Autor Zpráva
Acci
Profil
Proč když neuvedu XML prolog u XHTML 1.0 Strict s kódováním UTF-8 (tedy ho uvádět nemusím), ukáže mi validátor CSS chybu, že chybý XML prolog a že si mám nejprve zvalidovat XML soubor. Ten je ale OK (bez chyb)
Vít Dlouhý
Profil
Pokud vím, tak XML prolog uvést musíte, jedná-li se ale o stránku s kódováním UTF-8, lze vynechat položku ENCODING.
Webspy
Profil
a proč CSS validátor ? snad (X)HTML validátor, nebo ne ?
Acci
Profil
Webspy
Ne, když chci totiž zvalidovat CSS, tak mi to napíše chybu:

Please, validate your XML document first!
Line 1
Column 1
Content is not allowed in prolog.


Pokud ale zvaliduju XHTML dokumet, je to v pohodě.
mat
Profil
zvaliduj si css tak, že zadej do formuláře přímo soubor css - např. máš web www.nnn.cz a používáš css soubor style_nnn.css, tak napiš do formuláře www.nnn.cz/style_nnn.css - pak ti to půjde zcela určitě.
A k prologu xml - až se nebude IE 6 přepínat při jeho použití do režimu quirk, bude to docela fajn.
Raven
Profil *
Ehm mate to, co říkáte je absurdní. Kdyby se IE nepřepínalo do quirk modu, tak musím jak blbec ošetřovat různé verze IE, takhle mi stačí, že použiji child selector a je vyřízeno. Naopak je to mnohem lepší, že se IE6 přepne do režimu podobného těm starým IE.
mat
Profil
absurdní... to zní skoro jako nesmyslné... - proč? Je lepší váš (tvůj) /můžeme si tykat, jestli je ti kolem třicítky ...:)/ přístup nebo přístup, kdy budu chtít, aby i nejrozšířenější prohlížeč (IE 6) zobrazoval stránky podle w3c, tedy podle standardů a ve standardním režimu? Nejsem žádný dogmatik, ale to, že IE 6 začne blbě počítat box-model atd., za mnohem lepší nepovažuju...
llook
Profil
mat: Raven má asi na mysli to, že dokud je potřeba stránky ošetřit i pro IE5, tak není standards compliance mód v IE6 žádným přínosem. Tak jako tak jsou potřeba podtržítka, matrjošky, nebo zmíněný child selector.
Yuhů
Profil
sice utíkáme od tématu, ale jak přicházejí novější prohlížeče, standardní mód v Exploreru přináší čím dál tím více výhod. Kromě llookem výše zmíněných postupů se totiž dá hackovat zpětným lomítkem a to je pak pohodička bez matrjošek a podtržítek.

Na validaci CSS doporučuju asi upravit HTML zdroj, pak zvalidovat CSS a pak zase zpět vrátit původní HTML.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0