« 1 2 »
Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Dobrý den.
Rád bych získal nějaké odkazy na stránky dělané ve Front Page.
Chtěl bych vidět a zhodnotit zda se v tomto editorzu dají udělat dobré stránky a také bych tím rád narazil na někoho kdo v tvorbě v tomto editoru je odborník, protože jsem přesvědčen že se mezi tvůrci webu takoví "experti" najdou.
Děkuji
Mistr
Profil
www.sweb.cz/ms02
Radek Hrabůvka
Profil
Nejsem odborník, ale zrovna jsem o tom psal, najdi si co jsem poslal: 4.6.2006 17:27:12" v diskusi http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=11&topic=2 7548
Mistr
Profil
Anonymní
Věř tomu, že kolega Radek Hrabůvka je velký borec přes FrontPage. Jen se to ve své skromnosti stydí přiznat.
Anonymní
Profil *
Děkuji.
Chápu že z odborného pohledu na zdrojový kód můžete jako odborník mít výhrady.
Podíval jsem se na stránky které vytvořila Kristyna z grafického pohledu
a myslím že to není tak špatné jak se na Front Page poukazuje.
Jsem přesvědčen že pokud by se využilo dalších možností /změna barvy textu po najetí ....
a další paleta možností a efektů které se dají naroubovat a stránky byly třeba i v jiné grafické úpravě /pestřejší/ jistě by laik /jako u těchto/ nepoznal jak je to vytvořeno a že vy odborníci to vidíte jinak.
Rád bych kdyby se objevil ještě nějaký odkaz na stránky ve Front Page.
Děkuji Vám za tento.
quinux
Profil
Anonymní


Podle pohledu na vytvořenou stránku nepoznáte jak je kvalitní editor, ale jak to umí webdesigner. Frontpage může být kvalitní editor když s ním umíte pracovat. Pokud ale chcete tvořit ve WYSIWIG tak bych doporučil spíše dreamweaver, který je v tomhle kvalitnější. Jinak je to ale o znalostech a profesionální web uděláte i pspadu, který je zadarmo oproti výše zmíněným produktům.
Anonymní
Profil *
quinux
Děkuji - myslím že Vaše odpověď míří tam kde hledám svou odpověď,
zda se ve FP nebo i v jiném ed. dá udělat něco dobrého,
i když věřím že i Radek Hrabůvka je odborník s dobrými radami a má pravdu.
Přesto bych rád kdyby se zde objevil i nějaký odkaz kam až se dá s FP
nebo jiným editorem zajít co do efektů neboli - nápadů vroubovaných do stránek.
Děkuji
dis
Profil
Anonymní
nevím jestli dobře chápu otázku, ale FP ani jiný editor nemůže nabídnout nic víc, než co se dá napsat ručně; imho pokud spoléháš na editor, tak se naopak může stát, že nějakou z věcí, kterou můžeš jednoduše napsat, v daném editoru "klikáním" neuděláš. Na druhou stranu naklikat nějaký efekt bude asi jednodušší než ho napsat...
ale musím dodat, že osobně mám zkušenost s FP2000 a to asi před 6 lety a od té doby nevím jak se to vyvíjí, takže je to jen názor...
Yuhů
Profil
www.jakpsatweb.cz je dělané ve FrontPage, jestli to stačí jako odpověď. Frontpage je celkem dobrý program na správu obsahu. Co se týká designu a kódu, ten se ovšem v něm dělá špatně.

Nejlepší je postavit si design a CSS zvlášť v nějakém jiném programu nebo ručně a pak přes funkci DWT celý server ve FrontPage automatizovat.
quinux
Profil
Anonymní

No asi nerozumím. Jaké efekty? Máte namysli animace, flash? To v HTML editoru neuděláte. Nebo máte namysli javascript, dhtml, programování? To umí prakticky jakýkoliv editor, ale žádný tak, že prostě kliknete a máte nějaký "efekt". Je pravda, že třeba dreamweaver má extensions, díky kterým můžete pomocí jednoduchého průvodce vytvořit třeba rozbalovací menu, ale může se stát, že kód, který z toho vyleze bude dost děsívý a nebude fungovat ve všech prohlížečích. Pokud to myslíte s tvorbou webu nějak vážně tak nedoporučuji ani jeden z jmenovaných (krom pspadu), ale radši se začit učit html, css, javascript atd. a vynechat WYSIWYG editory, které vás mohou akorát zkazit. ;o)
Radek Hrabůvka
Profil
Přesto bych rád kdyby se zde objevil i nějaký odkaz kam až se dá s FP
nebo jiným editorem zajít co do efektů neboli - nápadů vroubovaných do stránek.

Efekty ve FP nějaké jsou, ale většinou se nezobrazují správně v jiných prohlížečích, než IE. Taky jsou problémy s přístupností textů, na něž jsou aplikovány efekty.
Pokud nemáš potřebné znalosti, je dobré se efektům vyhnout a nalákat na kvalitní obsah. Myslím si, že většina autorů stojí o čtenáře, ne o obdivovatele efektů.
Anonymní
Profil *
Děkuji Vám všem za perfektní objasnění situlace okolo tohoto editoru.
platinum
Profil
Radek Hrabůvka

Pokud vím tak jeden můj známy ve FP dělá "téměř" vše. Používá ale i PSPad a já nevím co ještě.
Například tady To je taky ve FP.
Radek Hrabůvka
Profil
Nádhera, kousek kódu:
<SPAN class=RVTS0>&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbs p;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&n bsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbs p;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&n bsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; </SPAN><SPAN class=RVTS120>&nbsp;</SPAN><A class=RVTS108 href="mailto:letim1@seznam.cz" target="main">Design by LWD</A><SPAN class=RVTS0>&nbsp;&nbsp; </SPAN></P>
-error414
Profil *
Ja s FP nemam zadne problemy http://www.error414.com/
Radek Hrabůvka
Profil
-error414 Naučil jses v něm dělat. Většina lidí, co používají FP, zvolí nějakou připravenou šablonu s tabulkovým layoutem, a formátují klepáním na tlačítka.
Anonymní
Profil *
Prosín dotaz:
co je to > funkce DWT < ?
Worker
Profil *
DWT (dynamická webova šablona). Túto funkciu podporuje Front Page 2003 a Dreamweaver. Ide o
1. správu obsahu hlavičky, menu a patičky - ktoré sú aj po zmene na všetkých pripojených stránkach rovnaké, a
2. správu obsahu hlavnej časti stránky.
Je to dobrý nástroj (kto vlastní FP alebo DW), viac sa však používa funkcia include v PHP.
Viac JPW: Skládání stránek z kousků.
platinum
Profil
Radek Hrabůvka
Tak toho jsem si ani nevšilm. :-) To mu to budu muset nservírovat. :-) To snad byl úplně mimo,jinak to není možný... :-) Díky za upozornění... předám.
Radek Hrabůvka
Profil
platinum Tam je "špeků" ;-)
Vojta
Profil *
Ukázka jednoduché stránky ve FP - www.kurzovesazeni.com, používám ho a jsem spokojený. Zkouším i baztabulkové stránky a jdeto...
choze
Profil *
Anonymní
[url=http://www.nabytek-slovak.cz ]Text odkazu[/url]je celé ve FP
mestolipnik
Profil
Anonymní
Dobrý den.
Rád bych získal nějaké odkazy na stránky dělané ve Front Page.

Rád bych přispěl svojí trochou do tohoto tématu. Již delší dobu dělám stránky výhradně v FP, začínal jsem jako začátečník verzí 2000 - tato verze opravdu dost "prasila" kód. Nyní pracuji ve verzi 2003. Jak postupně získávám poznatky z HTML kódů, css stylů, javascriptů, snažím se vše aplikovat ručně ve FP. No jinak na FP nedám dopustit, i přes tu spoustu kritiky, co jsem na různých místech této diskuze četl. (ne že bych zrovna Bila Gatese měl v lásce...)

Zde uvádím část výsledků mých prací:
http://www.testkamer.wz.cz/
http://www.mestolipnik.wz.cz/
http://www.musicstudio.wz.cz/
http://www.pupkaci.com/
Venca
Profil
takto vypdají stránky ve front page
Bubák
Profil
takto vypdají stránky ve front page
Vyhozené peníze, to samé jde udělat v NVU.
Venca
Profil
-error414

jak jsi udělal lištu s komentáři atd. atd. pod článkem? dik za radu
Anonymní
Profil *
To Bubák - Jako člen tohoto fóra by jsi se měl podle toho chovat.
Přečti si o čem je toto fórum a nevnucuj se sem se svými radami.
Jinak velice kladně hodnotím příspěvky tvůrců kteří dokazují
že ve Frontu se dají udělat pěkné věci a děkuji jim, že i přes značně
kritické připomínky na adresu Front Page nepodlehli a dokazují opak.
Bubák
Profil
Anonymní
Znám Prontpage a NVU dost dobře, takže vím, kde je hranice, co jde se kterým programem udělat. Takže to, co dělá ve Prontpage Venca, jde udělat i v NVU, to, co dělá ve Prontpage Yuhů, v NVU udělat nelze.

K webu, kde je ve zdrojáku <!-- generated by Texy! -->, se vyjadřovat nebudu, a ostatní, zde zmíněné stránky jsou obyčejné Fronpageové stránky těch, co s FP neumí pracovat.
Anonymní
Profil *
Děkuji za již "klasický" příspěvek Bubák-ovi
a chtěl bych jej požádat kdyby své tvrzení podpořil odkazem na stránky
kde by jsme se podívali na to co vytvoří ti kteří s tímto programem umí pracovat.
O tom totiž toto fórum je.
JanM
Profil
Dobrý den. Front Page velice doporučuji pro svou jednoduchost. Orientace v něm je velice podobná Wordu a tak velice blízká všem kdo word znají. A kdo se chce dále zdokonalovat bude postupně pronikat i do kódu html a tím si vše může ještě vylepšit. Pro svou jednoduchost FP doporučuji svým známým a s potěšením sleduji, že na svět přišli další kvalitní stránky...
Ukázka stránek dělaných ve Front Page:
www.vodasvetla.cz
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0