« 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor Zpráva
zbystr
Profil *
podivejte se na to, nahodou jsem na to narazil a asi 3x jsem se dival, zda nemam spatnou stranku .... a nemam ..... na googlu jim valide document nic nerika :)

valide google
Dero
Profil
zbystr: Proč by měl být Google validní? Myslím, že tam se zaměřují spíš na to, aby jejich portál byl funkční na co nejširším spektru výstupních zařízení.
RPG
Profil
Připojuji se k Derově otázce, proč by měl být Google validní? Lidem stačí, že je rychlý a funguje.
halogan
Profil
Hlavne jde o malou datovou narocnost, protoze dotazu jsou denne stovky milionu (?).
souki
Profil
třeba u gmailu to chápu, ale IMHO by je nezabilo, kdyb na hlavní stránce ojendo formulářovym poli opravili těch pár chybek...
DJ Miky
Profil
souki
Ale k čemu? K čemu by jim to bylo? Takhle jim to dobře funguje a to je hlavní...
RPG
Profil
souki
Přesně tak, proč by to měli dělat? K čemu by jim to bylo? Pro lepší pocit? :o)
JPAS
Profil
Google to nemá vůbec za potřebí, že... :-) Vítězí rychlost, funkčnost a malý datový přenos.

A proč taky ne?
Anonymní
Profil *
malý datový přenos.
Samozřejmě jste se ani jeden nekoukli na ten kód, viďte?
Marty
Profil
2 Anonymní: Myslím že všichni zmiňovaní mají ten kód dokonce i velmi dobře prozkoumaný.

Nejde jen o datový přenost, Google Search taky musí fungovat stejně a bezproblémově na všech prohlížečích
jozob
Profil
Zase sú všetci múdri, že. :o)

V Google robí armáda odborníkov na všetky aspekty webu. Myslíte, že nevedia, čo robia? :o)
Ja si myslím, že ten kód ladili a určite ho majú premyslený a určite je dôvod, aby bol presne taký a nie iný.
jozob
Profil
Tiež by to chcelo zmieniť jednu vec. Zoberte si do ruky napríklad Internet Explorer 3.0 alebo iného dedka / babičku a choďte najskôr na nejaký super valídny web, dajme tomu web hodnotený v rámci projektu Moderní Web, potom skúste Google. Porovnajte.
RPG
Profil
jozob
Vem to z jiného úhlu pohledu... i když se člověk se starým vyhledávačem na google dostane, a onen prohlížeč jej zobrazí korektně, výsledky hledání mu budou prakticky k ničemu :o).
zbystr
Profil *
mno ....
pravdou je, ze rozhodujici je urcite rychlost a funkcnost.
na druhou stranu se spousta lidi ohani tim, ze vse ma byt validni.
pokud jsem obcas cetl diskusi na tomto forum, respektive cast Názor na stránku, tak se tam najdou taci, kteri tlaci validitu dopredu a pres ni nejede vlak.
Jenom me celkem zarazilo, proc to na googlu validni neni. Stejne jsou to vsechno tabulky, nic sloziteho. Tak proc? ....
quinux
Profil
zbystr
Ano, validita by se měla dodržovat, ale pokud je web vytvořen pro firmu resp. pro komerční účely tak je důležité, aby se správně zobrazil . Bohužel se ještě stále používají staré verze prohlížečů IE 5, 5.5, Opera 7.x apod. Ale i ty nové verze stále neumí pořádně zobrazovat podle standardů. A pak jsou tu mobilní telefony, kde snad ani neexistuje nějaký slušný prohlížeč (když nepočítám telefony, na kterých jede opera mini).

Prostě vina je v první řadě na uživatelích, jelikož nejsou schopni používat poslední verze prohlížečů (mnohdy svou nevědomostí, mnohdy díky adminům v práci) a pak jsou na vině i producenti prohlížečů.

Takže pokud google nemá validní stránku, je to jak tím, že chce, aby se jeho web zobrazil ve všech (většině) prohlížečích tak i kvůli snížení datového objemu (i když to možná není pravda, nevím nezjišťoval jsem jestli by divové řešení bylo datově menší).
Zahon
Profil
validita rozhodně rozhodující není... a u Googlu už určitě ne.
zbystr
to že se tu spousta lidí ohání validitou je také možná tím, že spousta webů nedodržuje základní strukturu kódu a nějaký alt atribut či něco takového jim nic neříká. Je pak často lepší napsat, ať zkusí opravit chyby napsané validátorem než vypisovat všechny chyby které na stránce jsou. Každopádně, přes vlakům je validita (a v čechách i jízdní řád) šum a fuk...
mata
Profil
http://www.456bereastreet.com/archive/200608/google_valid_and_strict/
HeWeR
Profil
zbystr
Je snad validní Seznam? Je snad validní Windows Live? Nebo je vůbec validní tato diskuze? Není. A komu to vadí?


quinux
Ano, validita by se měla dodržovat.
Proč?

…tak je důležité, aby se správně zobrazil.
Takže validita (tzn. žádné chyby ve validátoru) by se měla dodržovat, ale pokud chceš, aby se web správně zobrazil správně, tak je validita vedlejší? Takže validní stránky se můžou zobrazit špatně. Není ale validní dokument od toho, aby se zobrazil správně? Chápu to dobře?

Prostě vina je v první řadě na uživatelích.
Pokud se tvůj web nezobrazí nějakému uživateli je hlavně tvá vina - nikoli uživatele.

…jelikož nejsou schopni používat poslední verze prohlížečů.
Ach ti strašní a neschopní uživatelé uživatelé. Mám nápad - co kdybychom se na ně vykašlali?
Zahon
Profil
Ach ti strašní a neschopní uživatelé uživatelé. Mám nápad - co kdybychom se na ně vykašlali?
Výborný nápad.. vykašleme se na ně. A půlka téhle diskuse půjde žebrat a ta druhá se vrátí k autíčkům...
HeWeR
Profil
Zahon
Asi tak :)

Jen mě zaujalo, že uživatel je _neschopný_ protože já, _inteligentní_ webdesignér, neumím udělat stránku tak, aby se zobrazila na uživatelově prohlížeči.
Zahon
Profil
HeWeR
on celý tento topic je tak trošku k ničemu ;-) Můžeme se o tom dohadovat, můžeme být dokonce proti tomu, ale dělat s tím nemůžeme vůbec nic.
HeWeR
Profil
Zahon
Správně by to mělo být:
Můžeme se o tom hádat, můžeme s tím dokonce i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co můžeme dělat.
~ Cimrman
quinux
Profil
HeWeR
Ano, validita by se měla dodržovat. Proč?
Validita, resp. specifikace. Možná jsem se jen špatně vyjádřil.

aby se web správně zobrazil správně, tak je validita vedlejší
Ano, je vedlejší, ale proto, že prostě prohlížeče mnohdy špatně zobrazují. Bohužel je to tak, pokud mám komerční web tak je hlavním cílém pokrýt co největší skupinu uživatelů a pokud to nejde jinak tak bohužel musím porušit i specifikaci.

Pokud se tvůj web nezobrazí nějakému uživateli je hlavně tvá vina - nikoli uživatele.
Ano, máš v podstatě pravdu, ale pokud se uživateli nezobrazí můj web jen proto, že používá 10 let starý prohlížeč aniž by k tomu měl dobrý důvod (např. zákaz instalace adminem) tak je to jeho vina.

Ach ti strašní a neschopní uživatelé uživatelé. Mám nápad - co kdybychom se na ně vykašlali?
promiň, ale možná taky patříš mezi ty uživatele, kteří jakmile vyjde nová grafická karta tak hned letí a utrácejí prachy, jen proto aby měli ten "nejnadupanější" hw. A to není jen v IT, ale i elektronika - nový mobil, playstation? Tak rychle ať jsem první.

Přitom, ale nejsou schopni zdarma stáhnout ani ten IE 6 a nainstalovat si jej.

en mě zaujalo, že uživatel je _neschopný_ protože já, _inteligentní_ webdesignér, neumím udělat stránku tak, aby se zobrazila na uživatelově prohlížeči.
Tu neschopnost jsem myslel spíše na uživatele, kteří dosud používají prohlížeče v opravdu archivních verzích, jako je IE 3, 4 či Opera 6 či 7
Plaváček
Profil
quinux

Tu neschopnost jsem myslel spíše na uživatele, kteří dosud používají prohlížeče v opravdu archivních verzích, jako je IE 3, 4 či Opera 6 či 7

Uživatelé mají právo používat, co chtějí. Webdesignéři zase mají právo zvolit si hranici kompatibility, za kterou nemá cenu jít. Ta hranice se posouvá v závislosti na konkrétním internetovém projektu. Ať tak či tak, Google si prostě našel svou hranici a nemá smysl o tom spekulovat.
Timy
Profil
Tak používejte tohle, no http://www.google.com/xhtml je to validní
jozob
Profil
quinux
"Validita, resp. specifikace. Možná jsem se jen špatně vyjádřil."
Validita sa priamo týka DTD. Špecifikácia je ľudské podanie DTD (možno + pár vecí navyše). Z toho plynie, validita = dodržovanie špecifikácie => práve si sa vyjadril rovnako ale inými slovami.

"pokud to nejde jinak tak bohužel musím porušit i specifikaci"
bohužel?

"pokud se uživateli nezobrazí můj web jen proto, že používá 10 let starý prohlížeč aniž by k tomu měl dobrý důvod (např. zákaz instalace adminem) tak je to jeho vina."
Pokiaľ sa mu nezobrazí, je to Tvoja vina (používaš XHTML :o)), pretože ho odrežeš od samotnej informácie.

Pravdepodobne tu však bola reč o CSS. Záleží len na Tebe, do akej miery budeš optimalizovať layout. Je možné vyladiť ho aj pre IE 4, ale ktorý blázon by sa zriekol dnes už bežných pokročilých vlastností a hodnôt? A bla bla... Kto vie, koho je to chyba...

"Přitom, ale nejsou schopni zdarma stáhnout ani ten IE 6 a nainstalovat si jej"
Čo je jednoduchšie: donútiť niekoľko desiatok tisíc užívateľov, aby si stiahli nový prehliadač alebo napísať 5 redeklarácií vlastností navyše pre quirksmode?

"jako je IE 3, 4 či Opera 6 či 7"
Za prvé, pre Operu 7 sa dá layout perfektne vyladiť a nemusíš sa vôbec obmedzovať v škále použitých vlastností a hodnôt v CSS deklaráciach. IE 3 nepozná element LINK, IE 4 sa dá tiež odrezať od štýlopisu. A máš vyladený web (= si schopný webdesignér).
thingwath
Profil
jozob
Vůbec ne, obracíš to, DTD vychází ze specifikace a vyjadřuje její určitou část, která se tím dá zachytit. Rozhodně tomu není naopak :-)
jozob
Profil
thingwath
Nepovedal som, že DTD nevychádza zo špecifikácie. Povedal som, že špecifikácia je ľudské podanie DTD, čo je pravda. Najskôr bolo ľudské podanie a potom to prepísali do SGML. :o)

(každopádne som si myslel nesprávne, ale napísal som to neutrálne :o))
thingwath
Profil
jozob
No jo, ale to je furt matoucí. Minimálně to naznačuje, že vztah mezi DTD a specifikací je takový, že to druhé plyne z toho prvního, což samozřejmě není pravda. Prostě, lépe by bylo říct, že DTD je strojové zpracovatelné vyjádření části specifikace :-)
HeWeR
Profil
quinux
Specifikace (…) by se měla dodržovat.
A já se zase ptám: proč?

Ano, je vedlejší, ale proto, že prostě prohlížeče mnohdy špatně zobrazují.
A je tedy (v tuto chvíli) i naprosto zbytečná, ne?

jozob
validita = dodržovanie špecifikácie => práve si sa vyjadril rovnako ale inými slovami.
Validita = žádná chyba ve validátoru => a jak je známo, validátor se plete => validní dokument může být i ten, který nedodržuje specifikaci svého DTD, ne? Takže mezi validním dokumentem a dokumentem dodržující specifikaci je rozdíl.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0