Autor Zpráva
burinek
Profil
Pořád tak nějak bojuji s IE. Hledal sem zde všude možně, možná špatně, ale nenašel sem... Potřebuju dát vedle tabulky (v levo od ní) obrázek související s obsahem tabulky. Konkrétně je v tabulce seznam zápasů a obrázek je kalendář s vyobrazením měsíce...to ale vlastně neni podstatný. Obrázek sem do tabulky vložil na pozadí a tabulku "odsunul" levým paddingem o požadovanou hodnotu vlevo. V Opeře a FF bezproblému. V IE 6, 7 jakoby padding vůbec nefungoval, obrázek leží textem v tabulce. Nevíte, v čem je zakopaný pes?
habendorf
Profil
Pokud chceš obrázek vedle tabulky, tak ho dej vedle tabulky a ne do ní. To je snad jasný, ne?
burinek
Profil
A když ten obrázek nenese žádnou informační hodnotu a slouží pouze k dekoraci? Pak ho tam nebudu dávat jako img, ale před css, ne?
habendorf
Profil
Můžeš mi ukázat, kde mluvím o img?
burinek
Profil
Můžeš mi ukázat, kde mluvím o img?
nemůžu. Jak bys to tedy řešil?
habendorf
Profil
Ještě jednou - pokud chci něco VEDLE něčeho, tak to něco nebudu cpát DO toho něčeho. Pokud ti to není jasné, zkus si představit, jak se dává třeba myš vedle klávesnice. Cpeš myš do klávesnice?
burinek
Profil
Dík za vysvětlení...
burinek
Profil
mimochodem, tohle je dle tebe tedy blbost? Měl sem na mysli něco podobného. http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=66 527
habendorf
Profil
Jenže nadpis a tabulka je rozdíl.

Máš dvě základní možnosti.

1) jako img - neřekl bych že kalendář je jen dekorativní, ale to nechám na tobě. Pak by to bylo normálně img a table, floatovaný.

2) jako background - tabulku obalíš divem, divu dáš na pozadí ten kalendář a adekvátní levý padding.
burinek
Profil
Díky za návrh řešení. Já bych se spíš přikláněl k backgroundu. Ale vyzkouším oboje. Jen by mě zajímalo, proč ten způsob, jak sem uvedl nahoře, čili backgroung tabulky (neobalené divem) a tabulka odsunutá levým paddingem a zároveň centrovaná do středu stránky pomocí margin-left, -right: auto v ie nefunguje, kdežto v Opeře a FF v pohodě?
Plaváček
Profil
burinek

habendorf ti přeci odpověděl (přiklonil bych se k řešení č. 2). Tabulce nelze nastavit padding (to můžeš až buňce).
burinek
Profil
Děkuji

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0