Autor Zpráva
Pesulap
Profil
Ahoj lidi jak je podstatný mít na webu copyright . někde jsem slyšel že když si ho tam dám , tak nikdo nemůže používat moje texty . pokud se tak stane , tak bych měl právo ho žalovat .. Ale přijde mi to uhozený jak dokážu že ten text jsem vymyslel já a né on .. Prosím o Vaše názory. Co může copyright a co ne .. Díky moc
Matty
Profil
Pesulap
Copyright ti je ale úplně nanic. V ČR je to (prý) automaticky. Viz.: zde.
Pesulap
Profil
děkuji
vertigo4
Profil
Pesulap
Ano, tvoje texty jsou tvým dílem i kdyby si tam ten copyright neměl... žalovat můžeš i bez copyrightu ;-)
Měsíček
Profil
"žalovat můžeš i bez copyrightu ;-)"

Pak by mě docela zajímalo jak by to obhájil či dokázal (je jedno jestli on nebo jeho právník).
vertigo4
Profil
Měsíček
Pak by mě docela zajímalo jak by to obhájil či dokázal
Co obhájil? A když si dám na web copyright a dám tam cizí texty, tak si je můžu obhájit?
Řešení takovýchto sporů je často neřešitelné a zdlouhavé, bezpečně to lze ošetřit snad notářským zápisem, ale jinak copyright na webu nehraje roli...
Pesulap
Profil
takže vlastně člověk může krást texty na webech a nemusí se ničeho bátt .. :-) protože jak mi kdo dokáže že jsem ten text nevymyslel já a on mi ho neukradl ...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pesulapa:
Céčko v kroužku hezky vypadá a je mezinárodní, takže i na japonském webu můžeš odhadnout, která čmáranice značí autory.
vertigo4
Profil
Pesulap
to rovnou mohu v tramvaji někomu plivnout do obličeje a jak mi kdo dokáže, že mi ta slina omylem neukápla...
peta
Profil
vertigo4
zkus to :)

Dokud nebude instituce neco jako Patentovy urad, pak jakekoliv pokusy o autorstvi postradaji podle mne smysl. Kdyz tam prijdes a registrujes text jako svuj a daji ti na to pecet, pak je to ok. Chci videt toho manika, jak prohledava Terabajty textu a porovnava, zda to tam uz nekdy nebylo nebo to neni treba jen upravene jinymi slovy :)
Zajimava prihoda se stala ted nekdy na VS. Kde nekdo zcizil praci, dostal diplom a nejaka zakyne, co dostala jeho praci jako studijni material pro svou, prisla na to, ze je to kopie toho a toho. Ted nevim, jestli mu dali napsat novou praci nebo mu diplom odebrali. To je presne pripad takove Terabajtove knihovny. Nahodou se dostala ke stejnym materialum jako on. Kdyby ne, tak do tedka je v klidu.
Měsíček
Profil
"Ted nevim, jestli mu dali napsat novou praci nebo mu diplom odebrali. "

Ani jedno.
Pesulap
Profil
klucí , ale tohle neřeší to jestli když mi někdo štípne text tak jak mám prokázat že je můj a né jeho ..
Měsíček
Profil
Snad jsem to již naznačil ne? To, že si dáš na svůj web © tak to nic neřeší, a pokud ano jen teoreticky, prakticky to nemůžeš prokázat pokud si to nepatentoval - což jsi neudělal a nikdo dělat nebude, ještě taková kontrolní otázka .. Kdyby M$ něco štípl tobě (texty) a ty jsi šel na soud, kdo myslíš, že to vyhraje?
rammsteinmv
Profil *
Já myslím,že copyright může třeba působit výhružně (těm co neví,že inemůžou krást ani z webů bez něj).
Měsíček
Profil
"Já myslím,že copyright může třeba působit výhružně (těm co neví,že inemůžou krást ani z webů bez něj)."

Ne. Proč asi 10 leté děcka kopírují texty na své blogy? Myslíš, že ví co znamená anglické slovíčko "Copyright"?
Pesulap
Profil
Takže když to shrnu , tak je to jen o slušnosti a nikdo nikdy nikomu nic nedokáže .. pokud tedy nebudu magor a každou větu si nepatentuji , kdyby to šlo :) Děkuji a prosím o zamčení tohoto tématu
Railbot
Profil
Pesulap
nikdo nikdy nikomu nic nedokáže
Samozřejmě, že dokáže. Porušování autorských práv není beztrestné a týká se to i textů na webu. Druhá věc je, kdy se to vyplatí nějak právně řešit, to většinou ne.
Timy
Profil
Pesulap
Proč by to nešlo dokázat? Myslím, že se snad vždycky najde nějaký způsob, jak dokázat, kdo je autor. Já mám třeba web o matematice a nějaká borka navštěvující ZŠ si k sobě na svůj blogísek zkopírovala pár mých článků. Napsal jsem provozovateli toho serveru (na ni jsem kontakt nenašel), odkázal jsem ho na svůj web, kde mám x dalších článků, takže bylo poměrně zřejmé, že autor jsem já a ne ona. Mohl jsem to doložit například ještě datem vzniku webu/článku pomocí Googlu, přinejhorším nějak přes hosting.

Samozřejmě by to bylo horší, pokud by mi někdo šlohl texty na svůj vlastní web (ne na něco typu wz.cz). Tam není komu psát a pokud je autor fakt *******, zbývá se rozhodnout, jestli má cenu to řešit nějakou ostřejší cestou nebo se na to vykašlat. Ale pochybuju, že se někdo bude soudit, že ten text napsal on, když jeho autorem není a ukradl ho z nějakého jiného webu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Kategorie Obsah webu se věnuje otázkám:
  • autorského práva,
  • o čem a jak psát,
  • sociálních sítí.

Upozorňujeme, že názory ajťáků a právníků se mohou dost lišit. Počítejte s tím, že na této diskusi jsou inteligentní lidé s obecným právním rozhledem, můžou vám poradit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale nemůžou poskytnout žádnou garanci, že neskončíte za mřížemi. Na opravdové konzultace si pořiďte opravdového právníka.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0