« 1 2 »
Autor Zpráva
laik
Profil *
Poraďte, prosím, nějaký šikovný, nejlépe freewarový editor. Zezačátku jsem byl zvyklý na EasyPAD, ale ten se už, aspoň podle mých informací, nevyvíjí.
Hlavně se vždycky bloknul při pokusu o hledání nějakého výrazu v kódu.
Radek Hrabůvka
Profil
Používám PSPad. PSPad pro tvorbu CSS používá free editor CSS stylů TopStyle Lite, který je nutno stáhnout a nainstalovat. Obojí je zadarmiko.
Hodně doporučované jsou editory VIM a JEdit. Taky záleží na hardware, JEdit běží v Javě a chce našlapanou mašinu.
PerToon
Profil
Poznámkový blok rulez.
BranoD
Profil *
Ace HTML - Pro verzia stoji za par tych dolarov

Notepad++ - Velmi jednoduchy ale skvele funkcny editor, odporucam nastavit ho v Total Commandery ako default editor na F4, na rychle upravy nejlepsie riesenie

Dreamweaver - Na profi robotu asi najlepsie riesenie
Polaroid
Profil
Nechápu, jak může někdo vyslovit ve spojení s webdesignem (byť neprofesionálním) slovo Poznámkový blok, Ace HTML, nebo Dreamweaver - copak ste stratili rozum?

Samozřejmě PSPad zní moje odpověď.
PerToon
Profil
Polaroid - houby sme ztratili.... kdysi sem měl EasyPad, ale tomu nějak vypršela doba, nebo co. Teď mám poznámkový blok a můžu si tam psát jaký kraviny chci... vyhovuje mi to a píše se mi v tom dobře, protože opravdu jenom to co napíšu to tam mám.
Acci
Profil
PerToon
A třeba v PSPadu nebo v Notepad++ si nemůžeš psát co chceš?
Fred
Profil
Každému vyhovuje něco jiného, sám používám nepřekonaný Golden HTML editor, občas PsPad kvůli kódování, ruský Unired, taky kvůli kódování, Notepad++ kvůli příjemnému stromu dokumentu, CSE html validátor a velmi se mi líbí německý editor Phase 5.
halogan
Profil
PerToon: "Poznámkový blok rulez." - to myslite vazne?
PerToon
Profil
halogan - zatím jsem nebyl nucen přestoupit na něco lepšího, kdybych měl EasyPad tak píšu v EasyPadu, ale zatím jsem neměl potřebu.. tak mě všichni ukamenujte jako barbara...
Timy
Profil
PerToon
a zkoušel jsi něco jiného? Já třeba taky poznámkový blok rád používám, ale pspad mi přijde daleko lepší už kvůli zvýraznění syntaxe.
PerToon
Profil
Timy - ještě nezkoušel, protože sem zatím nedělal celý web, jenom sem se učil, dělal návrhy a pokusy a asi si něco stáhnu, to se neboj. Zvýraznění syntaxe je velice dobrá věc a v této souvislosti - co si myslíte o editoru html v Mozille?
PerToon
Profil
Tak sem si stáhnul a nainstaloval PsPad, abyste věděli. A teď už si na mě nepřijdete. :)
Radek Hrabůvka
Profil
PerToon Poznámkový blok rulez. Dobrovolné psaní v Notepadu považiji za masochismus. Bez zvýraznění syntaxe, rychlejší psaní párových značek, doplňování atributů, rychlý náhled, TiDy validátor pro prasata jako já, propojení s TopStyle Lite, "nekonečný" počet undo-redo, najít a nahradit a mnoho dalších více či méně užitečných funkcí. A mám za to, že jiné kvalitní HTML editory jsou na tom podobně, ten má to navíc, a ono mu chybí. Záleží na uživateli, které funkce vyžaduje. Můj odhad je, že v PSPadu píšu kód asi 2x rychleji, než v nodepadu, jedinou výhodu u notepadu vidím v rychlejším startu, to je dost málo.
laik
Profil *
Takže jak vidím, diskuze rozdělila na 2 názory: Poznámkový blok vs. PsPaD. PsPad neznám, ale četl jsem, že hodně často zamrzá při startu - to by mě docela vadilo. Copak neexistuje nic jinýho? Ten EasyPAD mi docela vyhovoval až na pár maličkostí, takže jsem současně používal EditPad (takový inteligentnější Poznámkový blok).
Timy
Profil
laik
tak to zkus a uvidíš. Já pspad používám a nezdá se mi, že by mrzl při startu. Jasně, nenajede tak rychle jako poznámkový blok, ale zase má asi stokrát víc funkcí. Nevím třeba, jak by jsi v bloku řešil tohle http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=11&topic=1 3308
laik
Profil *
Tu konverzi umí i Word, ale udělá z toho hroznou prasečinu. Jinak to lze udělat i v EditPadu. Stačí vědět, že zalomení řádku se vyjádří znakem "\n" (NotePAD tento znak nechápe).
Ale jinak díky, na ten PSPad se podívám.
Mimochodem, včera jsem si stáhnul poslední verzi mého oblíbeného EasyPADu. Bohužel zase zklamání. Můžeš si nastavit barevné vyznačování různých značek, ale po restartu si to můžeš nastavovat znova, protože se to neuloží.
Leo
Profil
"PsPad neznám, ale četl jsem, že hodně často zamrzá při startu - to by mě docela vadilo."

Pokud mate pred zavrenim PSPadu v nem otevrenych vic souboru, tak je PSPad pri dalsim otrevreni vsechny nacita, abyste mohl plynule pokracovat v praci. Ale ze by zamrzl se mi jeste nestalo... Leo
Polaroid
Profil
Myslím si, že názory založené na "slyšel jsem...", případně "četl jsem...", nebo "jedna pání..." nemají moc velkou váhu.

Jinak laiku, až budeš psát nějaké větší stránky s desítkami dokumentů, tak zákonitě zjistíš, že bez kvalitnějšího textového editoru to nepůjde. Zas na druhou stranu některé funkce práci nezrychlují, typicky podpora Projektů, FTP, speciální editace CSS, doplňování názvů tříd (class), našeptávání elementů, automatické dokončování elementů, podpora Tidy etc. Naopak možnost editace šablon v PSPadu (a stím spojené přiřazení různých elementů klávesovým skratkám) je geniální věc.

Pokud se ti nelíbí PSPad, můžeš skusit třeba JEdit (jedit.org), jedná se open-source pro Linux, Win i Mac.

A ještě dotaz na zkušenější z vás (takže asi na Lea). Jaké používáte textové editory pod Linuxem?
printf_jinde
Profil *
Jsem zvyklý na DeD, připadá mi rychlejší než poznámkový blok. Má zvýraznění syntaxe pro desítky kódů a základní funkce editoru (hledej, nahraď, odstraň diakritiku, překóduj...). Neotevírá sice více souborů jako projekt, ale mě to stejně jen zdržuje, více mi vyhovuje přepínat soubory na panelu než někde jinde. Proti PSPADu samozřejmě nic nemám, ale pro mé potřeby je zbytečný.
laik
Profil *
Tak jsem zkusil ten PSPad, ale zatím se nějak absolutně nechytám. Nejde v něm zalomit řádek (klávesa Enter), nefungují klávesy BackSpace a Delete, nejde procházet text pomocí kurzorových kláves a další zcela základní věci.
Také nevím, jak zde docílím, aby se řádky automaticky zalamovaly podle šířky okna.
Zkoušel jsem kde co, a nic...
Jo a ten zpomalený start zatím nijak nepozoruju.
PerToon
Profil
Tak sem přešel na PsPad a jsem docela spokonej. Sice sui musím zvyknout, že jakákoli závorka nebo uvozovka udělá druhou, ale na ulehčení práce se zvyká docela dobře. Jenom by mě zajímalo, jestli když je tak chytrej, umí ukončovat automaticky párový tagy?
Cody
Profil
laik Jsi si jistý, že používáš klávesnici?:-)))))))) Já používám PS PAd už léta a žádné problémy Tebou popisované nemám. Zalmování řádku -enter bez problémů, backspace a delete - bez problémů, kurzor, bez problémů, zalomování nedoporučuju, ale co třeba ctrl+W? RTFM!
Cody
Profil
PerToon Umí.
halogan
Profil
Polaroid: Na praci VIM a na hrani Emacs a obcas i jEdit
Polaroid
Profil
Hmmm, vim. Ten používá hodně lidí, ale já se obávam, že produktivita mé práce se při použití tohoto typu textového editoru znatelně sníží - co si o tom myslíš?
Přesto se s nim chci naučit pracovat.
halogan
Profil
Polaroid: Nikoliv, naopak zvysi. Koukni k Satrapovi, na Abicko a na vim.org. Je to fakt dobrej editor. Pokud vsak potrebujes mail klienta, webovej prohlizec, pocitacovyho psychologa, tetris,10 tun manualu a mnoho dalsiho, tak je Emacs prava volba.
PerToon
Profil
Cody - Jak? (Sorry za blbý dotazy)
Spikee
Profil
PerToon
Mne sa zdá, že to nevie. (aspoň moja verzia to nevie)
Polaroid
Profil
Satrapův manuál znam, už jednou sem se pokoušel se to naučit, a po dnešku to asi zase vzdám.
Zatim sem napřišel na to, jak napsat ostré, složené ani hranaté závorky - prostě všechno, co je pouze na anglické klávesnici. Vždy sem to psal přes ctrl+alt[+shift]+dané_tlačítko, ale tady jsou tomu přiřazeny nějaké klávesové zkratky, takže nevim - jak se to dělá?
(ježiš to byl n00boskej příspěvek - ach jo, já se cejtim tak trapně :)
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0