« 1 2 »
Autor Zpráva
pyty
Profil
myslim, ze po siestich mesiacoch ucenia sa tvroby web stranok ja cas prejst ne nieco ine ako je notepad.... macromedia mi uz vyprsal trial, a k tomu sa to velmi dlho spusta a ani som to velmi nepouzival. frontpage sa mi nejako nepaci //a myslim ze aj vklada generator// a podporuje len html take ze php ani nepozna. z <? robi entytu :.:. takze sa rozhodujem asi medzi tymito vecami:
JEdit,PSPad,UltraEdit,TextPad, aj tak asi ine veci nepoznam. neviet mi niekto poradit co je najlepsie ?
robim hlavne v html a css, ale viem co to aj s PHP, obcas sa pripletie aj najky SQL prikaz a aj nejaky ten javascript. ine technologie som este nevyuzil. Tak aky editor pouzivat ?
T3RMiX
Profil
tohle je jako se zeptat co je lepší Linux nebo Windows? AMD nebo Intel? každý potřebuje něco jiného já bych ti třeba doporučil PSPad je zdarma a pracuju většinou se stejnýma věcma jako ty a jeho podpora je víc než dostačujicí. Ale myslim že na tohle není univerzální odpověd a měl by sis všecko zkušiit "ošahat" a rozhodnout se co ti nejvíc bude vyhovovat.
Tomik
Profil
Souhlasím s T3RMiXem, musíš si to vyzkoušet. Jinak z vlastní zkušenosti doporučuji PSPad.
pyty
Profil
vsetky 4 domovske stranky produktov mam uz hore v liste opery......
idem teda stahovat.
aj tak by som to asi skusil takto :-)
pyty
Profil
PSpad preklada aj do morseovky :-)))))))))))))))
bojars
Profil
pyty: keď Ti môžem poradiť prilož si k tomu PSpadu aj Top Style Lite, ale verím tumu, že si tak už urobil...
pyty
Profil
ano, ale len lite
pyty
Profil
este jedna drobnost....
neda sa nejak urobit, aby som nemusel vzdy davat rightclick > otorit v programe > pspad
len stlacit F4 //tak ako pri notepade// a otvorilo by sa mi to v PSpade a nie v notepade
vela pad co ? :-)
ako to robite Vy ?? //mam k vam uctu .....//
Anonymní
Profil *
pyty:
nejak to zrejme pojde, lebo ked daz F4 na subory v adresary kde ja nainstalovany PSpad, tak sa otvoria v PSpde. skus pozriet v com je iny ten adresar, alebo nastavenia v PsPade
bojars
Profil
Neviem či som ťa pochopil správne, ale skús:
Nastavenie programu/Integrácia do systému
alebo aj:
Nastavenie programu /Registrované typy
pyty
Profil
proste chcem, aby ked v total commandery oznacim subor html,htm,php,php4,js,asp.... a stlacim klavsu F4, otvoril sa mi zdrojak v PsPade a ne v NotePade
bojars
Profil
pyty: tak si to nastav tak, ako som to opísal hore... v nastavení programu.
pyty
Profil
bojars
zrejme to je to co som chcel, ale v tc 6.03a to neide, musel som to nastavit rucne: konfigurácia > všeobecné nastavenia > Prezerač/editor > Editor F4 - Editor: C:\Program Files\PSPad\PSPad.exe
a uz to ide
bojars
Profil
pyty: Priamo v PsPade to nejde?
Ja som si ho takto nastavil ako Defaultný editor pre stránky otvorené v IE...
A otváranie súborov je predsa o asociácii (registrácii) ich prípon k aplikáciám...
pyty
Profil
Ie so msi nastavil aj operu, ale total c. mne neide z PsPadu
ale to je jedno, hlavne ze to uz ide dobre
pyty
Profil
noo aj JEdit je dobri, rychly, ide vsade //win lin mac sol .....// len chce tu java sun vec //JRE myslim...//
tie dalsie dve okrem toho ze su sherwere, ani s nimi vobec neviem robit, a v ultraedite som nenapisal nai riadok..... PsPad od zaciatku posobi jednoducho, a k tomu je po nasom :-)
Yuhů
Profil
pyty, ultraedit je skvělej.
pyty
Profil
Yuhů
ja som ho skutočne nerozchodil ...
ako sa s tym zacina ?
pyty
Profil
mne sa to cele akosi nepaci...
nemam radsej ostat pri klasickom notepade ?
alebo je to len tym ze zvyk je zelezna kosela ?
bojars
Profil
pyty: zvýraznenie syntaxe, prednastavené šablóny... a kopec ďalších výhod, ktoré pri notepade nemáš (a ani ja ich zatiaľ nepoznám- ešte)...
Mno, neviem, neviem.
Nie si až taký starý, aby si sa držal svojich zvykov...

:-)
thingwath
Profil *
Notepad je vzhledem k ignoraci jiných kódování a tvrdošíjnému používání CRLF konce řádků (bez možnosti přepnutí) textový editor tak akorát pro srandu. Použít se to nedá.
pyty
Profil
thingwath
zaujimave, ja som ho pouzival 6mesiacov a bol som spokojny
thingwath
Profil *
Já ho občas použít musím a slušná slova přitom nepoužívám ...
Spikee
Profil
Výborný je tiež HTML Kit
pyty
Profil
bojars
odkial vies aky som stary ?? .-)))
bojars
Profil
pyty: si si dal posudiť nejaku stránku (13 a pol)....

:-)

(Keď som to povedal mojej žene: "Kiež by aj náš bol taký...." atď)
pyty
Profil
aha...
to je pravda :-)
PS: aky "taky" ??
bojars
Profil
pyty: ... že by sa venoval nejakému koníčku tak zanietene ako ty.
Cody
Profil
Np myslím, že k dobrému rozhodnutí by mohla přispět série článků na Intervalu o editorech vůbec . A nyní pro fans PS Padu tam běží taky hezký seriál.
pyty
Profil
Cody
ano, vsimol som si :-)
//ked som hladal vyhladavac :-)))))))))))))))))))))))))))//
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0