Autor Zpráva
Radek Hrabůvka
Profil *
Jsme v paneláku připojeni mikrovlnkou. Poskytovatel hrůza, plno výpadků, internet jede rychle jen v noci!!! Když zkouším přenést Total Commanderem na stránky pomocí FTP větší soubor, tak se přenese asi 50-100k, a pak se přenos sekne. Podtupně odklepu Storna, ve "vzdáleném okně" se ani nenačte seznam souborů a skončím u "Příkaz port selhal". S Total Commanderem u nás jde FTP jen asi od půlnoci do páté ráno. S Far managerem jde FTP upload kdykoli, ale program se mi silně nelíbí.
Oba programy mám pro FTP přenosy ve výchozím nastavení. U TC jsem zkošel normální i pasívní přenos, nepomohlo. Je v TC nějaké nastavení, co by mi pomohlo?
fimmos
Profil
možná ti to pomůže, taky jsem měl s TC problémy, ale mám teď FileZilla a jede v pohodě.
Yuhů
Profil
Radku, tohle řeš s poskytovatelem svého připojení. Měl jsem stejný problém a on to vyřešil.

Vysvětlení, které jsem dostal, zní: "ftp je divný protokol, jede pomalu a má na mém routeru (myšleno routeru poskytovatele) defaultní -- to jest nízkou -- prioritu. Je třeba tu prioritu nějak zvýšit a vyhradit na FTP lepší pásmo.

Ideální je naučit se při těchto problémech pracovat s FTP v konzoli a normálně mu ťukat příkazy jako open, user, cd, put, get a podobně.
thingwath
Profil
FTP je skutečně trochu divný protokol a nízká priorita se mu nastavuje celkem často (celkem logicky, bývá spíš zvykem upřednostňovat HTTP a podobné, kde hraje roli rychlá odezva, u FTP je to celkem jedno).

FTP v konzoli se bude nejspíš chovat úplně stejně... Rovněž bych se asi obrátil na poskytovatele.
Radek Hrabůvka
Profil *
Total Commander se chová při FTP jinak, než FAR Manager. Asi záleží i na tom jak si který program s divným poskytovatelem a divným protokolem poradí. O poskatovateli si iluze nedělám, jeho stránka také mnohé napoví, je tam jedno slovo: "Rekonstrukce". Ale mám adresu, mail i telefon, tak je budu uhánět.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0