabídka, ale chce to pořádně umět všechny nadstavby a kontejnery...
Greenhorn
Profil *
Skvělá vyčerpávající odpověď, díky!:-) Měl jsem možnost nahlídnout do C# a jejich Microsoft Visual Studio, tam se to dělá skoro samo:), takže mám asi nějakou představu o tom, jaký to může být pod tím Visual Web Developer - Express Edition, navíc JSP jsem zkoušel na Netbeans a šla mi z toho hlava kolem, takže proto se víc klaním k ASP. NET.


A co si myslíš o Pythonu?
Keilew
Profil
A to je právě důvod, proč je JSP drobec lukrativnější než ASP.NET z pohledu nabídek zaměstnání - je o dost komplikovanější;)
Python neznám, jen jsem do něj nakouk, ale moc mě to neuchvátilo, tak jsem šel o dům dál. Takže v tomto nemohu sloužit. Zkus to a uvidíš:) Je v tom napsanej tuším web spolužáci.cz.
Jestli víš něco o OOP a znáš C# nebo aspoň C++ tak zkus to ASP.NET, určitě neprohloupíš.
Greenhorn
Profil *
Díky. :)
Keilew
Profil
Greenhorn
Pokud máš zájem o ASP.NET hosting od 50Kč/měsíc, ozvi se. Mail najdeš snadno na webu, co je v mým profilu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0