« 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor Zpráva
Dmagician
Profil
6tke normalne ked application/xhtml+xml posles…
HeWeR …tak se stránka nezobrazí.


Neostava mi nic ine len zopakovat. Si si isty? ;-) Preco myslis ze som to spominal? Preto ze to nefunguje?
jozob
Profil
HeWeR
"Bohužel některé (stále používané prohlížeče) nemají ani celkovou podporu CSS1"
Pokiaľ viem, žiaden prehliadač neimplementuje CSS1 kompletne. (možno sa mýlim, ale tuším, že je to tak... Dero? :o))

Dmagician
Stále mi nedošlo, o čom rozprávaš. :o)
Bubák
Profil
6tke normalne ked application/xhtml+xml posles…
HeWeR …tak se stránka nezobrazí.


Stránka, která se v IE nezobrazí, je totiž posílaná jako application/xhtml+xml
HeWeR
Profil
Už mi to došlo. Dmagician měl na mysli hlavičku -> meta-tag:
<meta http-equiv="content-Type" content="application/xhtml+xml; charset=windows-1250" /> - toto by se zobrazilo i v IE
jozob
Profil
HeWeR
Presne tak, to je úplne nepodstatné :o)
Timy
Profil
mila
"Dá se to použít do javasrciptových fcí jako innerhtml"
Moc nechápu jak souvisí dodržování specifikací (X)HTML s funkcí innerHTML..
Dmagician
Profil
No jo zistil som ze musim posielat mime type text/html... ok.. idem si stupnut za trest do rohu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na quinuxe:
1. Když budou [...]
Tvůj popis praktických výhod ideálního stavu je poměrně přesný. Stoprocentně souhlasím. Nastav urnu, vhodím hlas. Jenže to není ten plný potenciál, za nímž se W3C žene. Naopak se mu mnohdy vzdaluje.

Proč máme zákony? Aby nebyla anarchie.
Tak zní proklamovaný účel zákonů. Občas se ale stává, že vznikne zákon špatný, jehož skutečným účelem je upevnění moci zákonodárce. Odpůrce špatného zákona přeci nemusí být hned anarchista.

Ale vidím, že ty raději budeš vytvářet 4 různé verze webu a podle toho jaký prohlížeč na tvůj web příjde mu pošleš tu správnou verzi
Užíváš podmíněné komentáře? Nebo CSS hacky? Tím také individualizuješ.
V případě HTML kódu není rozlišování prohlížečů nutné. Parsery rozšířených prohlížečů jsou již mnoho let celkem spolehlivě kompatibilní. A jak jsem již řekl: validita je skutečně nezajímá, funkčnost nezaručuje.

Ostatně něco takového tu ještě před pár lety bylo.
Dle představ konsorcia tu i něco takového znovu bude. Návštěvnictvo rozdělí do tří skupin: HTML prohlížeče, XHTML 1 prohlížeče, XHTML 2 prohlížeče. Každá bude žádat speciální zacházení, speciální kód.

V požadavcích je, že web musí být v XHTML.
Hloupý požadavek. Ani neví, co ve skutečnosti žádají. Předpokládám, že úřednící v EU mylně považují XHTML za sémanticky čistší obdobu HTML.


Reaguji na Dmagiciana:
Ten cmeliak s domcekom je vsak ale totalne mimo misu
Což je jedině dobře. Už tě někdy při sezení na záchodě bodnul v míse ubytovaný čmelák?


Reaguji podruhé na quinuxe:
Proč by neměly fungovat moji smajlíci? Protože je posílám s text/html? Je snad někde ve specifikaci uvedeno, že se NESMÍ takto posílat
V HTML specifikacích 2.0 až 4.01 je psáno, že lomítko ukončuje počáteční značku. Při MIME typu „text/html“ se prohlížeč musí řídit HTML specifikací. A také se jí většinou řídí. Na příklad ty „samouzavírací“ zápisy „párových“ elementů (třeba <script src="..."/>) ti u prohlížečů zaručeně neprojdou. Napíšeš-li <br/>, spoléháš se na to, že prohlížeč lomítko přehlédne, což se v drtivé většině případů (ne-li všude) i stane. Správně by však mělo lomítko značku uzavřít a většítko se vykreslit jako obyčejný viditelný znak. V HTML (tedy v „text/html“) má platit, že <br/> == <br>>.
Tvojí jedinou spásou je, že současné prohlížeče doporučení konsorcia nedodržují. Spoléháš se na jejich chyby. Opět se opakuji, přesně totéž jsem psal už 1. prosince 2005 v 02:13:03, shodou okolností rovněž tobě.

ten poslední příklad moc nežerte
Škoda, já měl zrovna chuť na nadívaný šroubek s rezavou omáčkou.

buď pojedu podle normy a mé výrobky budou KOMPATIBILNÍ nebo si pojedu podle svého
Já jedu podle nepsané normy, podle de facto standardu podepřeného mnohaletou historií, jehož dopřednou kompatibilitou jsem si nade vší pochybnost jist. Ty se spoléháš na porušování psaných pravidel. Z nás dvou jsi větší padouch ty :-)

Ano, snaží se eliminovat chyby, které nejsou v souladu se specifikací.
Snaží se eliminovat chyby a nedostatky, které webmasterům vadí. A to jen a pouze proto, že vadí. To je ten TRH. Soulad se specifikacemi je druhořadý, málokterý webmaster je opravdu zná.

Jak můžeš vědět, že několikaleté působení W3C a jeho všeobecné uznání nemá zásluhu na tom, že dnes není na internetu opravdový chaos?
Ono to působení W3C až tak silné není. Veškerá jeho sláva dodnes pramení ze starých specifikací HTML 4, CSS 1 a CSS 2, z nichž nemalá část byla opisem existujících implementací a část existující implementace podrazila. Úcta výrobců prohlížečů ke konsorciu také není tak bezbřehá, jak se z tiskových zpráv zdá.

Opravil spoustu chyb, proč zrovna tuhle ne, to nevím (možná to zdůvodnilli, ale to mi uniklo)
1) Není to chyba.
2) Prý proto, že mají XHTML rádi.
3) Ve skutečnosti podporuje Explorer skutečné XHTML dostatečně již osm let :-)

Každý normální člověk ví, že vývest z nynějšícho "chaosu" nebude na pár dní či měsíců
Jaký chaos? V HTML žádný není. Je tu jeden standardizovaný řád a jeden skutečný řád. Snazší je změnit ten standard.

Promiň, ale tohle je názor jak prdel. Jak se má něco změnit, když se to nebude dodržovat?
Štve tě, že musíš mít nainstalováno pět prohlížečů, protože jejich interpretace CSS nejsou jednotné. Co se na tom změní, když bude mít 90 % webů validní HTML kód?

tak je to [loudání] možná proto, že si W3C uvědomilo, že není kam spěchat, když dosud všechny prohlížeče správně neberou stávající standardy. (ale to plácám)
Takže čeká, až začnou na jeho úvodní stránce konečně zobrazovat HTML prohlížeče většítka? Pochybuji. Řekl bych, že W3C pospíchá, jak nejrychleji umí.


Reaguji podruhé na Dmagiciana:
1) Problém box modelu se opravdu týká paddingu a borderu. Ve všech rozšířených prohlížečích jde box model nějakým způsobem přepínat.
2) Element <meta http-equiv="content-type"> není rozhodující, parser musí prohlížeč vybrat před tím, než začne stavět strom dokumentu. XHTML prohlížeč se ani nebude řídit kódováním v <meta>, jelikož přehled o znacích musí také mít před započetím rozebírání.

Nějak mě nenapadá žádná kousavá poznámka na tvoji adresu. Asi jsem fakt bezzubý.
quinux
Profil
Chamurappi
Jenže to není ten plný potenciál, za nímž se W3C žene...Tak zní proklamovaný účel zákonů.
Ano, mnohdy to co by mělo pomáhat ve skutečnosti situaci jen zhoršuje, ale takové je lidstvo. Tím však neříkám, že jednotné standardy, podporované všemi by nebyly dobré tak jak jsem již psal.

Užíváš podmíněné komentáře..
Ano používám, a právě proto volám po jednotné a všemi akceptované normě. W3C je v současnosti asi jedinou organizací, která s tím něco může udělat nebo si myslíš, že ty to zvládneš líp? Tak do toho ;o)

Návštěvnictvo rozdělí do tří skupin..
Jenže návštěvnictvo nebude potřebovat 3 prohlížeče, ale jedno integrované řešení, takže ani nebude mít páru o tom, že je na nějaké XHTML 8 stránce, která by se v HTML prohlížeči nezobrazila. ;o)

Hloupý požadavek..
Zkoušel jsi žádat o ČSSĎáckou půjčku pro mladé? Ta má hloupé požadavky. Tohle je spíš jen nevědomost.

V HTML specifikacích 2.0 až 4.01 je psáno, že lomítko ukončuje počáteční značku..
Takže chceš říct, že správný zápis je <br/ , <script src="..."/ atd.? Já myslím, že takto to určitě nemysleli, spíše jsi to nepochopil. ;o)

Já jedu podle nepsané normy..
Nepsaná norma nebude normu dokud ji nebude používat majoritní skupina. Když budeš vybočovat, může se stát, že budoucí prohlížeče budou tvůj kód špatně interpretovat. Samozřejmě je pravda, že zpětná kompatibilita je pro ně důležitější, takže i plný nástup (podpora) XHTML 1 nemusí znamenat, že se současné "jak říkáš prasárny" budou zobrazovat špatně.

Štve tě, že musíš mít nainstalováno
Nevím jestli jsi pochopil ty mě nebo já tebe, ale samozřejmě při 90% validních webů se asi nic nezmění, ale při 100% (ano něco takového se asi nikdy nestane ;o) by mi stačil jen ten, který mi vyhovuje funkčně. Samozřejmě, že validita není jedinou podmínkou, i když bude 100% webů validních a prohlížeče je budou zobrazovat stejně, pořád se najde skupina uživatelů, kteří mohou mít zastaralé verze prohlížečů (tak jak je tomu teď)

Řekl bych, že W3C pospíchá, jak nejrychleji umí.
Je to možné, nikdy jsem jim stvoku nestopoval ;o))
Dmagician
Profil
Reaguji podruhé na Dmagiciana:
1) Problém box modelu se opravdu týká paddingu a borderu. Ve všech rozšířených prohlížečích jde box model nějakým způsobem přepínat.
2) Element <meta http-equiv="content-type"> není rozhodující, parser musí prohlížeč vybrat před tím, než začne stavět strom dokumentu. XHTML prohlížeč se ani nebude řídit kódováním v <meta>, jelikož přehled o znacích musí také mít před započetím rozebírání.


1. Jasne margin sa totiz "nezapocitava do sirky". Ospravedlnujem sa zle som to pomenoval. V podstate som tym chcel povedat, ze "standard mode" sa da zapnut aj v IE a potom sa IE snazi to robit ako ostatne browsery to jest paddingy+width (ano aj border tam je). Aj ked to nie je mime application/xhtml ale iba text/html.

co sa tyka kousavej poznamky, asi je to preto ze aj ja som voci tebe viac menej slusny a len tak okolo teba stekajuc poskakujem, je to len hra. Ale tentokrat som utrzil rany na egu ja tym ake sprostosti som popisal... nuz.. este som asi predsa len prilis mlady a naivny.

Ale ten cmeliak je fakt mimo misu, prepac.
jozob
Profil
quinux
"Takže chceš říct, že správný zápis je <br/ , <script src="..."/ atd.? Já myslím, že takto to určitě nemysleli, spíše jsi to nepochopil."
Skôr si to nepochopil Ty. ;o)
Chamurappi hovorí o SGML SHORTTAG konštrukciach, ktoré sú v HTML povolené. XHTML (XML) ich vypúšťa, podobný zápis používa na niečo úplne iné ako SGML SHORTTAG. Viac: http://www.inet.sk/clanok/3621/xml-syntax-v-html-dokumente

"by mi stačil jen ten, který mi vyhovuje funkčně. Samozřejmě, že validita není jedinou podmínkou, i když bude 100% webů validních a prohlížeče je budou zobrazovat stejně, pořád se najde skupina uživatelů, kteří mohou mít zastaralé verze prohlížečů (tak jak je tomu teď)"
Problém nesprávneho vykresľovania nie je zakotvený v značkovaciom jazyku, ale v implementácii CSS. Nikdy som sa nestretol s prípadom, kedy by sa element vykreslil nesprávne / odlišne len vďaka značkovaniu.
quinux
Profil
jozob
Tak nevím, kdybych zapsal v XSL jen <br/ tak mi parser okamžitě vyhodí chybu. Předpokládám, že proti XSL nic nemáte po stránce "standardu" a jelikož XSL je v podstatě XML a XHTML vychází z XML tak mi příjde jako blbost, aby něco co má být v základu stejné bylo v těch různých verzích jiné. Ale je to jen můj dohad.
jozob
Profil
Dmagician
"Aj ked to nie je mime application/xhtml ale iba text/html."
MIME typ s tým nič nemá.

"iba text/html"
Nejak to vo mne evokuje pocit, že staviaš text/html na nižšiu úroveň ako MIME typ app/xhtml+xml... to je slovná diskriminácia MIME typov, dávaj si na to pozor. :o)
jozob
Profil
quinux
1) Prečítaj si ten článok :o)
2) Hovoríme o SGML konštrukciach povolených v HTML, ktoré sa netýkajú jazykov spadajúcich pod XML.
3) Hovoríme o SGML konštrukciach povolených v HTML, pretože aj XHTML dokument je spracovaný HTML parserom, pokiaľ je poslaný s MIME typom text/html. Keby HTML parsery dodržiavali špecifikáciu, mal by si na stránke kopec znakov ">".
4) Prečítaj si ten článok :o)
quinux
Profil
jozob
Aha, už tomu rozumím ;o)

Dobře, ale když budou prohížeče opravdu podporovat XHTML, tak nebude IMHO důvod posílat XHTML jako text/html.
RPG
Profil
quinux
Promiň, ale tuhle diskusi sleduji už dlouho, a musím konstatovat, že stejným způsobem jako ty myslel i jistý „Führer und Reichskanzler“.

"Pojďme vyhladit všechny "nedokonalosti", pojďme zavést jednotný světový řád, jehož budeme ti jediní, praví, a právoplatní vládci."

Přesně taková ideologie se mi nelíbí = nelíbíš se mi ani ty :o). Nehledě na to, že v mnoha věcích nemáš pravdu. Ale o jejich vyjmenování se již postarali ostatní.

Tak mě napadá... nechcete se radši jít bavit o počasí, nebo něčem takovém? :o)
jozob
Profil
quinux
"Dobře, ale když budou prohížeče opravdu podporovat XHTML, tak nebude IMHO důvod posílat XHTML jako text/html."
To je blbosť, ktorá sa nikdy nestane.
quinux
Profil
RPG
Hmm, krásná úvaha. Opravdu mě to dojalo. Tím, že souhlasím s tím, aby se zavedly nějaké jednotné normy jsem hned jako Hitler.
Vlastně česká vláda, která se snaží vymítit nedokonalosti řidičů přísným zakonem se chová stejně. Stejně se chovali i tvůrci ISO, ČSN.

Nevím, kde jsem napsal, že chci, aby bylo vše dokonalé, pokud vím tak nikde a moc dobře vím, že to ani není možné. Ostatně si uvědom, že Chamurappi se snaží zavést a dodržuje nepsané standardy a to je v podstatě to samé. On se hlásí a chce protlačit ty "své" a já zase naopak souhlasím s těmi co nabízí w3c.

Je to normální diskuse pro a proti. My tady stejně nic nezměníme tak je to spíš takový flame. Ale pokud je tvůj názor, že jen já se tu snažím protlačit světový řád a chovám se jako Hitler, tak raději vypni comp a běž si dělat bábovky na písek.
quinux
Profil
jozob
Nikdy neříkej nikdy. ;o)
RPG
Profil
quinux
Ne, mě šlo spíše o to... vyhlazení nedokonalosti... Taky to ber částečně jako vtip, jen mi připadá směšné, že se o tom dovedete bavit tak dlouho.

raději vypni comp a běž si dělat bábovky na písek
Ale né, ze mě architekt nikdy nebude, to mám odzkoušené. Já vždycky bábovičky raději ničil, jiným dětem.
quinux
Profil
RPG
Já nechci vyhladit nedokonalost chci jen, aby byl nějaký opravdu kvalitní a pořádný řád, který předejde chybnému interpretování v různých čtecích zařízeních. Samozřejmě, že bez "brutální síly" se toho nikdy nedosáhne, ale nejsem zastáncem, aby se brutální síla používala a chyby toleruji a budu tolerovat, ale je na nás všech, aby těch chyb bylo co nejméně, což však neznamená, že když uděláš svůj web v Chamurappiho stylu (bez povloviny značek), že bych (by někdo) přišel a rozbil ti hubu. ;o) Pokud se to zobrazí resp. když se to někomu nezobrazí je to tvůj problém a tvoje právo pokud to tak chceš. Na internetu je krásné to, že je ještě stále relativně svobodný a tak by to mělo zůstat.

PS. příště si na takové vtipy dávej pozor, protože mě ten tvůj příspěvek docela urazil :o/
Chamurappi
Profil
Reaguji na quinuxe:
Tím, že souhlasím s tím, aby se zavedly nějaké jednotné normy jsem hned jako Hitler.
Já souhlasím též. On i RPG by uvítal jednotnost. Otázka je, za jakou cenu. Oslavovat jakoukoli snahu konsorcia jen proto, že si usmyslelo vést web, není moudré.

Tím však neříkám, že jednotné standardy, podporované všemi by nebyly dobré tak jak jsem již psal.
Standard není cílem, cílem je interoperabilita (spolupráceschopnost, kompatibilita). Standard by správně měl být prostředkem k ní.

W3C je v současnosti asi jedinou organizací, která s tím něco může udělat, nebo si myslíš, že ty to zvládneš líp? Tak do toho ;o)
Abych pravdu řekl, tak si to opravdu myslím. Mně nebrání to „jejich přesvědčení“, stačilo by mi popsat existující de facto standard a rázem zde máš téměř bezchybný svět, kde ti pro ladění HTML skutečně stačí jediný prohlížeč (+ znalost specifikace).

Jenže návštěvnictvo nebude potřebovat 3 prohlížeče, ale jedno integrované řešení, takže ani nebude mít páru o tom, že je na nějaké XHTML 8 stránce
Návštěvnictvo neukecáš, aby se nadobro zbavilo Exploreru 5.
Ty prostě užíváš W3C jako omluvu pro diskriminaci prohlížečů. Jenže máme tu ten TRH. Tvůj XHTML 8 web určený pro ultramoderní ultrauživatele bude fungovat méně lidem než HTML 4 web. Rozumný zadavatel nemá důvod upřednostnit tebe, pokud mu XHTML 8 nenabídne zázračné ultravýhody.

Takže chceš říct, že správný zápis je <br/ , <script src="..."/ atd.?
V HTML 4 ano. Ten druhý by měl vypadat jako <script//, druhé lomítko slouží jako zkratka ukončovací značky. Je to už <strong/jasné/?

Já myslím, že takto to určitě nemysleli, spíše jsi to nepochopil. ;o)
Ale pochopil. Přesně takhle to mysleli, platí to již 11 let. Pěkně je to popsané v HTML 4.

Nepsaná norma nebude normu dokud ji nebude používat majoritní skupina.
Však ona ji používá majoritní skupina. Odjakživa. Každý webmaster, co se o validátor nestará, na ni spoléhá. Výrobci prohlížečů rovněž. Jak jinak bys vysvětlil, že World Wide Web vůbec nyní funguje?

Když budeš vybočovat, může se stát, že budoucí prohlížeče budou tvůj kód špatně interpretovat.
To ty jsi v té osmiprocentní menšině, co bezostyšně spoléhá na porušování HTML 4. Měl by ses bát více než já.

Nevím jestli jsi pochopil ty mě nebo já tebe, ale samozřejmě při 90% validních webů se asi nic nezmění, ale při 100% (ano něco takového se asi nikdy nestane ;o) by mi stačil jen ten, který mi vyhovuje funkčně.
Hm. Dobře. Musíš mít pět prohlížečů kvůli nekompatibilním CSS interpretacím. Co by se změnilo, kdyby 100 % webů mělo validní HTML? Absolutně nic.
Hladomor v Africe také nevyřešíš tím, že si zajedeš do Grónska a tam se najíš. (- pouze ilustrační analogie, nebrat jako argument)

Dobře, ale když budou prohlížeče opravdu podporovat XHTML, tak nebude IMHO důvod posílat XHTML jako text/html.
Když budou prohlížeče opravdu podporovat HTML, tak bude důvod neposílat XHTML jako „text/html“. Pokud tato naše „když“ přijdou v nevhodném pořadí, XHTML velmi rychle pojde.
Rozšířené prohlížeče skutečné XHTML podporují. Proč ho nepoužíváš? Staň se tou hybnou silou, přejdi na něj. Čtvrtprocentem stařešin se stejně zabývat nechceš, že tě vyřadí Google z výsledků ti také jistě nevadí, tak hurá do toho.
Timy
Profil
Chamurappi
"To ty jsi v té osmiprocentní menšině, co bezostyšně porušuje HTML 4. Měl by ses bát více než já." & "Pokud se tato naše „když“ přijdou v nevhodném pořadí, XHTML velmi rychle pojde."
Nestraš, to se nestane, protože k tomu není ani jeden logický důvod a prohlížeč, který by to udělal, by se zničil (i když možná taky ne - na webu jsou mnohdy k vidění daleko horší věci než pár lomítek navíc).
quinux
Profil
Chamurappi
Oslavovat jakoukoli snahu konsorcia jen proto, že si usmyslelo vést web, není moudré
Nic neoslavuju, ale je snad někdo jiný kdo má šanci na tom něco změnit? Ta organizace (omlouvám se, zapoměl jsem jak se jmenuje a hledat se mi to teď nechce) co připravuje "HTML 5"? Možná ano, a když se jí to podaří tak v pořádku. Je mi jedno jestli tu jednotnost zavede W3C, již zmiňovaná organizace a nebo to budeChamurappi od lesa (bez urážk) ;o)) Jde mi jen o tu jednotnost a nějaký rozumný řád a kdo ho zavede (a v podstatě i jak bude vypadat) je mi úplně jedno, já se klidně přizpůsobím.

Abych pravdu řekl, tak si to opravdu myslím..
Tak do toho, jakmile s tě začnou podpodrovat výrobci prohlížečů a v podstatě celý svět tak se klidně "tvé standardy" naučím a budu je akceptovat. Dokud, ale budeš jen kritizovat na lokálním webu a diskusi tak svět nezměníš. ;o)

V HTML 4 ano. Ten druhý by měl vypadat jako <script//
Ano už jsem pochpil o co šlo. To byla má neznalost, myslím, že jsem to již vysvětlil.

Však ona ji používá majoritní skupina. Odjakživa
Jen na tvém webu ( snad jedné nebo dvou tvých oveček) jsem viděl, že by zdroj neobsahoval head atp. (samozřejmě teď nepočítám weby naprostých začátečníků, kteří sotvá ví co je to html). Takže nepoužívá, co vidím zahraniční weby tak spousta z nich a to i uznávaných profíků jede jak n html tak xhtml.

To ty jsi v té osmiprocentní menšině, co bezostyšně porušuje HTML 4. Měl by ses bát více než já
Nebojím, nebojím, protože stejně jako v tvém případě bude v budoucích verzích na 95% dodržena zpětná kompatibilita a i tk než tato situace nastane tak již bude zřejmě čas změnit design. Psal jsem to spíše jako příklad než argument.

Hm. Dobře. Musíš mít pět prohlížečů kvůli nekompatibilním CSS interpretacím. Co by se změnilo, kdyby 100 % webů mělo validní HTML?
Já myslím, že by mi stačil jen jeden prohlížeč a to ten, který bych si vybral podle toho jaké má funkce né podle toho jak zobrazuje.

Když budou prohlížeče..
Přečetl jsem tu větu asi 4x, ale nepochopil jsem co tím myslíš ;o)))

Staň se tou hybnou silou, přejdi na něj
Jsem "stádová" ovce. Dělám weby tak, aby je mohlo používat co nejvíce lidí, protože čím víc lidí si bude moci zobrazit můj obchod tím víc lidí nakoupí a tím dřív se ze mě stane milionář :-D
RPG
Profil
quinux
PS. příště si na takové vtipy dávej pozor, protože mě ten tvůj příspěvek docela urazil :o/
Možná ti to uniklo, ale přesně o to mi šlo :o).

ale je snad někdo jiný kdo má šanci na tom něco změnit
Ani konsorcium nemá šanci. Dokud nebude Tim stát nad uživateli se samopalem v rukou, vždy to bude záviset především na uživatelích, webmasterech, webdesignerech a podobných individuích, trávících u PC více času, nežli je zdrávo. Dokud bude volnost, vždy se najde někdo, kdo specifikace respektovat nebude. Tu volnost, možnost volby, naštěstí máme. Zatím.

Jen na tvém webu ( snad jedné nebo dvou tvých oveček) jsem viděl, že by zdroj neobsahoval head atp.
V tomhle případě vůbec nejde o to, co vidíš ty. Tady jde především o parser. Který s tím nemá problémy.
HeWeR
Profil
quinux
…tak se klidně "tvé standardy" naučím
Možná sis toho nevšiml, ale Chamurappi žádné své standardy nemá. Je snad na jeho webu nějáká Chamurappiho specifikace™?

To jen tak na okraj…

RPG
Tu volnost naštěstí máme. Zatím.
Zatím? My tu volnost někdy mít nebudeme?! Zdá se mi to, a nebo by potom šel celý internet do háje?
RPG
Profil
HeWeR
Zatím? My tu volnost někdy mít nebudeme?!
Nemohu tvrdit, že ano, ale nemohu ani tvrdit, že ne. Vše má své hranice. Kromě lidské blbosti.

Zdá se mi to, a nebo by potom šel celý internet do háje?
Z pohledu průměrného člověka... ano.
quinux
Profil
RPG
Možná ti to uniklo, ale přesně o to mi šlo :o).
Mám se k tomu vyjadřovat nebo jsi pochopil, že se chováš jako dítě?

Ani konsorcium nemá šanci.
Ale má. Vždy budou nějací odpůrci, ale časem si i ti zvyknou. Hlavně záleží na tom jak se k tomu postaví trh.

V tomhle případě vůbec nejde o to, co vidíš ty
Víš o čem jsme mluvili?

HeWeR
Možná sis toho nevšiml, ale Chamurappi žádné své
Přečti si o čem jsme mluvili a pak komentuj.
HeWeR
Profil
quinux
Přečti si o čem jsme mluvili a pak komentuj., Víš o čem jsme mluvili?
Stačilo by mi, kdybys TY četl (a vnímal) to, o čem mluvím JÁ s tebou.

Nebo by stačilo, kdyby ses zamyslel nad vším co ti tu bylo řečeno, kdyby sis to 3x přečetl a hlavně kdybys VNÍMAL. Potom by v tvém mozku nastala chemická reakce zvaná přemýšlení a možná (světe div se) bys pochopil o čem tady mluvíme.

Ale má. Vždy budou nějací odpůrci, ale časem si i ti zvyknou.
Nezvyknou. Odpůrci si nemůžou zvyknout - od toho jsou odpůrci. A kdybys vykonal věci, které popisuji v druhém odstavci, zjistil bys, že to není o odpůrcích, ale o uživatelích, webdesignérech a prohlížečích. Takže zvyknout by si museli v prvé řadě všichni webdesignéři, potom uživatelé, potom prohlížeče, a potom teprve odpůrci.

Hlavně záleží na tom jak se k tomu postaví trh.
Trh se k tomu postavil. Ano, to trh je ona zázračná síla, která jde proti W3C.
quinux
Profil
HeWeR
Stačilo by mi, kdybys TY četl (a vnímal) to, o čem mluvím JÁ s tebou.
Měl bys udělat nejdříve totéž.

Nezvyknou. Odpůrci si nemůžou zvyknout .. webdesignéři, potom uživatelé, potom prohlížeče
Webdesinéři pokud vím tak většinou dělají podle specifikace (ano neříkám, že 100% podle ní), uživatelé si nemají na co zvykat, je nezajímá jak je ta stránka vytvořena, je zajímá její obsah, prohlížeče si více méně zvykají.

Trh se k tomu postavil. Ano, to trh je ona zázračná síla, která jde proti W3C.
Hmm a kolik klientů máš? Já vidím, že čím dál více klientů požaduje validní stránky ať již podle HTML nebo XHTML. Takže bych neřekl, že trh jde proti W3C. Dále http://www.blindfriendly.cz/doc/bfw.php#kap2.11 , http://www.micr.cz/files/1588/BP_web.htm#32 neřek bych, že trh jde proti W3C.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0