« 1 2 »
Autor Zpráva
Matej Gazda
Profil
Ahojte,

Budem tu pisat svoje BLBE otazky, pretoze som dost hlupy... A nechcem stale vytvarat nove a nove temy.
Postupne si ich tu aj budem pridavat...
:)

Kedze v HTML je <hr> vodorovna ciara....Existuje aj ciara ktora je zvisla? Prosim mozte mi na nu dat kod? (To bola len 1. prva blba otazka)
Alphard
Profil
neexistuje, ale může ji vytvořit border některého prvku, např.
div {border-right: 1px solid #000}
mkroulik
Profil
Matej Gazda
Možná lehce mimo téma, ale nechceš si místo pokládání takových otázek nejprve něco přečíst? Jsem přesvědčen, že by to mnoho členů uvítalo...
Bubák
Profil
Jen mě napadla taková HTML blbost:
<hr align="left" size="200" width="2">
habendorf
Profil
Bubák

Lehce OT: zkusil jsi někdy v IE u <hr> překonat výšku 100px? Mě se to podařilo jen pomocí zoomu, což ale pro mé účely nebylo použitelné. Pokud se ti to podaří, poděl se ...
Matej Gazda
Profil
Matej Gazda
Možná lehce mimo téma, ale nechceš si místo pokládání takových otázek nejprve něco přečíst? Jsem přesvědčen, že by to mnoho členů uvítalo...

Neboj, ja si vela toho citam, aj nieco ako HARRY POTTER
Bubák
Profil
habendorf
Na limit 100px tloušťky HR v IE jsem naralil teprve včera při testování téhle blbosti, ale měl jsem za to, že vzhledem k nepoužitelnosti řešení se o tom nemá cenu rozepisovat.
Matej Gazda
Profil
Prosim dalsia Blba otazka...

Urobil som si pomocou PHP Include MENU a HEAD. Vsetko funguje OK , v EXPLORERI, MAXTHONE, OPERE.
ale v MOZILLE, mi nerobi tie bodky ako ZOZNAM. vyhodi mi jednu bodku hore do head, aj ked to ma byt v MENU.
<b>
<font color="red">
<ul type="circle">
<a href="stranka1.php" style="position: absolute; top: 150px; left: 0px"><li>Domu</li></a>
<a href="stranka2.php" style="position: absolute; top: 170px; left: 0px"><li>Domu</li></a>
<a href="stranka3.php" style="position: absolute; top: 190px; left: 0px"><li>Domu</li></a> 
<a href="stranka4.php" style="position: absolute; top: 210px; left: 0px"><li>Domu</li></a>
<a href="stranka5.php" style="position: absolute; top: 230px; left: 0px"><li>Domu</li></a> 
<a href="stranka6.php" style="position: absolute; top: 250px; left: 0px"><li>Domu</li></a> 
</ul>
</font>
</b>


Dakujem za Pomoc ^
Joker
Profil
Matej Gazda
Neboj, ja si vela toho citam, aj nieco ako HARRY POTTER
Bezva, co ještě zkusit něco k tématu? Třeba nějaké informace o HTML?

K tomu kódu:
- odkazy dovnitř odrážek, ne naopak
- značky <b> a <font> tam jsou zbytečné.
- to pozicování taky bude dost ošemetné (když text bude mít třeba větší výšku než 20px, poleze navzájem přes sebe)
habendorf
Profil
Bubák

Snažili jsme se kdysi s Plaváčkem použít stylovaný hr namísto prázdného spanu v image-replacementu. Přišlo nám to takové hezky čisté - bez stylu by na stránce byl podtržený text, žádný zbytečný span. Jenže se nám nepodařilo překonat 100px (a headery webů jsou většinou vyšší). Podařilo se to jedině zoomem, jenže ten pak roztahoval i obrázek na backgroundu.
DoubleThink
Profil *
Matej Gazda
som dost hlupy
Nejsi dost hloupý. Umíš číst a psát, dokonce umíš ovládat počítač na úrovni kodéra-začátečníka. Tím se dostáváš tak mezi čtvrtinu nejchytřejších lidí na světě.

Budem tu pisat svoje BLBE otazky (...) A nechcem stale vytvarat nove a nove temy.
Zdejší diskuse má určitá pravidla a určitou úroveň. V jednom vláknu se řeší vždy jen jeden problém - ten který je uveden v jeho názvu.

Neboj, ja si vela toho citam, aj nieco ako HARRY POTTER
Počáteční samostatné studium z tvé strany je předpokládáno.

Pro diskusi nad elementárními základy HTML tady není místo - od toho jsou tu mimo jiné i informace na kmenovém webu jakpsatweb.cz. Taková vlákna tedy budou moderátory zamykána nebo mazána.
Matej Gazda
Profil
Joker
To mal byt len zart.

DoubleThink
Raz som tu mal temu, a tam som sa pytal, na DIVY. A moderator mi ich zmenil na DIVY a JINE blbe otazky... Takze?.DoubleThink
Studujem si vela, mam doma knizky na nete hladam vela navodov... Len ked nieco nepochopim musim sa spytat.
peta
Profil
<HR>
<div style="height:200px;width:2px;border:2px outset #ccc;"></div>
<span style="height:200px;width:2px;border:2px outset #ccc;display:block;"></span>

UL
jakpsatweb - html - seznamy
seznam je definovany tagy UL a LI nebo OL a LI nebo MENU a LI. S pulkou tagu to pochopitelne chodi chybne.
Zkus si najit html validator googlem. Validni kod je obvykle funkcni kod.

habendorf
HR v IE je definovana jako inline-block (podobne jako obrazek, odstavec a pod). Zkouseli jste menit font-size a line-height? Pokud jo, tak je mozne, ze ma IE omezeni fontu na prave 100px.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mateje Gazdu:
A moderator mi ich zmenil na DIVY a JINE blbe otazky... Takze?
Sám jsi tenkrát řekl, že pokládáš blbé otázky. Já pouze zajistil, aby titulek co nejvíce odpovídal chaotickému obsahu vlákna (které se netýkalo jen <div>ů).

To nic nemění na tom, že hromada navzájem nesouvisejících otázek nepatří do jednoho vlákna.
DoubleThink
Profil *
HR v IE je definovana jako inline-block
Není.
<!ENTITY % block
     "P | %heading; | %list; | %preformatted; | DL | DIV | CENTER |
      NOSCRIPT | NOFRAMES | BLOCKQUOTE | FORM | ISINDEX | HR |
      TABLE | FIELDSET | ADDRESS">


podobne jako obrazek, odstavec a pod
Odstavec není inline block

Pokud jo, tak je mozne, ze ma IE omezeni fontu na prave 100px.
Nemá
peta
Profil
mne to normalne funguje, tak nevim...
<style>
.hr1 {width:300px;}
.hr2 {height:300px; width:2px;}
.hr3 {height:300px; width:0px; layout-flow:vertical-ideographic;}
</style>
<body>
<hr class="hr1">
<hr class="hr2">
<hr class="hr3">
</body>
Plaváček
Profil
peta

Já vidím čáru .hr2 vysokou 100px.
habendorf
Profil
peta

layout-flow:vertical-ideographic jsem tenkrát také zkoušel, problém je v tom, že pak zase (celkem logicky) nepřekonáš 100px na šířku.
peta
Profil
habendorf
tak to je mozne. rec byla o vysce. Muzu projit dalsi atributy z msdn. Tento byl druhy v poradi po clip(), co jsem zkousel.
IE7: .hr4 {height:300px; width:2px; writing-mode:tb-rl;}
IE7: .hr5 {height:100px; width:2px; zoom:3.0;}
Nic dalsiho tam neni. Prace s IE je legracni :)

Plaváček
Skutecne? Jsi velmi vsimavy tvor. Co treba uvest priklad i chybne cary, aby bylo mozne srovnavat rozdily?

DoubleThink
Az na ten detail, ze to mas z w3c, kterou se snazi ridit mozilla je to v poradku. Proto to take v mozille funguje spravne.
Plaváček
Profil
peta

Udělej mi, prosím, toto:

hr {width:100%;height:300px;}

Já to prostě neumím. Ale nejsem tak dobrý kodér jako ty a dodnes jsem netušil, že HR je inline-block. Polepším se.
peta
Profil
Plaváček
Uz o tom byla rec, DIV, IMG (Alphard habendorf), staci cist.
Pro tebe bych udelal spesl javascript, ktery mi prepise vsechny HR na strance. Klidne i jako behaviour v CSS.
DoubleThink
Profil *
Az na ten detail, ze to mas z w3c, kterou se snazi ridit mozilla je to v poradku. Proto to take v mozille funguje spravne.
Ukaž mi prosím tě jakoukoliv verzi jakéhokoliv prohlížeče ve vesmíru, který by vykresloval <hr> jako řádkový element. Třeba na této stránce.
peta
Profil
DoubleThink
peta: HR v IE je definovana jako inline-block
Plaváček: inline-block
DoubleThink: řádkový element
Takhle vznikaji drby, kdyz si jeden zmeni smysl vety. inline je neco jine nez inline-block.
Měsíček
Profil
"Takhle vznikaji drby, kdyz si jeden zmeni smysl vety. inline je neco jine nez inline-block."

Faktem je, že <hr> je blokový (block) element. A není ani inline-block a ani inline.

Mimochodem tady je CSS důkaz :)

Měsíček <hr style="display:block;">
Měsíček <hr style="display:inline;">
Měsíček <hr style="display:inline-block;">

Vše se zobrazí totožně - jako blokový element.
Plaváček
Profil
peta

HR v IE je definovana jako inline-block

Vidím něco jiného: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms535254(VS.85).aspx .

This element is a block element.

Mám to překládat?
Bubák
Profil
Takhle vznikaji drby, kdyz si jeden zmeni smysl vety.
Nezbývá mi, než souhlasit.
Chamurappi
Profil
DoubleThinkova ukázka prokazuje zařazení <hr> mezi blokové elementy z pohledu HTML, což ale nemusí odpovídat zařazení v CSS. (V tomto případě odpovídá.)
Měsíčkova ukázka zase dokazuje, že si horizontální čára v Exploreru příliš nevšímá CSS vlastnosti „display“ a tváří se vždy jako bloková (nemá-li „display: none“).
Plaváček povolává do boje oficiální dokumentaci, která mimo jiné prohlašuje za blokový i <iframe> — ten svým způsobem „inline-block“ je.
Explorer sám hlásí u nenastylovaného <hr> výchozí zobrazení „inline“ (zjištěno přes čára.currentStyle.display).


Reaguji na peta:
Nejsi schopen dodat žádnou ukázku. Zdržuješ a mlžíš.

HR v IE je definovana jako inline-block
Proč tedy není možné položit ji normálně vedle textu? Jak se projevuje její inline-blockovost?

(podobne jako obrazek, odstavec a pod)
Znamená to, že s koncem odstavce nekončí řádek, ale může za ním být další text?

je mozne, ze ma IE omezeni fontu na prave 100px
Je možné tuto možnost velmi snadno vyvrátit. Snažíš se nám názorně ukázat, jak vznikají drby?
DoubleThink
Profil *
Takhle vznikaji drby, kdyz si jeden zmeni smysl vety. inline je neco jine nez inline-block.
To také netvrdím. Tvrdím, že inline-block (a inline) je řádkový element.
ondra1
Profil
tohle řeršení mě napadlo:

<table border="2" height="300" width="1px"style="border-collapse: collapse; border-right-color: rgb(0,0,0);border-left-color: rgb(250,250,250);border-bottom-color: rgb(0,0,0);border-top-color: rgb(250,250,250);"> < tr> < td> < /td> < /tr> </table> 
panther
Profil
ondra1
tohle řeršení mě napadlo:
proč tam proboha cpeš tu tabulku?
« 1 2 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0