Autor Zpráva
Tomasss
Profil *
Vytvořil jsem program, který toto dělá. Je vytvořen s tím záměrem, aby ho mohli používat mí klienti, tzn. BFU (bez urážky).

Klient ho dostane s ini souborem, kde bude přednastavený přístup na ftp (toto lze samozřejmě nadefinovat i z programu). Když bude chtít přidat sérii fotek, půjde na web, přihlásí se, klikne na Přidat sérii, napíše komentář a název a web mu na ftp vytvoří adresáře. Ty pak user zkopíruje do programu, pak zadá lokální složku, velikost fotek a náhledů a zmáčkne Start, pak se jen dívá.

Ta akce na webu hlavně vytvoří složky, to program neumí.

Chci ho nabízet jako freeware. Chtěl bych požádat všechny případné zájemce, aby mi napsali své postřehy.

Dočasně jsem to umístil na http://mskomorany.ic.cz/FTPGalerie.exe , kontakt na mě najdete v programu, díky.
ciso
Profil
co takto linux verziu :-) .. myslim si ze by to ocenilo viac uzivatelov..nie len ja :-)
ciso
Lexter
Profil
ciso
myslim si ze by to ocenilo viac uzivatelov
I já, šiklo by se mi to, ve wine mi program nefunguje.
Tomasss
Profil *
Pánové, řeknu velice málo: Visual Basic 6.0 :)

Takže těm, co fungují na linuxu, se omlouvám, ale bohužel nepomůžu.

Dostal jsem k tomu pár dotazů mailem, takže zkusím funkci popsat ještě jednou a lépe:

Program je určen webmasterům, kteří tvoří pro klienty weby, jejichž součástí je galerie.
Galerie = x sérií fotek.


Zákazník musí znát pro každou přidávanou sérii fotek dva adresáře, jeden pro fotky, druhý pro náhledy. Program toto neřeší, já to dělám tak, že přihlášený klient projde nějakým php formulářem, kde zadá název akce, z něj očešu diakritiku, smažu mezery apod a tím získám název adresáře, ten z php vytvořím a klientovi zobrazím, že má do programu zadat

...../fotky/vycistenynazev/tn pro náhledy
...../fotky/vycistenynazev/800 pro fotky

Toto vše řeším phpkem.

Pak klient
- spustí program
- zadá lokální složku, kde leží fotky, o které jde
- může zadat cesty na lokálním pc pro vytvoření zmenšených fotek
- zadá velikost (nemusí, je tam implicitně 800 a 100px)
- zadá ftp nebo vybere ftp předvolbu (nemusí, pokud používá to, co jsem mu nastavil já)
- zkopíruje názvy těch dvou adresářů, co se mu zobrazily na webu.
- spustí.

Program pro každou fotku vyrobí dvě verze - "velkou", typicky 800px a náhled, typicky 100px a pomocí vlastního ftp klienta je nahraje do zadaných adresářů. Originály fotek zůstanou nedotčeny.

Je to triviální, žádný zázrak, ale účel to plní a abych pravdu řekl, nevím, jak podobnou záležitost řeší někdo, kdo je v té pozici jako já, tzn. spravuje web někomu, kdo chce mít na webu fotky.

Mám vyzkoušeno na winXP, win2000.
Všichni mí klienti tak trochu šetří, takže pokud jde o ftp, mám vyzkoušeno pouze ic.cz.

Někdo z této diskuse (omlouvám se, nick jsem zapomněl) mi psal o problémech při komunikaci s nějakým ftp a závěr byl, že do programu musím přidat možnost Passive připojení. To jsem ještě neudělal, takže .. udělám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Pokuste se již v titulku uvést název programu související s tématem.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0