Autor Zpráva
GORBY
Profil
Dobrý den,
potřebuji opravit validitu svého e-shopu www.gorby.cz Poradíte mi prosím jak na to? Jsem úplný laik a nevím si rady. Omlouvám se za uvedení adresy - klidně ho odstraňte - jen mi prosím někdo poraďte. Děkuji!
Joker
Profil
GORBY
Tohle by se mělo dát do zvláštního vlákna, nesouvisí to s původním dotazem.
Moderátor Mistr: Provedeno.


K webu:
Stručně řečeno, problémy toho kódu jsou:
- Tuny nadbytečných HTML prvků... Validitě to sice až tak nevadí, ale vadí to přehlednosti kódu (případně rychlosti načítání a zpracování, i když obvykle nebude rozdíl výrazný).
- Prvky použité na místech, kde nejsou dovolené, například formulář v buňce tabulky
- Neuzavírání atributů do uvozovek, což způsobuje další chybové hlášky
...plus použití neexistujícího prvku <http> v části kódu, která je vůbec sama o sobě perla:
<P align=center><HTTP: size="3" gorbyb.gif<FONT registrace-do-katalogu.mefistofeles.cz><FONT face="Comic Sans MS" color=#8b4513 size=3></FONT></FONT></P><FONT color=#8b4513>
<HR><P align=center><HTTP: size="3" gorbyb.gif<FONT registrace-do-katalogu.mefistofeles.cz><FONT face="Comic Sans MS" color=#8b4513 size=3></FONT></FONT></P><FONT color=#8b4513>
</FONT></FONT></DIV>

Ví někdo, co tímhle chtěl básník říci?
panther
Profil
GORBY
Jsem úplný laik a nevím si rady
A zkoušel jsi český validátor? Popisy chyb jsou zřejmé, snadno je najdeš.
shaggy
Profil
GORBY
Ja ti nepomôžem "opraviť validitu" tvojho e-shopu, ale pomôžem ti vychytať jeho použiteľnosť. Ľuďom je validita ukradnutá, ak však bude tvoj shop nepoužiteľný, tak ti tam nič nekúpia.

1. odstráň tých nezmyselných 66 "mini" bannerov z pätičky, vyzerá to otrasne (děsivě),
2. podčiarkni odkazy, text ktorý nie je odkaz nikdy nepodčiarkuj! Napríklad by mi vôbec nenapadlo, že KONTAKTNÍ FORMULÁŘ v ľavom stĺpci dole je odkaz,
3. vyhoď zbytočnosti zo stránky - úvodný text "Vítejte v internetovém obchodě GORBY.cz..." (ten naozaj nikoho nezaujíma), a jednotlivé akčné ponuky zmenši na veľkosť bannera, aby návštevník bez scrollovania stránky videl ponuku (produkty) tvojho e-shopu.

+ ak máš pocit, že nehovorím k téme, tak môj príspevok ignoruj.
Hitman
Profil
shaggy
Hodnotí/hodnotilo se jinde.
GORBY
Profil
shaggy

Díky i za Tvůj názor.
mini bannery jsou od e-shopů, které mají naoplátku umístněný můj banner .

Je to opravdu tak hrozné?

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ je daný adminami serveru - já s nastavením e-shopu nemohu hnout.

Tu úvodní stránku chci předělat, aby se dalo rovnou prokliknout do jednotlivých kategorií.

Žádný názor neignoruji! Jsem ráda, za každý podnět, jak e-shop vylepšit.
shaggy
Profil
Hitman
Ospravedlňujem sa, všimol som si túto tému ako prvú.

GORBY
Len som chcel ukázať, že validita je pre zákazníkov nepodstatná - dôležité je, aby sa zobrazovali správne vo všetkých prehliadačoch.
Skús sa skontaktovať s niekym, kto môže meniť tie nastavenia, aby odstránil aspoň tie základné nedostatky.
GORBY
Profil
shaggy
To, že validita stránek je zákazníkům ukradená, je mi jasné, ale mně se nezobrazije všechno zboží v různých vyhledávačích - a to mi dost vadí

Moderátor Mistr: Jen tip pro příště - pokud budeš chtít na někoho reagovat, stačí klepnout na jeho jméno v levém sloupečku. Samo se překopíruje do políčka pro vpisování textu příspěvku.

Není třeba citovat celé příspěvky. Pokud budeš chtít na něco konkrétně reagovat, stačí tuto část označit myší a vpravo klepnout na Citovat. Bude to vypadat podobně jako příspěvek kolegy panthera, který to provedl správně.

Tvůj způsob, kdy sem cituješ celé příspěvky, jen (s ohledem na množství citovaného textu) znepřehledňuje celou diskusi. Tak to jen pro příště.
panther
Profil
GORBY
ale mně se nezobrazije všechno zboží v různých vyhledávačích
...což ovšem není důsledkem nevalidity

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0