« 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Autor Zpráva
Dmagician
Profil
<i>, <em>, <cite>, <var>, <dfn> -- všechny se vykreslí stejně, všechny mají stejnou strukturu. Taky bys je všechny zrušil? ;-)

Myslim ze toto je krasna otazka do IQ testu.. najdite prvky ktore sem nepatria (z hladiska popisu textoveho dokumentu a z hladiska obsahu ktory medzi ne vlozime)

<i> - italics - nepatri (prezentacna vrstva)
<em> Defines emphasized text - patri
<cite> citation - patri
<var> - variable - patri (oznacuje v texte nazov premennej)
<dfn> - definition term - tento tag je diskutabilny, kedze definicia v nom zatvorena nie je popisana. (popis sa da dat napr. do atirbutu title) - proste.. je to zvyraznenie casti textu ktory sa v nom dalej asi vysvetluje.. ale na to asi kludne staci <em> (a v pripade ze je vysvetlenie parovane tak definition list)
<ul><li> - odrazkovy zoznam - patri
<menu><li> - menu zoznam - do textoveho dokumentui by som ho nedal.. ale v interaktivnej web stranke ma svoj vyznam - takze nepatri
Dmagician
Profil
Dmagician
"Nikdy nebol zruseny pretoze ho prehliadace este stale podporuju"
Nehovoríme o implementácii. On nebol nikdy vyradený z doporučenia.


Deprecated od verzie HTML 4.0 .
Dmagician
Profil
Dmagician
"naco ju voobec vymyslali ked ju teraz rusia"
jen technická - "oni" [wc3] ji nevymysleli.


to bola snaha o nadlahcenie.. ;-)
HeWeR
Profil
Dmagician
V menu z hladiska semantiky nema <h3> co hladat, kde si nasiel ze tam moze byt?
Nikde jsem to nanašel. Napadlo mě to samotného. Sleduj: který zápis ti připadá sémantičtější?

<div id="menu">
<h3>Napis menu</h3>
<menu>
<ul>pes</ul>
</menu>
</div>

nebo

<menu>
<h3>Napis menu</h3>
<ul>pes</ul>
</menu>

Minimálně ušetříš jeden div a jednu třídu. Dále onen nadpis menu bude mít odsazení stejné jako položky v menu. A hlavně: prohlížeče s tím nemají sebemenší problém. Zdá se mi to (neříkám, že mám pravdu) lepší.

Predpokladam ze ani vyhladavace mu neprikladaju o nic vacsii vyznam ako odrazkovemu zoznamu s odkazmi.
Dokážu si vyhledávače živě představit ve spolupráci s <menu>. Budiž mu země lehká.

quinux
Nebudu dodržovat něco co by mě připravilo o 80% návštěvníku.
Výborně. Právě si jinými slovy řekl: "striktně dodržovat specifikaci je v tutu chvíli zbytečné". A já dodávám: "tento stav tady zůstane hodně dlouho".
jozob
Profil
Dmagician
Ešte k <h3> vo vnútri <menu>...

Konzorcium v XHTML2 urobilo z hľadiska sémantiky presne to isté, keď do obsahu elementu <nl> pridalo element <label>, ktorý je navyše povinný.
Dmagician
Profil
HeWeR
který zápis ti připadá sémantičtější?

<h3> nemoze byt zavrety v menu.. samozrjeme chapem co mas na mysli. Potom sa to da lahko v css ostylovat tak aby <h3> v menu malo svoj vlastny styl. Ale H3 tam nemoze byt. Do <menu> sa da zavriet iba <li> alebo dalsie <menu> ... takze by som to asi napisal takto

<menu>
<li>Doporucujeme
<menu>
<li>pes</li>
<li>macka</li>
<li>ovca </li>
<li>krava </li>
</menu>
</li>
</menu>

a potom prvu uroven ostyloval inak ako druhu.. pripadne dal to <h3> do prvej urovne.. a <a> tagy do druhej urovne.

Predpokladam ze ani vyhladavace mu neprikladaju o nic vacsii vyznam ako odrazkovemu zoznamu s odkazmi.
Dokážu si vyhledávače živě představit ve spolupráci s <menu>. Budiž mu země lehká.


Aj ja. Na tomto sa kludne zhodneme.
jozob
Profil
Dmagician
"samozrjeme chapem co mas na mysli"
Mne to tak nepripadá.
Timy
Profil
Dmagician
"Do <menu> sa da zavriet iba <li> alebo dalsie <menu>"
Nedá.
Dmagician
Profil

Dmagician
Ešte k <h3> vo vnútri <menu>...

Konzorcium v XHTML2 urobilo z hľadiska sémantiky presne to isté, keď do obsahu elementu <nl> pridalo element <label>, ktorý je navyše povinný.


V strukture menu zoznamu sa da pouzit tag <li> alebo vnorit tag <menu>. <h3> tam nepatri.

Co sa tyka tejto novo navrhovanej struktury.. ta je z hladiska semantiky logicka. Navigacny zoznam ma svoju "menovku". Fajn. To je vyuzitelne.
quinux
Profil
HeWeR
Výborně. Právě si jinými slovy řekl: "striktně dodržovat specifikaci je v tutu chvíli zbytečné". A já dodávám: "tento stav tady zůstane hodně dlouho".
Neřekl jsem "zbytečné". Samozřejmě, že nebudu dodržovat něco co by mi mohlo uškodit, ale neříkám, že kvůli jedné chybě (ne nerozpitvávej kolik těch chyb je) zahodím celou specifikaci. Prostě dodržuji specifikaci a doporučuji dodržovat specifikaci v mezích, které nepoškozují mě a uživatele.
Dmagician
Profil
Dmagician
"Do <menu> sa da zavriet iba <li> alebo dalsie <menu>"
Nedá.


Poznas browser ktory by to zobrazoval inak ako odrazkovy zoznam? Aby som to upresnil. Povodna predstava bola ze "lists cannnot be nested". Browsery to uvolnili. Predpokladam ze vsetky zobrazia nestovane <menu> presne tak isto ako ostatne zoznamy.
jozob
Profil
Dmagician
"Poznas browser ktory by to zobrazoval inak ako odrazkovy zoznam?"
Poznáš browser, ktorý by zobrazoval <h3> v elemente <menu> nesprávne?
(je to úplne totožná situácia -- vnorovanie elementov <menu> je zakázané v DTD)
Dmagician
Profil
Dmagician
"Poznas browser ktory by to zobrazoval inak ako odrazkovy zoznam?"
Poznáš browser, ktorý by zobrazoval <h3> v elemente <menu> nesprávne?
(je to úplne totožná situácia -- vnorovanie elementov <menu> je zakázané v DTD)


Suhlasim. Bohuzial je tam tych zakazov na menu omnoho viac. Zakazuju sa v nich block elementy (aj keby boli zatvorene v LI) takze moj priklad je tiez nefunkcny. Ostava prejst na UL/LI ktory nema taketo obmedzenia. Alebo to robit napriek W3C a tym padom je aj hewer-ovo riesenie pouzitelne.. pretoze ked uz porusis jedno pravidlo mozes kludne porusit aj dalsie. Coz ma privadza nazad k tomu ze najlepsi sposob ako sa tomu vyhnut je pozuivat univerzalnejsi UL/LI
Timy
Profil
Dmagician
"Predpokladam ze vsetky zobrazia nestovane <menu> presne tak isto ako ostatne zoznamy."
Předpokládáš špatně :o). Zkus si to. Jinak mi šlo o to, že je to zakázané. Prohlížeč sežere všechno.
Dmagician
Profil
Timy

Dmagician
"Predpokladam ze vsetky zobrazia nestovane <menu> presne tak isto ako ostatne zoznamy."
Předpokládáš špatně :o). Zkus si to. Jinak mi šlo o to, že je to zakázané. Prohlížeč sežere všechno.


Ano je to zakazane. Cital som na w3.org ze menu ma byt jedno urovnove, ze sa nema vnarat a ze sa v <li> tagoch nemaju nachadzat block elementy. Takze v podstate ten tag spravili uplne nepouzitelny. Ale tiez som cital ze sa zoznamy nemozu nestovat.. neskor im to akosi uz nevadilo ale velmi rychlo odporucili nepouzivat <menu> a <dir> a vsetko nechali na <ul><li>. Neostava ma nic ine len dat za pravdu chamurapimu v tom ze je toto spravanie nelogicke.

Lenze, v dnesnej situacii.. sa mi bez <menu> tagu zije celkom v pohode.. a myslim ze <nl> +<label> nakoniec v buducnosti tento chybajuci semanticky prvok zasa vratia tam odkial ho w3c vystrnadilo...

dovtedy mi neostava nic ine ako robit viac urovnove menu pomocou nested UL / LI
jozob
Profil
Dmagician
"myslim ze <nl> +<label> nakoniec v buducnosti tento chybajuci semanticky prvok zasa vratia tam odkial ho w3c vystrnadilo"
Pred chvíľou sme sa o tom bavili s Derom. Snáď ma nezabije za malú citáciu:
"Až půjdu do důchodu, tak řeknu mladým, že oni se třeba dočkají."
Dmagician
Profil
Dmagician
"myslim ze <nl> +<label> nakoniec v buducnosti tento chybajuci semanticky prvok zasa vratia tam odkial ho w3c vystrnadilo"
Pred chvíľou sme sa o tom bavili s Derom. Snáď ma nezabije za malú citáciu:
"Až půjdu do důchodu, tak řeknu mladým, že oni se třeba dočkají."


Bolo by od Dera mile keby sa namiesto vykecavania na ICQ zucastvnoval tejto diskusie. ;-)

Ale inak co sa tyka toho dochodku. Ved od prveho browsera prebehlo len nejakych cca 14 rokov a celkovo sa web vyvija nejakych 25-26... ta rychlost zmien je strasne hekticka a tak nepochybujem o tom ze sa toho dozijem este aj ja... ;-)))
Timy
Profil
Dmagician
"Ved od prveho browsera prebehlo len nejakych cca 14 rokov"
Vo fous víc
Chamurappi
Profil
Nedávno jsem se o perspektivách <menu> vyjadřoval i jinde.


Reaguji na Dmagiciana:
dokazem si ale najst dovody, preco mi chybat nebude
Důvody zajisté najdeš, ale to, že tě specifikace nepříliš vhodným způsobem omezila, je fakt.

Je to pekny vyznamovy prvok, ale to ze bol zruseny rozhodne to nie je pre mna dovod nepouzivat xhtml.
V XHTML jsou přesně stejné elementy jako v HTML, žádný zrušen nebyl. Je to důvod nepoužívat Strict DTD. Jeden z vícero důvodů.

v menu z hladiska semantiky nema <h3> co hladat, kde si nasiel ze tam moze byt?
Určitě jsi již na nějakém webu viděl nějak nadepsané menu.
HeWeR říká, že ho to jen tak samotného napadlo. A není sám. Já na Webylonu mám <h2> v <menu> už tři měsíce.

Ještě ti můžu dát jeden případ, kdy pravidla konsorcia sémanticky omezují: nedovolují element <listing> pro výpis kódu, nutí mě sahat po prezentačním <pre>. A <listing> v prohlížečích funguje, i když je na černé listině konsorcia mnohem déle než <menu>.

a myslim ze <nl> + <label> nakoniec v buducnosti tento chybajuci semanticky prvok zasa vratia tam odkial ho w3c vystrnadilo
Spíš je pravděpodobné, že konsorcium adoptuje „konkurenční“ HTML 5, v němž <menu> zůstává. Chce-li si udržet vliv, nemá příliš na výběr, XHTML 2 totiž táhne ke dnu stoprocentní zpětná nekompatibilita s XHTML 1, které se již samo topí z obdobného důvodu.

Ved od prveho browsera prebehlo len nejakych cca 14 rokov a celkovo sa web vyvija nejakych 25-26
Jen historická připomínka: uběhlo roků 16 a počátek WWW je definován vznikem prvního prohlížeče, který se jmenoval WorldWideWeb.


Reaguji na quinuxe:
Přivlastnil sis věty, které jsem napsal já.
Nejen ty. Většina těch vět nebyla moje. Vždyť jsem psal, že proházíme role.

Asi to nebylo moc vhodné, ale tomuto vláknu to už neublížilo. Všiml jsem si, že s každou citací reakce na citaci zapomínáme předchozí kontext, takže pak řešíme něco úplně jiného.

Zkusím kontext připomenout:
Zpočátku jsi zde prezentoval názor, že standardy by se dodržovat měly. Že stránky by se na chyby prohlížečů spoléhat neměly, aby umožnily vývoj směrem k úplnému souladu implementací se specifikací -- chtěls ladit jen pro jeden prohlížeč, který by byl kompatibilní se všemi ostatními, a cestou k tomu dle tebe má být stoprocentní dodržování specifikací ze strany autorů stránek. Říkals také, že bohužel kvůli kompatibilitě s chybujícími staršími prohlížeči je třeba někdy specifikaci porušit a vyslovils nepravděpodobnou domněnku, že proto ji porušuje Google. -- Pochopil jsem tě správně?

Ano spoléhám [na ignorování lomítka] a dělá to tak spousta lidí.
Spousta lidí vynechává <!doctype>, spousta lidí nepíše atribut alt, spousta lidí kříží elementy. Nedodržují standardy, ano? Je to špatné? Měli by standardy dodržovat?

Ano samozřejmě, ale dodržovat v rámci možností.
Takže ti lidé zmínění výše mají možnost doplnit <!doctype>, dopsat atribut alt, přerovnat elementy -- mají možnost dodržovat stoprocentně specifikaci. Případů, kdy je rozšířené prohlížeče nutí doporučení bohužel porušit, je skutečně velmi málo. Co přesně brání v dodržování tobě?

Nebudu dodržovat něco co by mě připravilo o 80 % návštěvníků.
Smažeš-li lomítka z prázdných elementů, tak o 80 % návštěvníků nepřijdeš. Žádný z prohlížečů tě nenutí k tomu, abys porušoval HTML 4, tak proč ho porušuješ? Stejně jako ti s překříženými elementy máš možnost svoji chybu jednoduše napravit takovým způsobem, že to návštěvník nepostřehne.

Lékař by taky nedodržel hygienu, kdyby věděl, že jedině jeho okamžitý zásah ti zachrání život. ;o)
Kdyby ji nedodržel bezdůvodně a ohrozil tak pacientův život, asi bys ho nehájil. Ale bavme se o webdesignu, ne o lékařích.

teď nastává otázka, zdali je tato povinost ve specifikaci správná nebo chybná. Myslím, že parsery neexistují jen v prohlížečích, ale najdou se v mnoha aplikacích a teď je otázka: domýšlí si tam něco?
Ano, neboť jde o fixní hodnoty atributů v DTD. Lépe řečeno: Domýšlí si je každý XML procesor (parser), který DTD čte, což číst nemusí a procesory v XHTML prohlížečích většinou zcela legitimně na DTD kašlou. Takže pokud tam prohlížeč atribut vidí, je to správně, a pokud ho tam nevidí, je to také správně.

Domýšlí si něco parser XSL (XML), ano jak psal Chamurappi, ale "domýšlí" si nějaké spíše defaultní hodnoty, ale ve chvíly kdy já neuzavřu nějaký tag tak vyhodí chybu
Pojem „domýšlení“ je dost pitomý. Probouzí úvahy „prohlížeč není domýšleč“, „měl by vůbec myslet?“
Nejde o myšlení, ale o jasná pravidla (to už jsem říkal). XSL transformace nejsou dobrý příklad, ty nemívají DTD nikdy (=> nejsou validní). Zůstaňme u toho XHTML 1.1, tam tedy jde o „nějaké spíše defaultní hodnoty“. Zrovna tak jsou v HTML „defaultní značky“. Nikoliv svévolně dovymyšlené, ale implicitně dosazené. Dosazuje se </li>, dosazuje se </html>, dosazuje se <tbody>, dosazuje se <head>. Není chybou je (v HTML dokumentu) vynechat ani podle konsorcia.
Abych připomněl, o čem jsme mluvili: U (ne)povinnosti atributu type elementu <style> o tohle implicitní dosazování nejde. Jde o předpoklad, který musí učinit sám prohlížeč, nikoliv parser. Pokud předpokládá „text/css“, je zbytečné type psát.
Dmagician
Profil
Dmagician
"Ved od prveho browsera prebehlo len nejakych cca 14 rokov"
Vo fous víc


Mal som samozrejme na mysli prvy bezne dostupny ... Mosaic.
Dmagician
Profil
chamurapi
„Je to pekny vyznamovy prvok, ale to ze bol zruseny rozhodne to nie je pre mna dovod nepouzivat xhtml.“
V XHTML jsou přesně stejné elementy jako v HTML, žádný zrušen nebyl. Je to důvod nepoužívat Strict DTD. Jeden z vícero důvodů.


- Ked hovorim XTHML vzdy myslim Strict. To len pre buduce debaty upresnujem. Transitional nepouzivam nikdy, pripada mi nelogicke ze vobec nieco take existuje. To uz radsej HTML 4.01 strict.

- Ja by som <h1>-<h6> nedal. Ani medzi <ul> a <li> ho nepcham.. nema tam co hladat. Do <li></li> by som <h1>-<h6> tag mozno vopchal (ale nikdy som to este nepotreboval takze ani neviem ci to nie je nahodou tiez zakazane)..

Ještě ti můžu dát jeden případ, kdy pravidla konsorcia sémanticky omezují: nedovolují element <listing> pro výpis kódu, nutí mě sahat po prezentačním <pre>. A <listing> v prohlížečích funguje, i když je na černé listině konsorcia mnohem déle než <menu>.

- ano uvazoval som nad niecim podobnym a dospel som k nazoru, ze pokial ten <label> v buducnsti nebude vadit starsim verziam browserov tak by sa to dalo riesit aj takto. Ale inak je mi to dost jedno. Jedno aj druhe riesenie bude totiz riesit rozlisenie medzi textovym odrazkovym zoznamom a navigacnym odrazkovym zoznamom.

O tom browseri. Ako som uz spominal, islo o Mosaic. Prvy volne dostupny webovy prehliadac. Amen.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dmagiciana:
Od prvního Mosaicu uběhlo let 13 a zdaleka to nebyl první volně dostupný prohlížeč. Dokonce to nebyl ani první prohlížeč s obrázky, jak se často říká. Byla to pouze hvězda své doby, stejně jako později Netscape.

ta rychlost zmien je strasne hekticka
Hlavní značkovací jazyk pro publikování je devět let zatuhlý, od vydání posledního doporučení CSS uběhlo také již osm let a většina návštěvníků užívá pět let staré vykreslovací jádro. Zase tak hektická doba není.

Ked hovorim XTHML vzdy myslim Strict. To len pre buduce debaty upresnujem.
Strict je jen DTD, ta zajímá jen validátory. Není to jiná verze jazyka. Když řeknu, že <font> v XHTML je, nemusím dodávat, že „je jen v Transitional“, protože jazyk je identifikován jmenným prostorem, nikoliv definicí typu dokumentu.

Transitional nepouzivam nikdy, pripada mi nelogicke ze vobec nieco take existuje. To uz radsej HTML 4.01 strict.
Mně zase připadá nelogické, že existuje Strict. Přečti si ten odkázaný článek. Dvě třetiny prezentačních elementů ve Strict DTD stejně jsou a smysl dělení Transitional vs. Strict W3C popřelo, když prohlásilo, že XHTML 2 na Strict nenavazuje.

ano uvazoval som nad niecim podobnym a dospel som k nazoru, ze pokial ten <label> v buducnsti nebude vadit starsim verziam browserov tak by sa to dalo riesit aj takto
Teď nerozumím, na co reaguješ. Cituješ tam má slova o <listing>u a mluvíš o <label>u.
Je snad řeč o <label>u jakožto nadpisu navigačního seznamu z XHTML 2?
Dmagician
Profil
Chamurapi
eaguji na Dmagiciana:
Od prvního Mosaicu uběhlo let 13 a zdaleka to nebyl první volně dostupný prohlížeč. Dokonce to nebyl ani první prohlížeč s obrázky, jak se často říká. Byla to pouze hvězda své doby, stejně jako později Netscape


Chamurapi: cca = circa = priblizne. Takze ked napisem cca 14 tak to moze byt aj 13 alebo 15. Je az neuveritelne na akych blbostiach sa dokazes vyzivat. Ano Dero viem.. nemam robit invektivy ale mna proste tento absurdny pristup dokonalej hlbkovej debaty drazdi ;-)

„ta rychlost zmien je strasne hekticka“
Hlavní značkovací jazyk pro publikování je devět let zatuhlý, od vydání posledního doporučení CSS uběhlo také již osm let a většina návštěvníků užívá pět let staré vykreslovací jádro. Zase tak hektická doba není.

To neznamena ze budu z nas dochodcovia (ako spominal Dero) kym to implementuju. ;-))

„Transitional nepouzivam nikdy, pripada mi nelogicke ze vobec nieco take existuje. To uz radsej HTML 4.01 strict.“
Mně zase připadá nelogické, že existuje Strict. Přečti si ten odkázaný článek. Dvě třetiny prezentačních elementů ve Strict DTD stejně jsou a smysl dělení Transitional vs. Strict W3C popřelo, když prohlásilo, že XHTML 2 na Strict nenavazuje.


Nemam dovod, viem akym sposobom pises. Ide o to ze ja pisem v STRICT s tym co mam poruke. Podobne to bude aj v pripade ineho standardu. Vobec mi nevadi predstava ze by XHTML 2 urobilo hrubu ciaru. Pokial to bude znamenat skvalitnenie prace.

„ano uvazoval som nad niecim podobnym a dospel som k nazoru, ze pokial ten <label> v buducnsti nebude vadit starsim verziam browserov tak by sa to dalo riesit aj takto“
Teď nerozumím, na co reaguješ. Cituješ tam má slova o <listing>u a mluvíš o <label>u.
Je snad řeč o <label>u jakožto nadpisu navigačního seznamu z XHTML 2?


Reagoval som na moznost toho ze by sa ponechal tag <menu>. Ale asi som mylne predpokladal, ze v 5.0 by priniesol nejake jeho vylepsenie (trebars ten <label> ako v pripade <nl>+<label>. Prepac za nezrozumitelnost.
quinux
Profil
Chamurappi
Zpočátku jsi zde prezentoval názor, že standardy by se dodržovat měly
Já ho prezentuji pořád, ty si ale myslíš, že ne. Mám, ale pocit, že v mém posledním příspěvku jsem to vysvětlil HeWeRovi dost pochopitelně.


XSL transformace nejsou dobrý příklad..
Já jsem chtěl, abysme se pobavili jestli parser všeobecně má něco domýšlet. Ano? Nebavme se teď vůbec o parserech pro web, ale parserech všeobecně a zdali je bžné, že si ony něco "domýšlí". Ale nemám namysli doplňování defaultních hodnot, jako např. když není uvedeno kódovaní tak použij výchozí.
jozob
Profil
quinux
Myslím, že debata začala tým atribútom type v elemente <style>. Uviedol by som podobný príklad. Píšeš do odkazov atribút type? Predpokladám, že nie.

Dmagician
"Je az neuveritelne na akych blbostiach sa dokazes vyzivat"
Chamurappi hovorí vecne. Neviem aký maš problém (zase).

"To neznamena ze budu z nas dochodcovia (ako spominal Dero) kym to implementuju"
Len či ho vôbec implementujú.

"Ale asi som mylne predpokladal, ze v 5.0 by priniesol nejake jeho vylepsenie (trebars ten <label> ako v pripade <nl>+<label>"
Tu nevidím žiaden problém. Implementácia už je = v prehliadačoch funguje <hx> spoľahlivo. Stačí to len zapísať do DTD.
<!ELEMENT MENU - - (LI|%heading)+ -- a máš po starostiach -- >
quinux
Profil
jozob
Myslím, že debata začala tým atribútom type v elemente <style>. Uviedol by som podobný príklad. Píšeš do odkazov atribút type? Predpokladám, že nie.
Tím si již nejsem jist a hleat se mi to nechce ;o)
Do odkazů myslíš jako jestli píšu <style type="text/css">? Chápu správně? Ne nepíšu, styly definuji vždy externě takže tag <style> nepoužívám ;o)
jozob
Profil
quinux
"Chápu správně?"
Nie, mal som na mysli atribút type v elemente <a>.
<a type="text/html" href="subor.html">odkaz</a>
quinux
Profil
jozob
Aha, tak to se přiznám vůbec nevím, že by se mělo psát ;o) Ostatně ani nevím, že bych to v nějaké knize či na nějakém webu viděl.
Dmagician
Profil
jozob
Dmagician
"Je az neuveritelne na akych blbostiach sa dokazes vyzivat"
Chamurappi hovorí vecne. Neviem aký maš problém (zase).


Nie. Nemam problem pomenovať spravanie ktore sa mi nepaci, podobne ako viackrat v tvojom pripade.

"To neznamena ze budu z nas dochodcovia (ako spominal Dero) kym to implementuju"
Len či ho vôbec implementujú.


Mne to zatial nechyba. Ako som uz spominal pouzivam<ul><li>. Takze pockam ako sa to vyvinie. Urcite sa to nejako vyvrbi. Zatial ten pokrok vzdy priniesol iba uzitok a kvalitnejsi vystup.

"Ale asi som mylne predpokladal, ze v 5.0 by priniesol nejake jeho vylepsenie (trebars ten <label> ako v pripade <nl>+<label>"
Tu nevidím žiaden problém. Implementácia už je = v prehliadačoch funguje <hx> spoľahlivo. Stačí to len zapísať do DTD.
<!ELEMENT MENU - - (LI|%heading)+ -- a máš po starostiach -- >


Z hladiska gramatiky mozno ano, ale toto je presne ten typ vylepsovania ktory nemusim. Do vnutra <li></li> kludne moze ist.. ale ako rovnocenny prvok pre <li> to mi pripada chore.. to zrovna mozme odrazkovy zoznam zostavovit z hocakeho tagu co mame poruke.
jozob
Profil
quinux
Nie je to povinný atribút. A práve o to ide. Rovnako by nemusel byť povinný atribút type v elemente <style>. Keby som si musel vybrať z dvoch elementov (<style> a <a>), kde bude atribút type povinný, vybral by som si <a>.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0